Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
IFK Lidingö SOK
41 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Pär Lilja | H40 (10) | 1:00:11 | 8:03 | |
2 | Isabella Enfors | D18 (4) | 1:07:12 | +9:57 | 13:12 |
2 | Mikael Tarandi | H60 (16) | 49:39 | +3:49 | 9:45 |
2 | Julia Rajan | D16 (22) | 32:12 | +0:35 | 7:29 |
3 | Ingemar Stenbeck | H45 (44) | 49:34 | +2:04 | 7:30 |
3 | Hans Tarandi | H55 (24) | 44:29 | +4:42 | 8:20 |
3 | Magnus Rajan | H50 (45) | 46:24 | +2:44 | 7:35 |
4 | Hans Olof Amblie | Öppen motion 9 (35) | 1:00:12 | +9:17 | 8:03 |
4 | Maja Lilja | D10 (12) | 33:23 | +5:22 | 14:38 |
4 | Andrew Quin | H21 (30) | 1:17:49 | +5:47 | 7:21 |
4 | Solveig Spångberg | D80 (4) | 1:22:17 | +25:42 | 35:37 |
4 | Mia Lilja | D45 (23) | 44:33 | +8:03 | 9:51 |
5 | Sussie Tistad | D45 (23) | 44:37 | +8:07 | 9:52 |
7 | Anna Karlqvist | D40 (15) | 1:00:15 | +12:09 | 11:50 |
7 | Klara Graversen | D12 (36) | 37:17 | +9:10 | 12:38 |
7 | Lukas Werner | H14 (44) | 31:37 | +5:06 | 7:51 |
9 | Jonatan Graversen | H14 (44) | 32:56 | +6:25 | 8:11 |
12 | Elin Jarlemark | D16 (22) | 46:21 | +14:44 | 10:46 |
12 | Tapani Mattus | H55 (24) | 52:44 | +12:57 | 9:53 |
12 | Johan Alenius | Öppen motion 8 (58) | 46:00 | +7:52 | 10:10 |
13 | Mia Hillerhag | D50 (15) | 1:07:29 | +28:45 | 16:10 |
16 | Agnes Damberg | D12 (36) | 41:56 | +13:49 | 14:12 |
17 | Signe Hillerhag | D12 (36) | 43:06 | +14:59 | 14:36 |
17 | Emma Tarandi | Öppen motion 8 (58) | 50:50 | +12:42 | 11:14 |
19 | Karolina Bjärnlid | D16 (22) | 1:06:58 | +35:21 | 15:34 |
23 | Petter Skantze | Öppen motion 8 (58) | 52:00 | +13:52 | 11:30 |
23 | Amelie Rajan | D14 (40) | 50:26 | +20:23 | 12:49 |
26 | Madeleine Cassel | Öppen motion 5 (37) | 1:05:35 | +33:35 | 18:41 |
26 | Anneli Wendelius | Öppen motion 9 (35) | 2:00:49 | +1:09:54 | 16:10 |
29 | Jeanette Jarlemark | Öppen motion 5 (37) | 1:13:19 | +41:19 | 20:53 |
30 | Anton Ström | H14 (44) | 56:21 | +29:50 | 14:01 |
33 | Per Damberg | H45 (44) | 1:08:53 | +21:23 | 10:26 |
34 | Simon Lilja | H14 (44) | 1:02:24 | +35:53 | 15:31 |
35 | Rune Graversen | H45 (44) | 1:13:27 | +25:57 | 11:07 |
36 | Ludvig Jarlemark | H14 (44) | 1:06:04 | +39:33 | 16:26 |
37 | Niclas Limnefelt | H16 (45) | 1:07:30 | +30:28 | 12:51 |
Lotta Tapper | Öppen motion 9 (35) | ej godkänd | |||
Klara Holst | D14 (40) | ej godkänd | |||
Måns Tistad | H18 (8) | utgått | |||
Robert Kihlborg | H14 (44) | utgått | |||
Anders Widlund | H14 (44) | utgått | |||
Kjell Oberger | H50 (45) | ej start | |||
Lisa Thunell | D12 (36) | ej start | |||
Jonathan Blomlöf | H12 (43) | ej start | |||
Annica Jansson | D45 (23) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!