Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
H16
5 250 m, 45 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Erik Herne | OK Ravinen | 37:02 | 7:03 | |
2 | Axel Granqvist | OK Ravinen | 37:42 | +0:40 | 7:10 |
3 | Niklas Carlsson | Sundbybergs IK | 38:31 | +1:29 | 7:20 |
4 | Johan Giberg | Tumba-Mälarhöjden OK | 39:48 | +2:46 | 7:34 |
5 | Edvin Nordström | Täby OK | 40:11 | +3:09 | 7:39 |
6 | Ruben Bryngelsson | Tullinge SK | 40:19 | +3:17 | 7:40 |
7 | Alexander Käll | Tumba-Mälarhöjden OK | 40:56 | +3:54 | 7:47 |
8 | Albin Andersson | Tullinge SK | 41:06 | +4:04 | 7:49 |
9 | Oskar Edvardsson | Järfälla OK | 41:07 | +4:05 | 7:49 |
10 | Vidar Persson | Täby OK | 41:30 | +4:28 | 7:54 |
11 | Johan Herbert | Täby OK | 41:51 | +4:49 | 7:58 |
12 | Jason Bransome | Skogsluffarnas OK | 43:40 | +6:38 | 8:19 |
13 | Filip Möller | OK Södertörn | 43:47 | +6:45 | 8:20 |
14 | Hannes Svahn | OK Ravinen | 44:22 | +7:20 | 8:27 |
15 | Hugo Lindbärg | OK Södertörn | 44:27 | +7:25 | 8:28 |
16 | Kristoffer Tengroth | Sundbybergs IK | 45:07 | +8:05 | 8:35 |
17 | Ivar Lidström Lauri | Snättringe SK | 45:10 | +8:08 | 8:36 |
18 | Hampus Brunander | Attunda OK | 45:56 | +8:54 | 8:44 |
19 | Felix Persson | Haninge SOK | 46:07 | +9:05 | 8:47 |
20 | Fredrik Stenbeck | OK Österåker | 46:38 | +9:36 | 8:52 |
21 | Ruben Hylander | Tumba-Mälarhöjden OK | 47:57 | +10:55 | 9:08 |
22 | Lukas Hellgren | OK Ravinen | 48:05 | +11:03 | 9:09 |
23 | Noel Waldenfjord | Järfälla OK | 48:40 | +11:38 | 9:16 |
24 | Tobias Karlsson | Snättringe SK | 49:46 | +12:44 | 9:28 |
25 | Lukas Arkäng | Tullinge SK | 54:07 | +17:05 | 10:18 |
26 | Tobias Abrahamsson | Sundbybergs IK | 55:16 | +18:14 | 10:31 |
27 | Rasmus Kihl | Sundbybergs IK | 55:17 | +18:15 | 10:31 |
28 | Georg Eklöw | OK Södertörn | 56:32 | +19:30 | 10:46 |
29 | Albin Kvarnefalk | Järfälla OK | 57:49 | +20:47 | 11:00 |
30 | Simon Österling | OK Södertörn | 1:00:03 | +23:01 | 11:26 |
31 | Adam Hedberg | OK Södertörn | 1:00:16 | +23:14 | 11:28 |
32 | Mattias Ivares | OK Södertörn | 1:00:39 | +23:37 | 11:33 |
33 | Gustav Ekner | Snättringe SK | 1:03:08 | +26:06 | 12:01 |
34 | Mattias Kallhauge | Snättringe SK | 1:03:16 | +26:14 | 12:03 |
35 | Emil Gustafsson | Järfälla OK | 1:04:41 | +27:39 | 12:19 |
36 | Viggo Klasson | OK Ravinen | 1:06:52 | +29:50 | 12:44 |
37 | Niclas Limnefelt | IFK Lidingö SOK | 1:07:30 | +30:28 | 12:51 |
38 | Ludvig Lindén | Attunda OK | 1:08:37 | +31:35 | 13:04 |
39 | Nils Babtist | Bromma-Vällingby SOK | 1:08:51 | +31:49 | 13:06 |
40 | Victor Sannicolo | Täby OK | 1:09:23 | +32:21 | 13:12 |
41 | Arne Kvarnefalk | Järfälla OK | 1:16:39 | +39:37 | 14:36 |
42 | Andreas Magnvall | OK Södertörn | 1:17:00 | +39:58 | 14:40 |
43 | Martin Skärlén | Haninge SOK | 1:29:30 | +52:28 | 17:02 |
44 | Filip Renberg | Waxholms OK | 1:35:46 | +58:44 | 18:14 |
Jakob Vestman | OK Österåker | ej godkänd | |||
Oskar Enges | Attunda OK | ej start | |||
Oskar Forsberg | Tullinge SK | ej start | |||
Erik Åberg | Tumba-Mälarhöjden OK | ej start | |||
Simon Törnqvist | OK Ravinen | ej start | |||
Axel Kudinoff | OK Södertörn | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!