Officiell resultatlista för Attunda OK, dag 2, medel
Tävlingens namn: Attunda OK, dag 2, medel
Arrangörsorganisation:
Attunda OK
Datum: söndag 17 september 2017
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
Attunda OK
30 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marcus Stenebo | H16 (10) | 24:39 | 8:00 | |
1 | Vilma Nilsson | D12 (14) | 24:31 | 10:12 | |
1 | Malte Hallman | U1 (18) | 17:20 | 9:47 | |
2 | Ted Lagerström | H10 (15) | 12:05 | +0:07 | 6:47 |
3 | Viktor Sone | H16 (10) | 31:31 | +6:52 | 10:13 |
5 | Svante Sandvik | H12 (24) | 24:38 | +1:29 | 10:10 |
7 | Edvin Wallner | H10 (15) | 19:08 | +7:10 | 10:44 |
8 | Malin Strömqvist | D12 (14) | 32:55 | +8:24 | 13:42 |
9 | Linnea Ågren | U2 (26) | 27:46 | +9:08 | 14:50 |
9 | Sara Strömqvist | D10 (18) | 19:33 | +4:26 | 10:58 |
10 | Lukas Sjöblom | H10 (15) | 22:32 | +10:34 | 12:39 |
10 | Elis Ivers | H14 (30) | 32:25 | +7:54 | 11:29 |
11 | Linda Strömqvist | D10 (18) | 21:09 | +6:02 | 11:52 |
12 | Adrian Antonsson | U1 (18) | 29:42 | +12:22 | 16:46 |
12 | Linnéa Sandström | D12 (14) | 39:21 | +14:50 | 16:23 |
13 | Joel Wallner | H12 (24) | 36:51 | +13:42 | 15:13 |
13 | Wilmer Jonasson | U2 (26) | 31:41 | +13:03 | 16:56 |
13 | Olivia Wänman | U1 (18) | 31:51 | +14:31 | 17:59 |
14 | Jonatan Buhre | U1 (18) | 32:17 | +14:57 | 18:14 |
16 | Nora Engman | U1 (18) | 36:00 | +18:40 | 20:20 |
17 | Greta Sandvik | D10 (18) | 32:56 | +17:49 | 18:30 |
17 | Livia Sandström | U1 (18) | 36:24 | +19:04 | 20:33 |
17 | Marcus Barboza | H12 (24) | 48:19 | +25:10 | 19:57 |
21 | Teodor Björknäs | U2 (26) | 38:14 | +19:36 | 20:26 |
47 | Karin Ejderby | Öppen motion 5 (56) | 1:29:29 | +54:42 | 28:19 |
48 | Mats Ejderby | Öppen motion 7 (80) | 52:55 | +25:39 | 18:37 |
Ebba Bergtass | Inskolning (11) | fullföljt | |||
Melker Hallman | Inskolning (11) | fullföljt | |||
Lucas Rahnster | Inskolning (11) | fullföljt | |||
Gustav Svensk | Inskolning (11) | fullföljt | |||
Matilda Sjöblom | D12 (14) | ej start | |||
Ida Hellström | D12 (14) | ej start | |||
Sara Hellström | U1 (18) | ej start | |||
Theodor Björknäs | U2 (26) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!