Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
Öppen motion 5
3 510 m, 37 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Daniel Brandt | Klubblös | 32:00 | 9:07 | |
2 | Peter Svanberg | OK Ravinen | 38:25 | +6:25 | 10:56 |
3 | Stefan Lindstöm | Attunda OK | 39:21 | +7:21 | 11:12 |
4 | Johanna Jonnsson | Klubblös | 46:47 | +14:47 | 13:19 |
5 | johan Persson | Klubblös | 49:48 | +17:48 | 14:11 |
6 | Lena Hellström | OK Ravinen | 51:19 | +19:19 | 14:37 |
7 | Michaela Lundell | OK Österåker | 51:34 | +19:34 | 14:41 |
8 | Klas Langels | Skarpnäcks OL | 52:32 | +20:32 | 14:58 |
9 | Anders Byttner | Täby OK | 53:37 | +21:37 | 15:16 |
10 | Erika Hörnfeldt | OK Ravinen | 53:39 | +21:39 | 15:17 |
11 | Tim Sundqvist | OK Österåker | 54:36 | +22:36 | 15:33 |
12 | Thomas Karlsson | OK Älvsjö-Örby | 57:33 | +25:33 | 16:23 |
13 | Håkan Falk | OK Ravinen | 57:46 | +25:46 | 16:27 |
14 | Laban Bryngelsson | Tullinge SK | 58:38 | +26:38 | 16:42 |
15 | Johan Rosén | Bromma-Vällingby SOK | 58:51 | +26:51 | 16:45 |
16 | Anna Nielsen | Klubblös | 59:33 | +27:33 | 16:57 |
17 | Carina Stensson | Tullinge SK | 59:40 | +27:40 | 16:59 |
18 | Jörg Pliquett | Söders-Tyresö | 1:01:00 | +29:00 | 17:22 |
19 | Ingemar Tedhamre | Snättringe SK | 1:01:22 | +29:22 | 17:29 |
20 | Karin Barkholst | Snättringe SK | 1:01:42 | +29:42 | 17:34 |
21 | Evelina Berg | OK Ravinen | 1:01:43 | +29:43 | 17:34 |
22 | Ulrika Hellström | Attunda OK | 1:01:44 | +29:44 | 17:35 |
23 | Karolina Pihlo | OK Ravinen | 1:02:30 | +30:30 | 17:48 |
24 | Gunilla Berg | OK Ravinen | 1:03:02 | +31:02 | 17:57 |
25 | Monica Sandgren | Bromma-Vällingby SOK | 1:03:03 | +31:03 | 17:57 |
26 | Madeleine Cassel | IFK Lidingö SOK | 1:05:35 | +33:35 | 18:41 |
27 | Susanne Ahlstrand | Järfälla OK | 1:11:58 | +39:58 | 20:30 |
28 | Eva Hagwall | Järla Orientering | 1:12:35 | +40:35 | 20:40 |
29 | Jeanette Jarlemark | IFK Lidingö SOK | 1:13:19 | +41:19 | 20:53 |
30 | Helena Nilsson | OK Älvsjö-Örby | 1:16:03 | +44:03 | 21:40 |
31 | Luise Przibilla | Sundbybergs IK | 1:17:11 | +45:11 | 21:59 |
32 | Carina Möller | OK Södertörn | 1:17:21 | +45:21 | 22:02 |
33 | Catarina Villehelmsson | OK Österåker | 1:19:30 | +47:30 | 22:38 |
34 | Annica Sundqvist | OK Österåker | 1:19:33 | +47:33 | 22:39 |
35 | Vera Bogren | Sundbybergs IK | 1:23:06 | +51:06 | 23:40 |
36 | Anita Lindbohm | Skarpnäcks OL | 1:42:04 | +1:10:04 | 29:04 |
37 | Oili Dahl | IFK Enskede | 2:00:16 | +1:28:16 | 34:15 |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!