Officiell resultatlista för DM, ultralång, Skåne + medeldistanstävling
Tävlingens namn: DM, ultralång, Skåne + medeldistanstävling
Arrangörsorganisation:
OK Gynge
Datum: söndag 27 augusti 2017
Klasser: Visa alla | D21US | H21US | D18US | H18US | D20US | D35US | H35US | D40US | H40US | D45US | H45US | D50US | H50US | D55US | H55US | D60US | H60US | D65US | H65US | D70US | H70US | H75US | H80US | D85US | H85US | D21 | H21 | D18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | H14K | D12 | H12 | D10 | H10 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | H75 | D80 | H80 | H85 | H90 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Lunds OK
30 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Peter Hedberg | H55 Ultra Skåne (9) | 1:16:43 | 8:57 | |
1 | Fabian Ljungqvist | H45 (6) | 36:49 | 9:24 | |
2 | Pontus Gustavsson | Öppen motion 9 (14) | 1:09:17 | +2:55 | 9:09 |
2 | Sara Ljungqvist | D12 (7) | 18:33 | +2:26 | 8:45 |
2 | Lotta Linsefors | D60 Ultra Skåne (6) | 1:11:29 | +2:22 | 12:24 |
3 | Alfred Olsson | H10 (7) | 16:47 | +3:22 | 8:36 |
4 | Anna Ljungqvist | D45 Ultra Skåne (10) | 1:30:03 | +6:22 | 12:32 |
5 | Daniel Hellberg | H18 Ultra Skåne (10) | 1:34:24 | +19:14 | 9:22 |
5 | Olle Rosén | Öppen motion 3 (29) | 21:12 | +3:54 | 10:00 |
5 | Mikael Nilsson | H35 Ultra Skåne (7) | 2:48:46 | +55:19 | 12:18 |
5 | Petra Eklund | D21 Ultra Skåne (7) | 3:24:39 | +1:25:06 | 16:17 |
6 | Rickard Ingesson | H21 Ultra Skåne (12) | 2:47:08 | +37:55 | 10:13 |
6 | Kristina Spångberg | D50 Ultra Skåne (8) | 1:41:12 | +29:02 | 14:50 |
6 | Henrik Rosén | Öppen motion 5 (37) | 49:56 | +15:43 | 17:16 |
7 | Klas Ljungqvist | H14 (16) | 34:15 | +9:03 | 11:51 |
7 | Ebba Rosén | D10 (9) | 24:39 | +8:54 | 12:38 |
9 | Fredrik Hugosson | H45 Ultra Skåne (22) | 1:43:31 | +16:28 | 10:16 |
10 | Raul Hindov | H45 Ultra Skåne (22) | 1:49:49 | +22:46 | 10:54 |
12 | Tova Hermodsson | D18 Ultra Skåne (15) | 1:54:22 | +26:30 | 13:25 |
13 | Johan Gustafson | H40 Ultra Skåne (15) | 2:18:21 | +44:59 | 12:23 |
15 | Tina Ljungqvist | D18 Ultra Skåne (15) | 2:04:06 | +36:14 | 14:33 |
18 | Maureen Olsson Lo | Öppen motion 7 (48) | 49:53 | +28:49 | 17:52 |
26 | Flor Villafuerte | Öppen motion 3 (29) | 47:43 | +30:25 | 22:30 |
28 | Tom Lindberg | Öppen motion 7 (48) | 56:48 | +35:44 | 20:21 |
31 | Maria Johansson | Öppen motion 5 (37) | 1:32:26 | +58:13 | 31:59 |
39 | Claes Linsefors | Öppen motion 7 (48) | 1:10:54 | +49:50 | 25:24 |
46 | Kristin Lindberg | Öppen motion 7 (48) | 1:38:40 | +1:17:36 | 35:21 |
Ingemar Svensson | H75 Ultra Skåne (9) | ej godkänd | |||
Anna Bondeson | Öppen motion 9 (14) | ej godkänd | |||
Anders Heyden | H50 Ultra Skåne (14) | ej godkänd | |||
Robert Bertilsson | H45 Ultra Skåne (22) | ej start | |||
Felix Gustafsson | H14 (16) | ej start | |||
Kajsa Heyden | D14 (12) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!