Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
D14
3 930 m, 40 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tilde Backlund | OK Södertörn | 30:03 | 7:38 | |
2 | Elin Berg | OK Ravinen | 35:12 | +5:09 | 8:57 |
3 | Emilia Engel | OK Ravinen | 36:42 | +6:39 | 9:20 |
4 | Kajsa Bogren | Sundbybergs IK | 37:10 | +7:07 | 9:27 |
5 | Nina Persson | Haninge SOK | 38:00 | +7:57 | 9:40 |
6 | Lotten Sandén | OK Södertörn | 40:23 | +10:20 | 10:16 |
7 | Elin Bjessmo | Bromma-Vällingby SOK | 40:45 | +10:42 | 10:22 |
8 | Therese Nilsson | OK Österåker | 41:25 | +11:22 | 10:32 |
9 | Matilda Lindh | Sundbybergs IK | 42:29 | +12:26 | 10:48 |
10 | Sara Möller | OK Södertörn | 42:35 | +12:32 | 10:50 |
11 | Linnéa Söderqvist | OK Ravinen | 43:10 | +13:07 | 10:59 |
12 | Lovisa Nilsson | Attunda OK | 43:27 | +13:24 | 11:03 |
13 | Klara Bolin | Tullinge SK | 44:37 | +14:34 | 11:21 |
14 | Ylva Sandén | OK Södertörn | 44:44 | +14:41 | 11:22 |
15 | Linda Renner | OK Södertörn | 44:51 | +14:48 | 11:24 |
16 | Lova Aggefors | OK Ravinen | 45:02 | +14:59 | 11:27 |
17 | Petrina Costermans | Järla Orientering | 45:20 | +15:17 | 11:32 |
18 | Sara Sundin | Waxholms OK | 45:26 | +15:23 | 11:33 |
19 | Tilda Andersson | Tullinge SK | 47:22 | +17:19 | 12:03 |
20 | Sofia Edvardsson | Järfälla OK | 47:54 | +17:51 | 12:11 |
21 | Alma Hellström | Attunda OK | 48:41 | +18:38 | 12:23 |
22 | Marie-Chantal Ballnus | Järfälla OK | 49:53 | +19:50 | 12:41 |
23 | Amelie Rajan | IFK Lidingö SOK | 50:26 | +20:23 | 12:49 |
24 | Vilde Wold | Sundbybergs IK | 50:43 | +20:40 | 12:54 |
25 | Hedda Vildir | Skarpnäcks OL | 50:50 | +20:47 | 12:56 |
26 | Tyra Alm | Järla Orientering | 51:49 | +21:46 | 13:11 |
27 | Alice Hallmén | Järfälla OK | 52:36 | +22:33 | 13:23 |
28 | Josefin Hersén | Tullinge SK | 53:50 | +23:47 | 13:41 |
29 | Katarina Norrby | OK Södertörn | 55:30 | +25:27 | 14:07 |
30 | Sofia Ivers | Attunda OK | 57:57 | +27:54 | 14:44 |
31 | Johanna Laurin | Gustavsbergs OK | 59:18 | +29:15 | 15:05 |
32 | Ellinor Hamberg | Järfälla OK | 59:23 | +29:20 | 15:06 |
33 | Ida Spennare | Attunda OK | 1:02:21 | +32:18 | 15:51 |
34 | Sanna Hedberg | OK Södertörn | 1:04:55 | +34:52 | 16:31 |
35 | Ellen Ekström | OK Ravinen | 1:08:57 | +38:54 | 17:32 |
36 | Malin Hansson | Täby OK | 1:11:42 | +41:39 | 18:14 |
37 | Maja Sandvik | Attunda OK | 1:28:40 | +58:37 | 22:33 |
38 | Johanna Pettersson | Gustavsbergs OK | 1:30:31 | +1:00:28 | 23:01 |
Klara Holst | IFK Lidingö SOK | ej godkänd | |||
Ebba Adebrant | Tumba-Mälarhöjden OK | ej godkänd | |||
Vera Rolfsson | Skarpnäcks OL | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!