Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Östergötland
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: söndag 11 september 2016

OK Denseln

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Denseln 1H21 (10)2:51:06
1. Erik Pettersson56:41156:411
2. Mathias Hallmén59:593+0:331:56:4010
3. Olle Kalered54:2612:51:0610
1OK Denseln 1H12 (13)48:35
1. Rasmus Karlsson16:43116:431
2. Elis Peterson14:372+0:0131:2010
3. Hugo Persson17:15148:3510
2OK Denseln 2H21 (10)2:56:16
1. Emil Kalered1:00:453+4:041:00:453
2. Algirdas Bartkevicius59:2612:00:112-1
3. Per Brolund56:052+1:392:56:1620
2OK Denseln 1H120 (13)2:05:10
1. Stefan Karlsson45:17145:171
2. Fredrik Engman33:3411:18:5110
3. Björn Karlsson46:194+0:322:05:102+1
2OK Denseln 1H14 (4)1:30:20
1. Alfons Peterson24:02124:021
2. Andreas Törnkvist22:544+4:5846:5610
3. David Strömbäck43:243+16:501:30:202+1
3OK Denseln 1D21 (5)2:53:04
1. Sarah Persson1:04:594+9:411:04:594
2. Jenny Björk52:3411:57:333-1
3. Lovisa Adolfsson55:313+3:582:53:0430
3OK Denseln 1D120 (11)2:09:47
1. Nina Ahlander36:52136:521
2. Johanna Peterson39:444+9:031:16:362+1
3. Susanne Karlsson53:115+13:522:09:473+1
5OK Denseln 2H12 (13)54:40
1. Vilgot Kempe20:446+4:0120:446
2. Wilmer Kempe15:487+1:1236:325-1
2. Elias Sjöwall15:578+1:2136:41
3. Hugo Braam18:083+0:5354:4050
5OK Denseln 1H210 (7)2:57:46
1. Nils-Göran Kempe1:05:366+24:571:05:366
2. Stig Karlsson1:01:205+18:402:06:5660
3. Arne Andersson50:503+17:392:57:465-1
6OK Denseln 3H21 (10)3:18:21
1. August Mollén56:482+0:0756:482
2. Mattias Eriksson1:08:047+8:382:04:526+4
3. David Modig1:13:298+19:033:18:2160
6OK Denseln 2H120 (13)2:22:57
1. Per Kempe48:116+2:5448:116
2. Thomas Persson41:157+7:411:29:267+1
3. Jonas Braam53:315+7:442:22:576-1
15OK Denseln 1H150 (18)3:01:18
1. Fredrik Kempe54:2315+21:2454:2315
2. Karl Mollén1:02:5715+25:041:57:20150
3. Christer Broström1:03:5817+32:193:01:18150
OK Denseln 2D120 (11)ej godkänd
1. Susanne Karlsson1:17:169+40:241:17:169
2. Eva Engmanej startej start
3. Anna Kempeej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser