Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015

OK Ravinen

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Calle JohanssonU2 (25)26:2311:07
1Emma WandelD12 Kort (2)34:4915:16
1Marita AxelssonD50 (15)38:449:17
1Vidar PihloU1 (20)18:4610:11
1Gustaf WilénU3 (10)47:3614:52
1Pär VestbladH55 (24)39:477:27
1Erik HerneH16 (45)37:027:03
1Allan MogensenÖppen motion 9 (35)50:556:48
1Amanda GranqvistD12 (36)28:079:31
2Elin BergD14 (40)35:12+5:098:57
2Johanna AlmgrenD12 Kort (2)43:24+8:3519:02
2Alvin CraigH12 (43)24:58+2:038:16
2Peter SvanbergÖppen motion 5 (37)38:25+6:2510:56
2Axel GranqvistH16 (45)37:42+0:407:10
3Emilia EngelD14 (40)36:42+6:399:20
3Christin SöderqvistD45 (23)39:53+3:238:49
4Melvin SvenssonU2 (25)30:21+3:5812:48
4Max KlassonH18 (8)1:02:11+10:409:25
5Camilla EngelD40 (15)57:25+9:1911:16
5David PetterssonH21 (30)1:18:46+6:447:26
5Moa VestbladD16 (22)38:06+6:298:51
5Olle KallurH12 (43)28:35+5:409:27
5Martina CraigD45 (23)44:37+8:079:52
5Fabian TörnqvistU2 (25)31:53+5:3013:27
6Dagny LindU3 (10)1:09:57+22:2121:51
6Martin LindskogÖppen motion 9 (35)1:03:40+12:458:31
6Ebba ForsbergD10 (12)39:41+11:4017:24
6Hannes MogensenH10 (19)29:13+7:4012:48
6Lena HellströmÖppen motion 5 (37)51:19+19:1914:37
7Milla KlassonU1 (20)27:48+9:0215:06
7Dagny TirénD65 (9)53:55+14:0115:59
7Olivia EngelD10 (12)44:21+16:2019:27
7Frida RiggareU3 (10)1:10:08+22:3221:55
8Stefan BergH45 (44)52:14+4:447:54
8Johan HörnfeldtH40 (10)1:12:35+12:249:42
8Per RiggareU3 (10)1:10:14+22:3821:56
8Henrik SvenssonH12 (43)30:40+7:4510:09
10Vilma GotheÖppen motion 7 (39)40:57+9:5112:36
10Per MårtenssonH21 (30)1:24:13+12:117:57
10Erika HörnfeldtÖppen motion 5 (37)53:39+21:3915:17
11Stefan GotheÖppen motion 7 (39)41:02+9:5612:37
11Linnéa SöderqvistD14 (40)43:10+13:0710:59
12Angela JohanssonD40 (15)1:17:44+29:3815:16
12Melker HörnfeldtH14 (44)36:29+9:589:04
12Linus ForsbergH10 (19)37:53+16:2016:36
13Håkan FalkÖppen motion 5 (37)57:46+25:4616:27
13Rebecca CraigU2 (25)38:43+12:2016:20
13Peter AxelssonH55 (24)55:00+15:1310:19
13Emma AlmgrenD12 (36)39:22+11:1513:20
14Hannes SvahnH16 (45)44:22+7:208:27
15Maria MogensenÖppen motion 9 (35)1:10:19+19:249:24
16Ulrika ForsbergÖppen motion 8 (58)50:38+12:3011:12
16Lars KlassonH50 (45)58:05+14:259:30
16Lova AggeforsD14 (40)45:02+14:5911:27
17Elinor LangeÖppen motion 7 (39)50:23+19:1715:30
18Sara HansenÖppen motion 3 (22)1:07:29+38:2723:16
18Sofia AlbemarkD12 (36)43:53+15:4614:52
21Martin RinnbäckH14 (44)43:50+17:1910:54
21Evelina BergÖppen motion 5 (37)1:01:43+29:4317:34
22Lukas HellgrenH16 (45)48:05+11:039:09
22Albin LindskogH14 (44)45:33+19:0211:19
23Karolina PihloÖppen motion 5 (37)1:02:30+30:3017:48
24Liv HerneD12 (36)50:26+22:1917:05
24Gunilla BergÖppen motion 5 (37)1:03:02+31:0217:57
26Lena RisbyÖppen motion 8 (58)52:07+13:5911:31
27Mark RudaH45 (44)1:01:43+14:139:21
28Hugo LindskogH12 (43)46:07+23:1215:16
29Sanna RinnbäckD12 (36)1:11:58+43:5124:23
31Curt RahlénÖppen motion 8 (58)55:49+17:4112:20
35Ellen EkströmD14 (40)1:08:57+38:5417:32
36Viggo KlassonH16 (45)1:06:52+29:5012:44
38Christina WilénÖppen motion 7 (39)1:34:56+1:03:5029:12
48Håkan SvahnÖppen motion 8 (58)1:05:35+27:2714:30
55Markus AggeforsÖppen motion 8 (58)1:19:08+41:0017:30
56Yngve RahlénÖppen motion 8 (58)1:21:34+43:2618:02
Baptiste GirardÖppen motion 9 (35)ej godkänd
Herman SvahnH12 (43)ej godkänd
Björn StoltH75 (7)ej godkänd
Ove RinnbäckH50 (45)utgått
Stephen CraigH21 (30)utgått
Per-Åke OlssonH21 (30)utgått
Amanda KarlssonD16 (22)ej start
Carl-Johan ThorellH50 (45)ej start
Jenny BergD40 (15)ej start
Simon TörnqvistH16 (45)ej start
Edvin ForsbergH12 (43)ej start
Arne JohanssonH65 (13)ej start
Sverre JonssonH70 (19)ej start
Anders ÖnerudH50 (45)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser