Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015

Tullinge SK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsH21 (30)1:12:026:48
1Björn AxelssonÖppen motion 8 (58)38:088:26
1Yvonne AnderssonD45 (23)36:308:04
2Barbro LönnkvistD55 (10)44:02+1:0310:33
2Ingemar ÅkermanH35 (7)1:13:03+1:159:04
2Axel TrofastH10 (19)24:42+3:0910:50
2Lina BerggrenD45 (23)38:12+1:428:27
2Ondrej VystavelH18 (8)56:29+4:588:33
3Gustav MyrbergerU1 (20)23:41+4:5512:52
3Maria EhnD65 (9)45:30+5:3613:30
3Tove SjöbergD12 (36)31:28+3:2110:40
3Ingemar LarssonH65 (13)49:37+4:5610:58
3Josef KociH18 (8)59:11+7:408:58
4Frida ForsbergD18 (4)1:24:54+27:3916:40
4Gunnar EhnH65 (13)49:58+5:1711:03
4Pia-Lena PutkonenD55 (10)45:06+2:0710:48
5Lars SjöbergÖppen motion 9 (35)1:00:46+9:518:08
5Karin ForsbergD55 (10)49:45+6:4611:55
5Jessica SjöbergÖppen motion 8 (58)43:34+5:269:38
6Lennart AgénH55 (24)47:16+7:298:52
6Ella SjöbergD16 (22)39:01+7:249:04
6Ruben BryngelssonH16 (45)40:19+3:177:40
7Henrik TrofastÖppen motion 8 (58)44:24+6:169:49
8Lovisa SvenssonD12 (36)37:22+9:1512:40
8Linnea FryxellD40 (15)1:07:53+19:4713:20
8Albin AnderssonH16 (45)41:06+4:047:49
9Arvid MyrbergerH10 (19)31:49+10:1613:57
10Olle KarlssonÖppen motion 9 (35)1:06:27+15:328:53
10Channa LönneD21 (16)1:07:44+15:339:48
10Sofia PerssonD40 (15)1:12:32+24:2614:15
13Klara BolinD14 (40)44:37+14:3411:21
13Erik BerggrenH45 (44)57:03+9:338:38
13Alfred LängheimH14 (44)36:37+10:069:06
13Göran LängheimH50 (45)53:31+9:518:45
14Joakim LönnkvistÖppen motion 8 (58)46:55+8:4710:22
14Laban BryngelssonÖppen motion 5 (37)58:38+26:3816:42
15Hilda TrofastU1 (20)35:51+17:0519:29
16Per-Arne ForsbergH55 (24)56:42+16:5510:38
17Carina StenssonÖppen motion 5 (37)59:40+27:4016:59
19Tilda AnderssonD14 (40)47:22+17:1912:03
20Eskil MyrbergerU1 (20)48:06+29:2026:08
22Rolf E. NilssonH55 (24)1:05:14+25:2712:14
25Lukas ArkängH16 (45)54:07+17:0510:18
27Kent BerggrenH50 (45)1:02:48+19:0810:16
28Josefin HersénD14 (40)53:50+23:4713:41
29Rudolf HersénH50 (45)1:03:07+19:2710:19
Lovisa LängheimD16 (22)ej godkänd
Trine KarlbergD16 (22)ej godkänd
Linton BryngelssonU1 (20)ej start
Oskar ForsbergH16 (45)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser