Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015

OK Södertörn

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergD16 (22)31:377:21
1Åsa SundbergD55 (10)42:5910:18
1Tilde BacklundD14 (40)30:037:38
1Linus BacklundH18 (8)51:317:48
5Elisabeth LarssonD12 (36)35:36+7:2912:04
6Martin SigrandH40 (10)1:08:04+7:539:06
6Olof LissmatsH18 (8)1:12:32+21:0110:59
6Sune SisellH60 (16)58:29+12:3911:29
6Anita KarlssonD55 (10)50:05+7:0612:00
6Lotten SandénD14 (40)40:23+10:2010:16
7Tove LagerbergD21 (16)1:03:43+11:329:14
7Johan MarkstedtH50 (45)49:18+5:388:04
8Lars-Gunnar LarssonH60 (16)59:43+13:5311:43
9Ester AnderssonD12 (36)37:31+9:2412:43
9Anders JakobssonH55 (24)51:36+11:499:40
10Jan LindgrenH60 (16)1:03:38+17:4812:30
10Sara MöllerD14 (40)42:35+12:3210:50
11Ella AnderssonD16 (22)44:20+12:4310:18
11Anna BacklundD45 (23)50:06+13:3611:05
11Björn RennerH12 (43)30:58+8:0310:15
12Martin ErikssonH65 (13)1:25:28+40:4718:54
13Filip MöllerH16 (45)43:47+6:458:20
14Ylva SandénD14 (40)44:44+14:4111:22
14Jesper LagerbergH21 (30)1:25:50+13:488:06
15Linda RennerD14 (40)44:51+14:4811:24
15Christina GranathÖppen motion 7 (39)44:54+13:4813:48
15Hugo LindbärgH16 (45)44:27+7:258:28
15Johannes NorrbyH10 (19)48:50+27:1721:25
17Sofia ZillingD16 (22)1:00:05+28:2813:58
19Anna-Karin KarlssonÖppen motion 7 (39)51:17+20:1115:46
19Melvin JakobssonH14 (44)42:17+15:4610:31
20Nils EklöwH50 (45)59:26+15:469:43
21Mattias SkepplingH45 (44)1:00:11+12:419:07
21Fredrik SetterqvistH21 (30)1:41:35+29:339:36
22Katarina LindbärgÖppen motion 7 (39)53:50+22:4416:33
24Annica HedbergÖppen motion 7 (39)54:41+23:3516:49
24Erik MöllerÖppen motion 8 (58)52:01+13:5311:30
27Björn SandénÖppen motion 7 (39)57:41+26:3517:44
28Andreas SkepplingH14 (44)54:45+28:1413:37
28Georg EklöwH16 (45)56:32+19:3010:46
29Katarina NorrbyD14 (40)55:30+25:2714:07
30Simon ÖsterlingH16 (45)1:00:03+23:0111:26
31Adam HedbergH16 (45)1:00:16+23:1411:28
31Lisa ÖsterlingÖppen motion 7 (39)1:03:36+32:3019:34
31Viktor ZillingH12 (43)51:05+28:1016:54
31Staffan ZillingH50 (45)1:04:38+20:5810:34
32Ludvig SigrandH14 (44)57:33+31:0214:18
32Carina MöllerÖppen motion 5 (37)1:17:21+45:2122:02
32Mattias IvaresH16 (45)1:00:39+23:3711:33
32Torbjörn JohanssonH50 (45)1:08:54+25:1411:16
34Mattis SandénH12 (43)57:26+34:3119:01
34Sanna HedbergD14 (40)1:04:55+34:5216:31
42Andreas MagnvallH16 (45)1:17:00+39:5814:40
Ulf EskilssonH75 (7)ej godkänd
Daniela RennerD35 (5)ej godkänd
Ingemar SandénH12 (43)ej godkänd
Tomas MattssonH45 (44)ej godkänd
Tomas MöllerÖppen motion 7 (39)utgått
Anders HedbergH45 (44)utgått
Axel KudinoffH16 (45)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser