Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Attunda OK
42 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alva Spennare | D16 Kort (1) | 1:23:34 | 23:48 | |
2 | Vilma Nilsson | U2 (25) | 26:39 | +0:16 | 11:14 |
2 | Lars Håkan Sandvik | H21 (30) | 1:15:45 | +3:43 | 7:09 |
2 | Kajsa Gradin | Öppen motion 3 (22) | 36:47 | +7:45 | 12:41 |
3 | Stefan Lindstöm | Öppen motion 5 (37) | 39:21 | +7:21 | 11:12 |
3 | Tomas Henriksson | H40 (10) | 1:02:46 | +2:35 | 8:24 |
3 | Ida Hellström | D10 (12) | 30:20 | +2:19 | 13:18 |
3 | Lucia Turcanu | D35 (5) | 1:37:19 | +31:37 | 15:55 |
4 | Lena Buhre | D35 (5) | 1:38:45 | +33:03 | 16:09 |
6 | Kerstin Rosengren | D65 (9) | 53:47 | +13:53 | 15:57 |
7 | Göran Larbo | H70 (19) | 47:05 | +5:10 | 11:17 |
9 | Madeleine Limpar | D45 (23) | 48:28 | +11:58 | 10:43 |
9 | Marcus Stenebo | H12 (43) | 30:53 | +7:58 | 10:13 |
10 | Fredrik Stenebo | H50 (45) | 51:34 | +7:54 | 8:26 |
10 | Svante Sandvik | H10 (19) | 31:55 | +10:22 | 13:59 |
12 | Lovisa Nilsson | D14 (40) | 43:27 | +13:24 | 11:03 |
15 | Nina Ivers | D45 (23) | 56:44 | +20:14 | 12:33 |
16 | Veronica Redtzer | D16 (22) | 55:06 | +23:29 | 12:48 |
16 | Karin Stenebo | D45 (23) | 56:50 | +20:20 | 12:34 |
17 | Susanne Harrysson | D45 (23) | 1:00:42 | +24:12 | 13:25 |
18 | Roger Lindén | H45 (44) | 59:33 | +12:03 | 9:01 |
18 | Hampus Brunander | H16 (45) | 45:56 | +8:54 | 8:44 |
19 | Märta Sandvik | D12 (36) | 44:05 | +15:58 | 14:56 |
19 | Elis Ivers | H12 (43) | 38:38 | +15:43 | 12:47 |
21 | Stefan Martelius | Öppen motion 9 (35) | 1:25:26 | +34:31 | 11:26 |
21 | Alma Hellström | D14 (40) | 48:41 | +18:38 | 12:23 |
21 | Ulla-Britt Åleberg | Öppen motion 3 (22) | 1:39:42 | +1:10:40 | 34:22 |
21 | Filip Brunander | Öppen motion 8 (58) | 51:38 | +13:30 | 11:25 |
22 | Ulrika Hellström | Öppen motion 5 (37) | 1:01:44 | +29:44 | 17:35 |
24 | Håkan Redtzer | H50 (45) | 1:01:55 | +18:15 | 10:08 |
25 | Kristina Martelius | Öppen motion 9 (35) | 1:51:32 | +1:00:37 | 14:55 |
26 | Ulrik Ivers | H45 (44) | 1:01:26 | +13:56 | 9:18 |
29 | Samuel Lindén | H14 (44) | 55:33 | +29:02 | 13:49 |
30 | Lena Nilsson | Öppen motion 8 (58) | 53:54 | +15:46 | 11:55 |
30 | Sofia Ivers | D14 (40) | 57:57 | +27:54 | 14:44 |
33 | Ida Spennare | D14 (40) | 1:02:21 | +32:18 | 15:51 |
36 | Tom Harrysson | H12 (43) | 59:51 | +36:56 | 19:49 |
37 | Maja Sandvik | D14 (40) | 1:28:40 | +58:37 | 22:33 |
38 | Ludvig Lindén | H16 (45) | 1:08:37 | +31:35 | 13:04 |
52 | Jonas Hellström | Öppen motion 8 (58) | 1:13:35 | +35:27 | 16:16 |
Sara Hellström | Inskolning (9) | fullföljt | |||
Annika Lindberg | D45 (23) | utgått | |||
Greta Sandvik | U1 (20) | ej start | |||
Oskar Enges | H16 (45) | ej start | |||
Lars Gerhardsson | H50 (45) | ej start | |||
Olle Pettersson Gradin | H14 (44) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!