Officiell resultatlista för Umeå OK, medel
Tävlingens namn: Umeå OK, medel
Arrangörsorganisation:
Umeå OK
Datum: lördag 21 maj 2016
Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D75 | H75 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
Skogslöparna
42 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hanna Woxlin | U1 (20) | 28:16 | 11:55 | |
1 | Benjamin Näslund | H16 (7) | 31:17 | 9:25 | |
1 | Liam Hälldal | H10 (4) | 19:40 | 8:17 | |
1 | Sixten Persson | H12 (12) | 36:45 | 11:33 | |
1 | Mattias Persson | H35 (9) | 30:29 | 9:29 | |
2 | Agneta Lindberg | D55 (10) | 42:38 | +4:37 | 14:54 |
2 | Jonas Söderlund | Öppen motion 8 (8) | 1:00:32 | +11:46 | 13:25 |
2 | Karin Persson | D35 (7) | 37:05 | +3:56 | 11:10 |
2 | Peter Woxlin | H35 (9) | 30:32 | +0:03 | 9:30 |
2 | Jonatan Hälldal | H12 (12) | 38:16 | +1:31 | 12:02 |
3 | Börje Pauler | H21 Elit (23) | 31:53 | +0:37 | 7:04 |
3 | Katarina Kvick | D55 (10) | 43:34 | +5:33 | 15:13 |
4 | Stefan Sjölund | H21 Elit (23) | 33:29 | +2:13 | 7:25 |
4 | Marlene Hälldal | Öppen motion 3 (7) | 49:20 | +3:20 | 15:30 |
4 | Ida Pauler | U1 (20) | 31:47 | +3:31 | 13:24 |
4 | Victoria Karlsson | D45 (8) | 42:07 | +8:15 | 13:48 |
4 | Åsa Pauler | D35 (7) | 45:36 | +12:27 | 13:44 |
5 | Tomas Nordström | Öppen motion 5 (26) | 46:22 | +6:44 | 14:45 |
5 | Clara Nordström | D12 (6) | 59:30 | +28:53 | 18:42 |
5 | Karin Arvidsson | D35 (7) | 45:59 | +12:50 | 13:51 |
6 | Leif Strandberg | H55 (9) | 36:42 | +11:41 | 11:45 |
6 | Jonas Hälldal | H35 (9) | 36:55 | +6:26 | 11:30 |
6 | Elias Söderlund | H12 (12) | 50:18 | +13:33 | 15:49 |
6 | Liv Pauler | D10 (13) | 23:52 | +2:13 | 10:04 |
7 | Louise Woxlin | Öppen motion 5 (26) | 49:50 | +10:12 | 15:52 |
7 | Helena Forsberg | D21 Elit (15) | 44:09 | +10:26 | 11:29 |
8 | Torgny Näslund | H45 (14) | 34:43 | +8:49 | 11:22 |
8 | Lennart Strandberg | H55 (9) | 42:35 | +17:34 | 13:38 |
8 | Jonas Byström | H21 Elit (23) | 39:28 | +8:12 | 8:45 |
8 | Yvonne Näslund | Öppen motion 5 (26) | 50:08 | +10:30 | 15:57 |
8 | Filip Nordström | H12 (12) | 51:47 | +15:02 | 16:17 |
11 | Signe Forsberg | D10 (13) | 29:23 | +7:44 | 12:23 |
12 | Arvid Strandberg | H21 Elit (23) | 45:34 | +14:18 | 10:06 |
14 | Ture Forsberg | U1 (20) | 52:34 | +24:18 | 22:10 |
14 | Anton Strandberg | H21 Elit (23) | 50:06 | +18:50 | 11:06 |
15 | Stina Persson | U1 (20) | 52:59 | +24:43 | 22:21 |
15 | Elsa Woxlin | U1 (20) | 52:59 | +24:43 | 22:21 |
17 | Sally Arvidsson | U1 (20) | 53:09 | +24:53 | 22:25 |
17 | Emanuel Näslund | H21 Elit (23) | 51:11 | +19:55 | 11:20 |
24 | Hans Nordström | Öppen motion 5 (26) | 1:16:30 | +36:52 | 24:21 |
Edvin Wester | Inskolning (12) | fullföljt | |||
Oskar Forsberg | H35 (9) | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!