Officiell resultatlista för DM, stafett, Östergötland
Tävlingens namn: DM, stafett, Östergötland
Arrangörsorganisation:
Motala AIF OL
Datum: söndag 11 september 2016
NAIS Orienteringsklubb
12 startandePlac | Namn | Klass | Strtid | Strpl | Strdiff | Tid | Vxlpl | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | NAIS Orienteringsklubb 1 | D16 (3) | 2:01:56 | |||||||
1. Linnea Samuelsson | 47:47 | 2 | +3:26 | 47:47 | 2 | |||||
2. Ida Waernqvist | 29:04 | 2 | +0:05 | 1:16:51 | 3 | +1 | ||||
3. Caroline Hallgren | 45:05 | 2 | +6:52 | 2:01:56 | 2 | -1 | ||||
3 | NAIS Orienteringsklubb 1 | H16 (4) | 1:52:42 | |||||||
1. Gustav Träff | 52:17 | 4 | +15:54 | 52:17 | 4 | |||||
2. Mattis Nilsson | 22:27 | 3 | +2:20 | 1:14:44 | 4 | 0 | ||||
3. Viktor Waernqvist | 37:58 | 2 | +2:13 | 1:52:42 | 3 | -1 | ||||
3 | NAIS Orienteringsklubb 1 | D150 (8) | 2:05:52 | |||||||
1. Gabriella Jarl | 47:38 | 5 | +10:10 | 47:38 | 5 | |||||
2. Inger Johansson | 43:26 | 2 | +0:14 | 1:31:04 | 5 | 0 | ||||
3. Marie Andersson | 34:48 | 2 | +0:40 | 2:05:52 | 3 | -2 | ||||
4 | NAIS Orienteringsklubb 1 | H14 (4) | 1:39:03 | |||||||
1. Ludvig Classon | 26:46 | 2 | +2:44 | 26:46 | 2 | |||||
2. Tilda Träff | 28:16 | 6 | +10:20 | 55:02 | 3 | +1 | ||||
2. Kajsa Träff | ej godkänd | fullföljt | ||||||||
2. Ture Bergqvist | ej godkänd | fullföljt | ||||||||
3. Ture Bergqvist | 44:01 | 4 | +17:27 | 1:39:03 | 4 | +1 | ||||
4 | NAIS Orienteringsklubb 1 | D12 (5) | 1:20:56 | |||||||
1. Iris Jussila | 25:20 | 3 | +6:57 | 25:20 | 3 | |||||
2. Nora Petersson | 21:46 | 3 | +5:12 | 47:06 | 3 | 0 | ||||
2. Emma Lindgren | 21:49 | 4 | +5:15 | 47:09 | ||||||
2. Ylva Vengelin | 22:11 | 5 | +5:37 | 47:31 | ||||||
3. Amanda Wärn | 33:50 | 4 | +13:36 | 1:20:56 | 4 | +1 | ||||
9 | NAIS Orienteringsklubb 1 | H120 (13) | 2:48:11 | |||||||
1. Erik Kjellgren | 49:27 | 10 | +4:10 | 49:27 | 10 | |||||
2. Jonas Petersson | 52:00 | 10 | +18:26 | 1:41:27 | 10 | 0 | ||||
3. Stefan Träff | 1:06:44 | 9 | +20:57 | 2:48:11 | 9 | -1 | ||||
11 | NAIS Orienteringsklubb 1 | H150 (18) | 2:26:01 | |||||||
1. Thomas Petersson | 46:34 | 9 | +13:35 | 46:34 | 9 | |||||
2. Vesa Jussila | 50:11 | 10 | +12:18 | 1:36:45 | 11 | +2 | ||||
3. Anders Johansson | 49:16 | 11 | +17:37 | 2:26:01 | 11 | 0 | ||||
14 | NAIS Orienteringsklubb 2 | H150 (18) | 2:55:50 | |||||||
1. Peter Hydén | 1:03:09 | 17 | +30:10 | 1:03:09 | 17 | |||||
2. Håkan Träff | 50:48 | 11 | +12:55 | 1:53:57 | 13 | -4 | ||||
3. Ola Lundgren | 1:01:53 | 14 | +30:14 | 2:55:50 | 14 | +1 | ||||
16 | NAIS Orienteringsklubb 4 | H150 (18) | 3:14:42 | |||||||
1. Kjell Träff | 1:03:03 | 16 | +30:04 | 1:03:03 | 16 | |||||
2. Erik Wedin | 1:08:57 | 16 | +31:04 | 2:12:00 | 16 | 0 | ||||
3. Lars-Åke Classon | 1:02:42 | 16 | +31:03 | 3:14:42 | 16 | 0 | ||||
18 | NAIS Orienteringsklubb 3 | H150 (18) | 3:53:42 | |||||||
1. Carl Granström | 1:19:45 | 18 | +46:46 | 1:19:45 | 18 | |||||
2. Leif Berggren | 1:28:48 | 17 | +50:55 | 2:48:33 | 18 | 0 | ||||
3. Jens Wärn | 1:05:09 | 18 | +33:30 | 3:53:42 | 18 | 0 | ||||
NAIS Orienteringsklubb 1 | H12 (13) | ej godkänd | ||||||||
1. Mattias Samuelsson | 29:05 | 12 | +12:22 | 29:05 | 12 | |||||
2. Axel Jarl | 28:07 | 20 | +13:31 | 57:12 | 12 | 0 | ||||
2. Eskil Jussila | ej godkänd | fullföljt | ||||||||
2. Rasmus Wärn | 30:28 | 21 | +15:52 | 59:33 | ||||||
3. Gustav Granström | ej start | ej godkänd | ||||||||
NAIS Orienteringsklubb 1 | D120 (11) | ej godkänd | ||||||||
1. Ingrid Hydén | 1:17:28 | 10 | +40:36 | 1:17:28 | 10 | |||||
2. Petra Nilsson | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
3. Fia Wärn | 1:20:57 | 8 | +41:38 | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!