Officiell resultatlista för Ungdomsserien + NOK
Tävlingens namn: Ungdomsserien + NOK
Arrangörsorganisation:
Söderköpings OK
Datum: tisdag 1 september 2015
Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | A | B | C | D | E | F
NAIS Orienteringsklubb
22 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Edwin Wedin | U1 (8) | 23:08 | 10:33 | |
1 | Gustav Träff | H14 (10) | 32:53 | 9:06 | |
2 | Viktor Waernqvist | H16 (9) | 38:56 | +2:31 | 8:02 |
2 | Joel Westin | U1 (8) | 23:11 | +0:03 | 10:35 |
2 | Therese Lang | U3 (4) | 38:18 | +2:12 | 14:17 |
2 | Mattis Granström | U4 (2) | 1:04:57 | +20:29 | 18:39 |
3 | Josefin Bovellan | D16 (4) | 47:25 | +5:20 | 11:01 |
3 | Gustav Granström | U3 (4) | 43:52 | +7:46 | 16:22 |
5 | Thomas Petersson | NOK B (13) | 53:45 | +8:09 | 9:01 |
7 | Kajsa Träff | U2 (13) | 33:53 | +12:53 | 15:03 |
8 | Inger Johansson | NOK D (18) | 52:40 | +12:49 | 14:35 |
9 | Linus Classon | H16 (9) | 1:26:19 | +49:54 | 17:50 |
10 | Erik Wikström | H14 (10) | 2:45:08 | +2:12:15 | 45:44 |
12 | Anna Gillerfors | NOK C (26) | 50:08 | +16:40 | 11:22 |
12 | Emma Lindgren | U2 (13) | 1:00:20 | +39:20 | 26:48 |
14 | Åsa Granström | NOK C (26) | 50:52 | +17:24 | 11:32 |
17 | Carl-Gustav Nöjd | NOK C (26) | 54:08 | +20:40 | 12:16 |
Alice Classon | Inskolning (10) | fullföljt | |||
Ellen Ekblom | Inskolning (10) | fullföljt | |||
Lukas Mantefors | Inskolning (10) | fullföljt | |||
Wilma Mantefors | Inskolning (10) | fullföljt | |||
Elias Wedin | Inskolning (10) | fullföljt | |||
Emilia Samuelsson | D16 (4) | ej start | |||
Linnea Samuelsson | D14 (7) | ej start | |||
Amanda Wärn | D12 (6) | ej start | |||
Mattias Samuelsson | H10 (4) | ej start | |||
Thea Carstens | U1 (8) | ej start | |||
Per Gelland | U1 (8) | ej start | |||
Nora Petersson | U1 (8) | ej start | |||
Disa Vengelin | U1 (8) | ej start | |||
Ylva Vengelin | U1 (8) | ej start | |||
Rasmus Wärn | U1 (8) | ej start | |||
Gry Carstens | U2 (13) | ej start | |||
Amanda Gelland | U2 (13) | ej start | |||
Elin Franzén | U3 (4) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!