Officiell resultatlista för DM, stafett, Stockholm
Tävlingens namn: DM, stafett, Stockholm
Arrangörsorganisation:
OK Ravinen
Datum: söndag 10 september 2017
H150, sträcka 3
34 startandePlac | Namn | Lag | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|
1 | Lars Håkan Sandvik | Attunda OK 1 | 38:21 | |
2 | Lars Nordin | Tullinge SK 1 | 41:09 | +2:48 |
3 | Johan Sisell | OK Södertörn 1 | 42:50 | +4:29 |
4 | Juha Loenberg | Skarpnäcks OL 1 | 44:16 | +5:55 |
5 | Per Nilsson | Järfälla OK 1 | 44:36 | +6:15 |
6 | Mats Fryxell | Tullinge SK 2 | 46:27 | +8:06 |
7 | Pär Svensson | Söders-Tyresö 1 | 47:48 | +9:27 |
8 | Patrik Leickt | Tullinge SK 3 | 48:54 | +10:33 |
9 | Peter Enoksson | OK Österåker 1 | 49:09 | +10:48 |
10 | Fredrik Johansson | Sundbybergs IK 2 | 49:24 | +11:03 |
11 | Erik Berggren | Tullinge SK 4 | 50:05 | +11:44 |
12 | Douglas Lundin | Skogsluffarnas OK 1 | 50:44 | +12:23 |
13 | Torbjörn Johansson | OK Södertörn 3 | 51:54 | +13:33 |
14 | Peter Albinsson | IFK Enskede 1 | 53:03 | +14:42 |
15 | Magnus Lindblom | Gustavsbergs OK 2 | 53:04 | +14:43 |
16 | Roland Sannicolo | Täby OK 1 | 53:38 | +15:17 |
17 | Anders Thureson | Hellas Orientering 1 | 54:08 | +15:47 |
18 | Joakim Skantze | Sundbybergs IK 1 | 54:15 | +15:54 |
19 | Ola Bovallius | Järfälla OK 2 | 57:35 | +19:14 |
20 | Göran Lundqvist | Järfälla OK 3 | 59:24 | +21:03 |
21 | Per Ljung | Stockholms OK 1 | 59:54 | +21:33 |
22 | Magnus Hektor | Järla Orientering 1 | 1:01:49 | +23:28 |
23 | Jan Kihl | Sundbybergs IK 4 | 1:02:25 | +24:04 |
24 | Henrik Lundgren | Centrum OK 1 | 1:02:49 | +24:28 |
25 | Jonatan Lindell | Gustavsbergs OK 1 | 1:04:11 | +25:50 |
26 | Johan Balck | Täby OK 2 | 1:05:16 | +26:55 |
27 | Mats Aronsson | Bromma-Vällingby SOK 1 | 1:08:35 | +30:14 |
28 | Claes Renner | OK Södertörn 2 | 1:16:34 | +38:13 |
29 | Ronny Nordgren | Sundbybergs IK 3 | 1:19:00 | +40:39 |
30 | Sven Hedman | Attunda OK 2 | 1:19:39 | +41:18 |
31 | Kjell Nordqvist | Waxholms OK 1 | 1:35:09 | +56:48 |
Michael Ahlquist | Järla Orientering 2 | ej godkänd | ||
Bo Lauri | Snättringe SK 2 | ej godkänd | ||
Mats Hainke | Snättringe SK 1 | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!