*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för DM, natt, Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: fredag 8 september 2017

H21

6 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonOK Kullingshof53:518:48
2Jesper NilssonUlricehamns OK57:54+4:039:28
3Christian KarldénKvillebyns SK1:02:07+8:1610:09
4Johan SjögrenVänersborgs SK1:04:20+10:2910:31

D16

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen37:4410:39
2Ida SüdhoffBrattås CK52:32+14:4814:50
3Frida JohanssonOK Skärmen55:21+17:3715:38

H14

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid EkströmStenungsunds OK23:219:38
2Axel BrönnestamOK Gipen23:48+0:279:50
3Oscar NymanOK Gipen52:26+29:0521:40

H12

1 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max NymanOK Gipen19:2910:45
2Erik SüdhoffBrattås CK19:31+0:0210:46
3Viktor NilssonStångenäs AIS25:29+6:0014:04
4Sebastian StoreyOK Gipen38:08+18:3921:04

D40

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SüdhoffBrattås CK57:2515:28
2Annelie JohanssonOK Skärmen1:25:57+28:3223:10

H40

6 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odd WallanderBrattås CK1:24:2413:48
2Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:34:46+10:2215:30
3Håkan LindénUddevalla OK1:35:01+10:3715:33
4Bo KronOK Flundrehof1:41:33+17:0916:37
5Magnus VedinTrollhättans SOK1:43:18+18:5416:54
Thomas BergstrandBrattås CKutgått
Magnus HedmanKungälvs OKej start

D50

3 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina BirathStenungsunds OK57:5615:36
2Nina BejbomUddevalla OK1:25:32+27:3623:03
Birgit HanssonHerrestads AIFej godkänd

H50

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WasseniusUddevalla OK1:03:0213:58
2Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:23:46+20:4418:34
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Mikael JohanssonOK Skärmenej godkänd
Mats HallstenOK Skärmenej start
Tommy JohanssonStångenäs AISej start

D60

3 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BurmanKvillebyns SK50:1515:48
2Eva KarlssonUddevalla OK1:03:00+12:4519:48

H60

3 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran OlssonIdefjordens SK46:2012:29
2Inge JosefssonStångenäs AIS56:58+10:3815:21
3Conny JidetoftStångenäs AIS1:05:21+19:0117:36
4Roger GustafssonIdefjordens SK1:05:52+19:3217:45
5Torbjörn KarldénKvillebyns SK1:19:08+32:4821:19
6Gunnar BejbomUddevalla OK1:25:33+39:1323:03
7Bo KarlssonLjungskile FK1:25:49+39:2923:07
8Hans-Erik RingströmHåby IF1:31:13+44:5324:35
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Roalh KlevelandKvillebyns SKej godkänd
Dan WidercrantzOK Skärmenej godkänd
Björn EngströmLerums SOKej start

H70

3 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HermanssonStångenäs AIS1:02:5919:48
2Leif OlofssonOK Flundrehof1:07:42+4:4321:17
3Allan WikströmStångenäs AIS1:53:13+50:1435:36
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Ulf TibornOK Skogsmunkenej godkänd

Öppen motion 1

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils EkströmStenungsunds OK38:2121:11

Öppen motion 3

2 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma FuruforsIdefjordens SK41:1817:03
2Carina ReichbergIdefjordens SK41:40+0:2217:13
3Liv LindOK Skärmen1:25:06+43:4835:09
Susanne JohanssonStångenäs AISej godkänd

Öppen motion 5

3 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LaurellOK Flundrehof1:01:5617:29
Robin NyqvistKungälvs OKutgått

Öppen motion 8

4 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:03:2314:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser