Officiell resultatlista för Frosta OK, lång
Tävlingens namn: Frosta OK, lång
Arrangörsorganisation:
Frosta OK
Datum: måndag 28 mars 2016
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Helsingborgs SOK
31 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rune Isaksson | H85 (4) | 49:05 | 20:37 | |
1 | Britt-Marie Stensson | D50 (7) | 41:08 | 9:39 | |
2 | Jonas Åhlin | Öppen motion 6 (21) | 1:07:30 | +5:42 | 11:46 |
2 | Kurt Sjöberg | H10 (6) | 25:58 | +4:02 | 10:43 |
2 | Veronika Palmertz | D35 (2) | 1:19:56 | +19:32 | 13:56 |
3 | Malin Thorneman | D18 (4) | 57:41 | +13:21 | 11:33 |
4 | Ebba Ranbro | D10 (6) | 24:06 | +4:20 | 9:57 |
4 | Thea Bökman | D14 (15) | 46:37 | +11:16 | 11:12 |
4 | Axel Orrhede | H16 (8) | 49:06 | +8:36 | 9:16 |
4 | Sven-Eric Ericson | H65 (21) | 51:37 | +10:24 | 11:34 |
5 | Saga Palmertz | U2 (14) | 51:41 | +14:36 | 19:12 |
6 | Jacob Moberg | H16 (8) | 1:14:12 | +33:42 | 14:01 |
7 | Oscar Grönvall | Öppen motion 7 (62) | 41:55 | +5:04 | 12:32 |
7 | Astrid Johannesson | D70 (10) | 1:02:09 | +13:01 | 18:36 |
8 | Stig Johansson | H65 (21) | 55:49 | +14:36 | 12:30 |
8 | Fredrik Persson | H45 (22) | 1:00:28 | +15:32 | 8:47 |
9 | Lennart Stensson | H55 (11) | 1:22:48 | +42:51 | 15:39 |
9 | Patrik Johansson | H21 (11) | 1:36:55 | +29:39 | 10:05 |
10 | Tor-Eve Bengtsson | H65 (21) | 59:21 | +18:08 | 13:18 |
11 | Mats Ranbro | H45 (22) | 1:02:38 | +17:42 | 9:06 |
12 | Mats Orrhede | Öppen motion 6 (21) | 1:32:59 | +31:11 | 16:13 |
13 | Johan Bökman | H45 (22) | 1:03:50 | +18:54 | 9:16 |
14 | Fredrik Hjort | Öppen motion 9 (19) | 1:21:40 | +24:25 | 11:12 |
14 | Anna Åhlin | Öppen motion 8 (68) | 46:10 | +14:35 | 10:21 |
15 | Elias Palmertz | U1 (16) | 51:49 | +26:06 | 21:24 |
19 | Andreas Grönvall | Öppen motion 7 (62) | 47:59 | +11:08 | 14:21 |
25 | Veronica Dahlbom | Öppen motion 3 (35) | 50:00 | +22:01 | 17:18 |
34 | Matilda Stensson | Öppen motion 7 (62) | 55:35 | +18:44 | 16:38 |
34 | Lena Nielsen | Öppen motion 5 (54) | 1:09:22 | +29:47 | 18:26 |
41 | Helena Åhlin | Öppen motion 8 (68) | 59:32 | +27:57 | 13:20 |
47 | Jonas Norén | Öppen motion 5 (54) | 1:16:21 | +36:46 | 20:18 |
Linda Ranbro | D40 (4) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!