Officiell resultatlista för Motionsorientering
Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation:
Ljungskile FK
Datum: tisdag 15 september 2015
Klasser: Visa alla | Lätt 1 | Lätt 2 | Lätt 4 | Medel k | Medel l | Svår k | Svår l
Lätt 1
920 m, 8 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Amalia Nicolaisen | Ljungskile FK | 11:06 | 12:03 | |
2 | Ludvig Nicolaisen | Ljungskile FK | 11:39 | +0:33 | 12:39 |
3 | Adrian Antonsson | Uddevalla OK | 18:46 | +7:40 | 20:23 |
4 | Filippa Bäckman | Uddevalla OK | 19:26 | +8:20 | 21:07 |
5 | Ebba Moström | Uddevalla OK | 21:10 | +10:04 | 23:00 |
6 | Clara Moström | Uddevalla OK | 21:13 | +10:07 | 23:03 |
7 | Gustav Bäckman | Uddevalla OK | 22:50 | +11:44 | 24:49 |
Gustav Bohlin | Ljungskile FK | ej godkänd |
Lätt 2
1 790 m, 17 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Joel Ottosson | Ljungskile FK | 37:28 | 20:55 | |
2 | Alice Ottosson | Ljungskile FK | 38:00 | +0:32 | 21:13 |
3 | Kim Boström | Ljungskile FK | 38:10 | +0:42 | 21:19 |
4 | Mindra Dahl | Ljungskile FK | 39:14 | +1:46 | 21:55 |
5 | Ludvig Nicolaisen | Ljungskile FK | 41:18 | +3:50 | 23:04 |
6 | Gustav Bohlin | Uddevalla OK | 41:21 | +3:53 | 23:06 |
7 | Emelie Nylund | Uddevalla OK | 43:19 | +5:51 | 24:11 |
8 | Vera Klingberg | Ljungskile FK | 44:34 | +7:06 | 24:53 |
9 | Celia Klingberg | Ljungskile FK | 44:43 | +7:15 | 24:58 |
10 | Oliver Berg | Ljungskile FK | 46:11 | +8:43 | 25:48 |
10 | Elsa Forsämng | Ljungskile FK | 46:11 | +8:43 | 25:48 |
12 | Kajsa Ottosson | Ljungskile FK | 46:54 | +9:26 | 26:12 |
13 | Elina Christiansson | Uddevalla OK | 47:55 | +10:27 | 26:46 |
14 | Elias Christiansson | Uddevalla OK | 48:24 | +10:56 | 27:02 |
15 | Anita Natanaelsson | Ljungskile FK | 1:00:56 | +23:28 | 34:02 |
16 | Ebba Forsäng | Ljungskile FK | 2:21:19 | +1:43:51 | 1:18:56 |
Adrian Antonsson | Uddevalla OK | utgått |
Lätt 4
4 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Emma Christiansson | Uddevalla OK | 54:46 | ||
2 | Hjalmar Olsson | Uddevalla OK | 1:04:05 | +9:19 | |
3 | Roger Larsson | Uddevalla OK | 1:19:38 | +24:52 | |
4 | Stig-Arne Östlund | Uddevalla OK | 1:19:44 | +24:58 |
Medel Kort
3 040 m, 2 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nils Ödlunf | OK Gipen | 1:21:11 | 26:42 | |
2 | Katrine Nilsson | Ljungskile FK | 1:27:53 | +6:42 | 28:54 |
Medel lång
4 050 m, 6 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alexander Andersson | OK Roto | 35:59 | 8:53 | |
2 | Magnus Tenskär | Uddevalla OK | 44:05 | +8:06 | 10:53 |
3 | Monica Olsson | Uddevalla OK | 49:00 | +13:01 | 12:05 |
4 | Eva Karlsson | Uddevalla OK | 2:25:13 | +1:49:14 | 35:51 |
Eva Lindahl | OK Gipen | ej godkänd | |||
Mats Christiansson | Uddevalla OK | ej godkänd |
Svår kort
3 460 m, 2 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Daniel Olsson | Uddevalla OK | 46:36 | 13:28 | |
2 | Johnny Karlsson | Uddevalla OK | 51:42 | +5:06 | 14:56 |
Svår lång
3 460 m, 3 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Anders Brandt | Hälle IF | 39:11 | 11:19 | |
2 | Samuel Persson | Hälle IF | 39:12 | +0:01 | 11:19 |
3 | Victoria Tenskär | Uddevalla OK | 45:14 | +6:03 | 13:04 |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!