Officiell resultatlista för DM, lång, Skåne + Tormestorpsträffen
Tävlingens namn: DM, lång, Skåne + Tormestorpsträffen
Arrangörsorganisation:
Tormestorps IF
Datum: söndag 3 september 2017
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2D | U2H | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM12
Andrarums IF
32 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
4 | Johanna Härwell | D35 (6) | 1:12:29 | +21:30 | 11:47 |
4 | Elin Nilsson | D16 (18) | 43:49 | +2:38 | 9:32 |
4 | Heide Persson | H40 (24) | 1:00:39 | +6:32 | 7:58 |
5 | Nils-Åke Nilsson | H85 (5) | 1:37:37 | +45:58 | 30:53 |
5 | Christian Glantz | H35 (9) | 1:07:41 | +12:39 | 8:36 |
5 | Emil Nilsson | H18 (5) | 1:13:04 | +30:43 | 11:07 |
6 | Hans Persson | Öppen motion 9 (11) | 1:28:48 | +40:22 | 11:33 |
7 | Patrik Larsson | Öppen motion 9 (11) | 1:35:07 | +46:41 | 12:23 |
7 | Stellan Gradin | H14 (24) | 36:31 | +7:43 | 9:05 |
8 | Eskil Soelberg | H10 (19) | 26:42 | +8:36 | 10:11 |
8 | Ingela Thoresson | D45 (20) | 51:56 | +10:55 | 11:35 |
12 | August Härwell | Öppen motion 1 (13) | 1:03:10 | +36:58 | 24:06 |
13 | Erik Thoresson | H16 (15) | 1:04:31 | +28:22 | 11:34 |
14 | Magnus Nilsson-Ehrnborn | Öppen motion 8 (52) | 51:08 | +18:54 | 11:04 |
17 | Mattias Johansson | H45 (27) | 1:09:05 | +21:21 | 10:30 |
18 | Maritha Schön | Öppen motion 7 (95) | 42:08 | +20:06 | 12:46 |
21 | Hugo Thoresson | H12 (28) | 37:19 | +17:44 | 11:33 |
23 | Bertil Olofsson | H75 (27) | 1:04:05 | +26:18 | 18:40 |
25 | Jan-Evert Olsson | H70 (37) | 1:00:38 | +22:58 | 14:32 |
26 | Elias Nilsson | H12 (28) | 1:13:25 | +53:50 | 22:43 |
29 | Elin Larsson | Öppen motion 5 (48) | 1:09:33 | +29:27 | 17:07 |
30 | Jan Bergström | H70 (37) | 1:09:58 | +32:18 | 16:46 |
35 | Emma Nilsson | Öppen motion 8 (52) | 1:06:21 | +34:07 | 14:21 |
38 | Lena Eriksson | Öppen motion 3 (39) | 1:11:28 | +37:08 | 22:07 |
41 | Jan Gradin | Öppen motion 8 (52) | 1:10:48 | +38:34 | 15:19 |
41 | Ingvar Schön | Öppen motion 7 (95) | 49:56 | +27:54 | 15:07 |
46 | Kjell Vilhelmsson | Öppen motion 8 (52) | 1:18:28 | +46:14 | 16:59 |
Robin Ahlm | Inskolning (11) | fullföljt | |||
Anton Soelberg | Inskolning (11) | fullföljt | |||
Michael Nilsson | H45 (27) | ej godkänd | |||
Clara Ehrnborn | D16 (18) | ej godkänd | |||
Viggo Ahlm | H12 (28) | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!