2016-03-05 |
Panvåren, medel |
OK Pan-Kristianstad |
medel |
2016-03-06 |
Panvåren, lång |
OK Pan-Kristianstad |
lång |
2016-03-11 |
Kattegattnatt |
Laholms IF OK |
lång |
2016-03-12 |
Hallandspremiären, medel |
Halmstad OK |
medel |
2016-03-13 |
Hallandspremiären, lång |
OK Lindéna |
lång |
2016-03-20 |
Laxträffen |
Falkenbergs OK |
medel |
2016-03-20 |
Frölunda OL, medel |
Frölunda OL |
medel |
2016-03-25 |
Friskusträffen |
FK Friskus-Varberg |
medel |
2016-03-26 |
Nackheträffen |
OK Nackhe |
lång |
2016-03-28 |
Snötrampen |
Fjärås AIK, OK Löftan |
lång |
2016-04-03 |
Göingefejden |
FK Göingarna |
lång |
2016-04-03 |
Gudhems vårtävling |
Gudhems IF |
medel |
2016-04-09 |
Swedish League, #1, sprint (WRE), med Brösarpssprinten |
Andrarums IF, Ringsjö OK |
sprint |
2016-04-09 |
Västboträffen |
OK Vivill |
medel |
2016-04-15 |
SM, natt |
FK Vittus, Karlskrona SOK, OK Dacke |
lång |
2016-04-16 |
SSM, publiktävling, medel |
IK Trenne Ullared |
medel |
2016-04-17 |
Rosenholmslången |
FK Vittus, Karlskrona SOK, OK Dacke |
lång |
2016-04-17 |
SSM, individuell publiktävling, lång |
IK Trenne Ullared |
lång |
2016-04-23 |
Swedish League, #3, lång (WRE), med publiktävling |
Kungälvs OK, OK Alehof |
lång |
2016-04-24 |
Swedish League, #4, medel (WRE), med publiktävling |
Kungälvs OK, OK Alehof |
medel |
2016-04-30 |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1 |
OK Nackhe |
medel |
2016-05-01 |
Traneträffen |
OK Tranan |
medel |
2016-05-05 |
Kölabodamedeln |
OK Älme |
medel |
2016-05-05 |
Swedish League, #5, sprint (WRE), med Hammarslaget |
OK Hammaren |
sprint |
2016-05-06 |
Årsundarundan |
Årsunda IF |
medel |
2016-05-07 |
Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1 |
Ockelbo OK, OK Hammaren |
medel |
2016-05-08 |
Swedish League, #7, lång, jaktstartsfinal med Kuxaträffen, dag 2 |
Ockelbo OK, OK Hammaren |
lång |
2016-05-08 |
OK Orintos vårtävling |
OK Orinto |
medel |
2016-05-12 |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2 |
OK Löftan |
medel |
2016-05-21 |
DM, sprint, Halland |
OK Nackhe |
sprint |
2016-05-22 |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3 |
FK Friskus-Varberg |
lång |
2016-05-28 |
Norra Hallands ungdomsserie etapp 4 |
Fjärås AIK |
lång |
2016-05-28 |
DM, sprint, Örebro län |
OK Tisaren |
sprint |
2016-06-04 |
SM, sprint, individuell, Kval |
Ronneby OK |
sprint |
2016-06-04 |
Sprinthelgen, publiktävling SM, Etapp 1 |
OK Orion |
sprint |
2016-06-04 |
Sprinthelgen, publiktävling SM, Etapp 2 |
OK Orion |
sprint |
2016-06-05 |
SM, sprint, individuell, Final |
Ronneby OK |
sprint |
2016-06-05 |
Sprinthelgen, publiktävling SM, Etapp 3 |
OK Orion |
sprint |
2016-06-05 |
Sommarlandssprinten |
IK Gandvik |
sprint |
2016-06-21 |
KM - Friskus & Nackhe |
FK Friskus-Varberg |
lång |
2016-06-29 |
Skene SoIS sommarorientering |
Skene Sim o IS |
medel |
2016-07-02 |
SM, ultralång distans |
IK Standard, Ärla IF |
ultralång |
2016-07-15 |
Hallands 3-dagars 2016, etapp 1, medel |
Fjärås AIK, IF Rigor, OK Löftan |
medel |
2016-07-16 |
Hallands 3-dagars 2016, etapp 2, lång |
Fjärås AIK, IF Rigor, OK Löftan |
lång |
