Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
Öppen motion 9
7 470 m, 35 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Allan Mogensen | OK Ravinen | 50:55 | 6:48 | ||
2 | David Skantze | Järla Orientering | 59:23 | +8:28 | 7:56 | |
3 | Johan Irwe | KLIPPAN | 59:33 | +8:38 | 7:58 | |
4 | Hans Olof Amblie | IFK Lidingö SOK | 1:00:12 | +9:17 | 8:03 | |
5 | Lars Sjöberg | Tullinge SK | 1:00:46 | +9:51 | 8:08 | |
6 | Martin Lindskog | OK Ravinen | 1:03:40 | +12:45 | 8:31 | |
7 | Mattias Andersson | IK Gandvik | 1:04:34 | +13:39 | 8:38 | |
8 | Sverker Lenas | Centrum OK | 1:04:56 | +14:01 | 8:41 | |
9 | Jerker Åberg | Tumba-Mälarhöjden OK | 1:05:56 | +15:01 | 8:49 | |
10 | Olle Karlsson | Tullinge SK | 1:06:27 | +15:32 | 8:53 | |
11 | John Hartley | Söders-Tyresö | 1:06:39 | +15:44 | 8:55 | |
12 | Mats Sandin | Haninge SOK | 1:07:13 | +16:18 | 8:59 | |
13 | Mikael Wilhelmsson | Klubblös | 1:07:52 | +16:57 | 9:05 | |
14 | Tomas Sjökvist | OK Österåker | 1:09:06 | +18:11 | 9:15 | |
15 | Maria Mogensen | OK Ravinen | 1:10:19 | +19:24 | 9:24 | |
16 | Andreas Eriksson | Umeå OK | 1:10:56 | +20:01 | 9:29 | |
17 | Elias Johansson | OK Österåker | 1:12:37 | +21:42 | 9:43 | |
18 | Martin Fredriksson | OK Skogshjortarna | 1:13:43 | +22:48 | 9:52 | |
19 | Joel Berring | Centrum OK | 1:16:20 | +25:25 | 10:13 | |
20 | Bodil Norbom | Klubblös | 1:23:08 | +32:13 | 11:07 | |
21 | Stefan Martelius | Attunda OK | 1:25:26 | +34:31 | 11:26 | |
22 | Kennet Nilsson | OK Älvsjö-Örby | 1:31:30 | +40:35 | 12:14 | |
23 | Goran Johansson | Klubblös | 1:45:22 | +54:27 | 14:06 | |
24 | Anders Ryrman | Centrum OK | 1:45:36 | +54:41 | 14:08 | |
25 | Kristina Martelius | Attunda OK | 1:51:32 | +1:00:37 | 14:55 | |
26 | Anneli Wendelius | IFK Lidingö SOK | 2:00:49 | +1:09:54 | 16:10 | |
27 | Anna Turesson | Bromma-Vällingby SOK | 3:07:04 | +2:16:09 | 25:02 | |
28 | Åsa Nylén | Bromma-Vällingby SOK | 3:07:08 | +2:16:13 | 25:03 | |
Kenneth Lantz | OK Österåker | ej godkänd | ||||
Baptiste Girard | OK Ravinen | ej godkänd | ||||
Lotta Tapper | IFK Lidingö SOK | ej godkänd | ||||
Staffan Malmer | Okänd | ej godkänd | ||||
Juliette Soulard | Stora Tuna OK | ej godkänd | ||||
Mattias Ågren | Centrum OK | ej godkänd | ||||
Magnus Sneitz | Järfälla OK | utgått |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!