Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
H21
10 580 m, 30 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Magnus Glännefors | Tullinge SK | 1:12:02 | 6:48 | |
2 | Lars Håkan Sandvik | Attunda OK | 1:15:45 | +3:43 | 7:09 |
3 | Johan Aronsson | OK Tisaren | 1:17:11 | +5:09 | 7:17 |
4 | Andrew Quin | IFK Lidingö SOK | 1:17:49 | +5:47 | 7:21 |
5 | David Pettersson | OK Ravinen | 1:18:46 | +6:44 | 7:26 |
6 | Robert Johansson | Täby OK | 1:19:13 | +7:11 | 7:29 |
7 | Jonas Kjäll | OK Löftan | 1:19:49 | +7:47 | 7:32 |
8 | Alexander Hansen | Söders-Tyresö | 1:20:31 | +8:29 | 7:36 |
9 | Dan Wester | Järla Orientering | 1:21:26 | +9:24 | 7:41 |
10 | Per Mårtensson | OK Ravinen | 1:24:13 | +12:11 | 7:57 |
11 | Joakim Törnros | Tumba-Mälarhöjden OK | 1:24:55 | +12:53 | 8:01 |
12 | Jerk Rönnols | Centrum OK | 1:25:01 | +12:59 | 8:02 |
13 | Christian Rotviker | Centrum OK | 1:25:40 | +13:38 | 8:05 |
14 | Jesper Lagerberg | OK Södertörn | 1:25:50 | +13:48 | 8:06 |
15 | Samuel Svensson | Centrum OK | 1:27:11 | +15:09 | 8:14 |
16 | Fredrik Hedin | IFK Enskede | 1:33:26 | +21:24 | 8:49 |
17 | Nils Edvardsson | Järfälla OK | 1:34:17 | +22:15 | 8:54 |
18 | Henrik Viklund | Bromma-Vällingby SOK | 1:34:31 | +22:29 | 8:56 |
19 | Holger Kohr | Centrum OK | 1:37:35 | +25:33 | 9:13 |
20 | Jonas Nylund | Centrum OK | 1:38:06 | +26:04 | 9:16 |
21 | Fredrik Setterqvist | OK Södertörn | 1:41:35 | +29:33 | 9:36 |
22 | Joakim Berg | Bromma-Vällingby SOK | 1:43:18 | +31:16 | 9:45 |
23 | Simon Bohman | Rånäs OK | 1:47:37 | +35:35 | 10:10 |
24 | Magnus Karlsson | Centrum OK | 1:49:30 | +37:28 | 10:20 |
25 | Magnus Grafström | Centrum OK | 1:57:04 | +45:02 | 11:03 |
26 | Aleksandr Manoilov | Järfälla OK | 2:19:27 | +1:07:25 | 13:10 |
Joel Bergkvist | Centrum OK | utgått | |||
Stephen Craig | OK Ravinen | utgått | |||
Oskar Gustafsson | Centrum OK | utgått | |||
Per-Åke Olsson | OK Ravinen | utgått | |||
Sebastian Månsson | Hagaby GOIF | ej start | |||
Jan Stridh | Skogsluffarnas OK | ej start | |||
Nicklas Bergström | Täby OK | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!