Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Sundbybergs IK
49 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rune Karlsson | H75 (7) | 37:32 | 11:08 | |
1 | Martin Kihl | H17-20 Kort (1) | 2:00:25 | 23:17 | |
1 | Sonja Sundell | D80 (4) | 56:35 | 24:29 | |
2 | Anna Falk | D40 (15) | 49:21 | +1:15 | 9:41 |
2 | Maja Falk | D10 (12) | 29:41 | +1:40 | 13:01 |
2 | Ronny Falk | H45 (44) | 47:39 | +0:09 | 7:13 |
2 | Sigrid Carlsson | D12 (36) | 31:14 | +3:07 | 10:35 |
3 | Niklas Carlsson | H16 (45) | 38:31 | +1:29 | 7:20 |
4 | Eskil Widehag | H12 (43) | 27:35 | +4:40 | 9:08 |
4 | Ronja Ståhl | D12 (36) | 33:42 | +5:35 | 11:25 |
4 | Kajsa Bogren | D14 (40) | 37:10 | +7:07 | 9:27 |
4 | Amelie Sand | U3 (10) | 1:00:30 | +12:54 | 18:54 |
5 | Sofia Sand | U3 (10) | 1:09:04 | +21:28 | 21:35 |
5 | Jonatan Ståhl | H14 (44) | 30:58 | +4:27 | 7:42 |
6 | Mikael Kökeritz | U2 (25) | 32:08 | +5:45 | 13:33 |
7 | Carl Norman | U2 (25) | 33:39 | +7:16 | 14:11 |
8 | Anna Karlsson | Öppen motion 3 (22) | 45:39 | +16:37 | 15:44 |
9 | Ebba Hörling | U3 (10) | 1:22:31 | +34:55 | 25:47 |
9 | Åsa Lindh | D50 (15) | 51:41 | +12:57 | 12:23 |
9 | Anders Kökeritz | Öppen motion 3 (22) | 47:11 | +18:09 | 16:16 |
9 | Matilda Lindh | D14 (40) | 42:29 | +12:26 | 10:48 |
12 | Joakim Skantze | H45 (44) | 56:51 | +9:21 | 8:36 |
12 | Helena Fr;stadius | Öppen motion 3 (22) | 50:56 | +21:54 | 17:33 |
12 | Ingegerd Carlsson | D50 (15) | 1:03:46 | +25:02 | 15:17 |
13 | Caroline Ivarsson | D21 (16) | 1:20:55 | +28:44 | 11:43 |
13 | Cecilia Simonsson | Öppen motion 7 (39) | 44:21 | +13:15 | 13:38 |
14 | Charlotte Ståhl | Öppen motion 7 (39) | 44:25 | +13:19 | 13:40 |
15 | Jan Kihl | H55 (24) | 56:41 | +16:54 | 10:38 |
15 | Axel Fröstadius | U2 (25) | 40:09 | +13:46 | 16:56 |
16 | Kristoffer Tengroth | H16 (45) | 45:07 | +8:05 | 8:35 |
17 | Jan-Olof Bogren | H50 (45) | 58:12 | +14:32 | 9:31 |
18 | Levin Svedberg | H70 (19) | 1:15:03 | +33:08 | 17:59 |
19 | Botvid Simonsson | U1 (20) | 40:22 | +21:36 | 21:56 |
23 | Joel Thalén | H12 (43) | 41:54 | +18:59 | 13:52 |
24 | Vilde Wold | D14 (40) | 50:43 | +20:40 | 12:54 |
26 | Tobias Abrahamsson | H16 (45) | 55:16 | +18:14 | 10:31 |
26 | Mats Carlsson | H50 (45) | 1:02:37 | +18:57 | 10:14 |
27 | Rasmus Kihl | H16 (45) | 55:17 | +18:15 | 10:31 |
28 | Göran Jonsson | H45 (44) | 1:03:10 | +15:40 | 9:34 |
30 | Moa Fröstadius | D12 (36) | 1:14:19 | +46:12 | 25:11 |
30 | Ronny Nordgren | H50 (45) | 1:03:44 | +20:04 | 10:25 |
31 | Luise Przibilla | Öppen motion 5 (37) | 1:17:11 | +45:11 | 21:59 |
32 | Tomas Borg | Öppen motion 8 (58) | 56:04 | +17:56 | 12:24 |
35 | Vera Bogren | Öppen motion 5 (37) | 1:23:06 | +51:06 | 23:40 |
39 | Urban Ståhl | Öppen motion 8 (58) | 1:00:09 | +22:01 | 13:18 |
40 | Jan Lindh | H50 (45) | 1:30:12 | +46:32 | 14:45 |
Birger Norman | U3 (10) | ej godkänd | |||
Stefan Abrahamsson | Öppen motion 8 (58) | ej godkänd | |||
Ansgar Simonsson | H50 (45) | utgått | |||
Vilhelm Karlin | H14 (44) | ej start | |||
Noel Hellberg | U1 (20) | ej start | |||
Carina Doyle | D55 (10) | ej start | |||
Åsa Ölwegård | D45 (23) | ej start | |||
Stefan Hellberg | H35 (7) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!