Officiell resultatlista för Skellefteå Byske Havsbad
Tävlingens namn: Skellefteå Byske Havsbad
Arrangörsorganisation:
Skellefteå OK
Datum: lördag 13 juni 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D40 | H40 | D50 | H50 | D60 | H60 | D70 | H70 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | MTB Kort | ÖM5 | MTB Mellan | ÖM8
Skellefteå OK
42 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sanna Öhman | U2 (11) | 17:38 | 8:19 | |
1 | Eva Feil | D60 (2) | 33:01 | 12:19 | |
1 | Arvid Feil Lindmark | H12 (6) | 17:37 | 7:31 | |
2 | Tomas Lundström | Öppen motion 5 (10) | 45:42 | +6:27 | 12:33 |
2 | Jörgen Johansson | H21 (13) | 36:33 | +3:51 | 6:33 |
2 | S O Vikström | H70 (13) | 33:37 | +1:05 | 10:11 |
2 | Ulf Hägglund | Öppen motion 8 (10) | 35:31 | +3:31 | 7:57 |
2 | Thomas Norström | Öppen motion 7 (14) | 34:29 | +5:08 | 6:17 |
3 | Vilja Åkerlund | D10 (3) | 23:26 | +6:57 | 11:03 |
3 | Göran Enkvist | H70 (13) | 39:44 | +7:12 | 12:02 |
3 | Thea Wennberg | D14 (4) | 30:43 | +11:57 | 10:12 |
4 | Helena Lidhage | D21 (5) | 41:28 | +9:10 | 9:17 |
4 | Ludwig Karlsson | U2 (11) | 20:21 | +2:43 | 9:35 |
4 | Martin Windling | H21 (13) | 38:34 | +5:52 | 6:55 |
5 | Claes Lundström | H21 (13) | 42:41 | +9:59 | 7:39 |
5 | Ruben Cederlund | U1 (11) | 25:39 | +6:54 | 13:30 |
5 | Alvin Karlsson | U2 (11) | 21:20 | +3:42 | 10:03 |
6 | Anjelica Gustafsson | U2 (11) | 24:18 | +6:40 | 11:27 |
7 | Linn Wennberg | U2 (11) | 24:24 | +6:46 | 11:30 |
8 | Ebba Hedström | U2 (11) | 24:26 | +6:48 | 11:31 |
9 | Frans Renström | U1 (11) | 32:27 | +13:42 | 17:04 |
9 | Kajsa Cederlund | U2 (11) | 25:04 | +7:26 | 11:49 |
9 | Erik Holmgren | H21 (13) | 50:17 | +17:35 | 9:01 |
9 | Peter Lungnér | Öppen motion 8 (10) | 55:37 | +23:37 | 12:28 |
10 | Simon Nilsson | H21 (13) | 52:31 | +19:49 | 9:25 |
12 | Oskar Nilsson | H21 (13) | 1:37:22 | +1:04:40 | 17:28 |
12 | Allan Ögren | H70 (13) | 1:30:58 | +58:26 | 27:33 |
12 | Frida Feil | Öppen motion 7 (14) | 44:22 | +15:01 | 8:05 |
Alfons Ackefall | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Gustav Bergström | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Hallgrim Granstrand | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Kajsa Holmström | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Vide Jacobsson | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Birk Jakobsson | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Viggo Johansson | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Nova Vikberg | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Albin Windling | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Vidar Åkerlund | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Leo Öberg | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Nils Öberg | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Vidar Johansson | H21 (13) | ej godkänd | |||
Peter Lugnér | Öppen motion 7 (14) | ej godkänd | |||
Karl Renström | U1 (11) | ej start | |||
Love Johansson | Inskolning (15) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!