2016-07-17 |
Hallands 3-dagars 2016, etapp 3, lång, jaktstart |
Fjärås AIK, IF Rigor, OK Löftan |
lång |
2016-07-24 |
O-Ringen Sälen 2016, etapp 1 |
O-Ringen |
lång |
2016-07-25 |
O-Ringen Sälen 2016, etapp 2 |
O-Ringen |
lång |
2016-07-26 |
O-Ringen Sälen 2016, etapp 3 |
O-Ringen |
medel |
2016-07-28 |
O-Ringen Sälen 2016, etapp 4 |
O-Ringen |
lång |
2016-07-29 |
O-Ringen Sälen 2016, etapp 5 |
O-Ringen |
lång |
2016-08-06 |
Tibrotrippeln, dag 2, medel |
IF Hagen, Tibro OK, Tidaholm SOK Sisu |
medel |
2016-08-07 |
Tibrotrippeln, dag 3, lång |
IF Hagen, Tibro OK, Tidaholm SOK Sisu |
lång |
2016-08-09 |
OK Nackhes o FK Friskus Sprint KM |
OK Nackhe |
sprint |
2016-08-12 |
Götalandsmästerskapen, sprint |
FK Friskus-Varberg |
sprint |
2016-08-13 |
Götalandsmästerskapen, lång |
FK Friskus-Varberg |
lång |
2016-08-13 |
Götalandsmästerskapen, publiktävling, lång |
FK Friskus-Varberg |
lång |
2016-08-14 |
Götlandsmästerskapen, individuell publiktävling, medel |
FK Friskus-Varberg |
medel |
2016-08-18 |
Norra Hallands ungdomsserie etapp 5 |
IF Rigor |
sprint |
2016-08-20 |
ROC, publiktävling på VM, dag 1, sprint |
Svenska Orienteringsförbundet, Bohuslän-Dals OF |
sprint |
2016-08-21 |
ROC, publiktävling på VM, dag 2, medel |
Svenska Orienteringsförbundet, Bohuslän-Dals OF |
medel |
2016-08-23 |
Öppet Varbergsmästerskap Medeldistans |
OK Nackhe |
medel |
2016-08-23 |
ROC, publiktävling på VM, dag 3, medel |
Svenska Orienteringsförbundet, Bohuslän-Dals OF |
medel |
2016-08-25 |
ROC, publiktävling på VM, dag 4, medel |
Svenska Orienteringsförbundet, Bohuslän-Dals OF |
medel |
2016-08-28 |
Norra Hallands Ungdomsserie etapp 6 Final |
IK Trenne Ullared |
medel |
2016-09-03 |
DM, medel, Halland |
Simlångsdalens IF |
medel |
2016-09-04 |
DM, lång, Skåne + Halland |
Hjärnarps OL, Laholms IF OK |
lång |
2016-09-09 |
DM, natt, Halland |
Halmstad OK |
lång |
2016-09-10 |
Herkules Sprint |
FK Herkules |
sprint |
2016-09-16 |
Ungdoms-SM, sprint |
OK Tyr |
sprint |
2016-09-17 |
Ungdoms-SM, lång |
OK Tyr |
lång |
2016-09-17 |
SM, lång, kval |
OK Skogsfalken, OK Vilse 87 |
lång |
2016-09-18 |
SM, lång, final |
OK Skogsfalken, OK Vilse 87 |
lång |
2016-09-18 |
Landehofs hösttävling |
OK Landehof |
medel |
2016-09-23 |
SM, medel, kval |
OK Orion |
medel |
2016-09-24 |
SM, medel, final |
OK Orion |
medel |
2016-09-24 |
Veteran-SM, medel |
Ronneby OK |
medel |
2016-09-24 |
Hallands Ungdomscup - Final |
Falkenbergs OK |
lång |
2016-09-25 |
Veteran-SM, lång |
Ronneby OK |
lång |
2016-10-01 |
RSK/Hestra-träffen |
Hestra IF, Rydboholms SK |
medel |
2016-10-09 |
25mannakorten |
OK Södertörn, Snättringe SK |
medel |
2016-10-16 |
Daladubbeln, patrull |
Karlsbyhedens IK, Korsnäs IF OK |
ultralång |
2016-10-16 |
PreO, DM, dag, Halland |
Halmstad OK |
lång |
2016-10-23 |
GMOK:s höstmedel |
Göteborg-Majorna OK |
medel |
2016-10-30 |
PreO, Dag-SM, Kungälvs OK |
Kungälvs OK |
lång |
2016-11-10 |
OK Nackhes o FK Friskus Natt KM 2016 |
OK Nackhe |
lång |
2016-11-11 |
O-Event, dag 1, Sprint by Night |
Borås GIF |
sprint |
2016-11-13 |
O-Event, dag 3, Zoorienteringen |
IK Ymer |
sprint |