Officiell resultatlista för Novemberflåset 2015
Tävlingens namn: Novemberflåset 2015
Arrangörsorganisation:
Valbo AIF
Datum: söndag 8 november 2015
Klasser: Visa alla | A 8 km | B 6 km | C 4,5 km | D 2,8 km | U 2,7 km
Gävle OK
34 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sven Lundbäck | B 6 km (23) | 50:43 | 8:22 | |
1 | Elvira Silver | C 4,5 km (14) | 52:20 | 11:22 | |
1 | Ebba Ottosson | D 2,8 km (11) | 34:26 | 12:20 | |
1 | Lucas Söderberg | U 2,7 km (3) | 36:06 | 13:19 | |
2 | Ulf Bergqvist | A 8 km (17) | 54:55 | +0:29 | 6:59 |
2 | Mikael Silver | C 4,5 km (14) | 52:21 | +0:01 | 11:22 |
2 | Sara Åbom | D 2,8 km (11) | 34:29 | +0:03 | 12:21 |
2 | Isak Berggren | U 2,7 km (3) | 36:07 | +0:01 | 13:19 |
3 | Lasse Jansson | A 8 km (17) | 56:25 | +1:59 | 7:10 |
3 | Patrik Svedberg | B 6 km (23) | 51:34 | +0:51 | 8:30 |
3 | Christer Segerquist | C 4,5 km (14) | 52:26 | +0:06 | 11:23 |
3 | Helena Liljeström | D 2,8 km (11) | 38:40 | +4:14 | 13:51 |
3 | Viggo Berggren | U 2,7 km (3) | 36:25 | +0:19 | 13:26 |
4 | David Boman | B 6 km (23) | 54:45 | +4:02 | 9:02 |
4 | Monica Boman | C 4,5 km (14) | 52:45 | +0:25 | 11:28 |
4 | Lars-Erik Liljeström | D 2,8 km (11) | 38:42 | +4:16 | 13:52 |
5 | Harry Hietanen | A 8 km (17) | 1:00:58 | +6:32 | 7:45 |
6 | Anna-Lena Tynong | C 4,5 km (14) | 54:46 | +2:26 | 11:54 |
7 | Ulrika Silver | C 4,5 km (14) | 54:57 | +2:37 | 11:56 |
8 | Nils Ottosson | B 6 km (23) | 58:55 | +8:12 | 9:43 |
10 | Alfred Liljeström | C 4,5 km (14) | 1:06:06 | +13:46 | 14:22 |
11 | Anna Berggren | B 6 km (23) | 1:02:04 | +11:21 | 10:14 |
11 | Lars Åbom | C 4,5 km (14) | 1:06:32 | +14:12 | 14:27 |
13 | Magnus Lundberg | B 6 km (23) | 1:02:43 | +12:00 | 10:20 |
13 | Ellen Wiksten | C 4,5 km (14) | 1:20:45 | +28:25 | 17:33 |
14 | Patrik Ottosson | A 8 km (17) | 1:15:30 | +21:04 | 9:36 |
14 | Ingela Eriksson | B 6 km (23) | 1:02:56 | +12:13 | 10:23 |
15 | Pernilla Eriksson | B 6 km (23) | 1:02:57 | +12:14 | 10:23 |
16 | Lars Spånberg | B 6 km (23) | 1:02:58 | +12:15 | 10:23 |
17 | Jonatan Söderberg | B 6 km (23) | 1:04:35 | +13:52 | 10:39 |
19 | Klara Larsson | B 6 km (23) | 1:18:52 | +28:09 | 13:00 |
Helena Backlund | B 6 km (23) | ej godkänd | |||
Felix Silver | B 6 km (23) | ej godkänd | |||
Fredrik Wiksten | B 6 km (23) | ej godkänd | |||
Gunnar Ericsson | C 4,5 km (14) | ej start | |||
Jesper Jissbacke | D 2,8 km (11) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!