Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro Län
Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro Län
Arrangörsorganisationer:
Arboga OK / Örebro Läns OF
Datum: söndag 11 juni 2017
Almby IK
8 startandePlac | Namn | Klass | Strtid | Strpl | Strdiff | Tid | Vxlpl | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almby IK 1 | H50 Ö (4) | 32:48 | |||||||
1. Björn Alpberg | 8:31 | 3 | +1:00 | 8:31 | 3 | |||||
2. Mats Carlsvärd | 7:46 | 1 | 16:17 | 1 | -2 | |||||
3. Björn Alpberg | 7:53 | 1 | 24:10 | 1 | 0 | |||||
4. Mats Carlsvärd | 8:38 | 3 | +0:40 | 32:48 | 1 | 0 | ||||
1 | Almby IK 1 | D16 Ö (7) | 34:44 | |||||||
1. Sofie Bodin | 8:29 | 2 | +0:32 | 8:29 | 2 | |||||
2. Sofia Green | 8:47 | 1 | 17:16 | 1 | -1 | |||||
3. Sofie Bodin | 8:43 | 2 | +0:41 | 25:59 | 1 | 0 | ||||
4. Sofia Green | 8:45 | 1 | 34:44 | 1 | 0 | |||||
2 | Almby IK 1 | H12 Ö (6) | 21:48 | |||||||
1. Alvin Isenström | 5:17 | 5 | +0:19 | 5:17 | 5 | |||||
2. Axel Kylborn | 5:37 | 2 | +0:14 | 10:54 | 2 | -3 | ||||
3. Alvin Isenström | 6:40 | 3 | +0:03 | 17:34 | 2 | 0 | ||||
4. Axel Kylborn | 4:14 | 2 | +0:02 | 21:48 | 2 | 0 | ||||
4 | Almby IK 1 | H16 Ö (13) | 26:27 | |||||||
1. Karl Kylborn | 6:25 | 2 | +0:03 | 6:25 | 2 | |||||
2. Nils Kylborn | 6:45 | 3 | +0:53 | 13:10 | 3 | +1 | ||||
3. Karl Kylborn | 6:48 | 6 | +0:38 | 19:58 | 4 | +1 | ||||
4. Nils Kylborn | 6:29 | 4 | +0:32 | 26:27 | 4 | 0 | ||||
6 | Almby IK 2 | H21 Ö (9) | 43:30 | |||||||
1. Fredrik Kylborn | 10:31 | 6 | +3:26 | 10:31 | 6 | |||||
2. Mickael Göransson | 12:35 | 9 | +5:46 | 23:06 | 7 | +1 | ||||
3. Fredrik Kylborn | 9:16 | 7 | +1:43 | 32:22 | 6 | -1 | ||||
4. Mickael Göransson | 11:08 | 9 | +3:54 | 43:30 | 6 | 0 | ||||
9 | Almby IK 4 | H16 Ö (13) | 35:13 | |||||||
1. Olof Halfvarsson | 8:12 | 11 | +1:50 | 8:12 | 11 | |||||
2. Johan Thuresson | 9:25 | 9 | +3:33 | 17:37 | 8 | -3 | ||||
3. Olof Halfvarsson | 8:18 | 11 | +2:08 | 25:55 | 9 | +1 | ||||
4. Johan Thuresson | 9:18 | 12 | +3:21 | 35:13 | 9 | 0 | ||||
Almby IK 2 | H16 Ö (13) | ej godkänd | ||||||||
1. Sofie Franzén | 7:42 | 7 | +1:20 | 7:42 | 7 | |||||
2. Bruno Göransson | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
3. Sofie Franzén | 7:11 | 8 | +1:01 | ej godkänd | ||||||
4. Bruno Göransson | 8:36 | 11 | +2:39 | ej godkänd | ||||||
Almby IK 1 | H21 Ö (9) | ej godkänd | ||||||||
1. Johan Alpberg | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
2. Emil Alpberg | 12:22 | 8 | +5:33 | ej godkänd | ||||||
3. Johan Alpberg | 10:59 | 8 | +3:26 | ej godkänd | ||||||
4. Emil Alpberg | 9:55 | 7 | +2:41 | ej godkänd | ||||||
Almby IK 3 | H16 Ö (13) | ej start | ||||||||
1. Jonatan Green | 9:09 | 12 | +2:47 | 9:09 | 12 | |||||
2. Johannes Green | ej start | ej start | ||||||||
3. | ej start | ej start | ||||||||
4. | ej start | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!