Preliminär resultatlista för Till Skogs med Roslagens sparbank del 3
Tävlingens namn: Till Skogs med Roslagens sparbank del 3
Arrangörsorganisation:
Länna IF
Datum: tisdag 31 maj 2016
Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | IN | U2 | U3 | U4 | MF14 | MF16
Länna IF
36 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Cornelia Krafft | D14 (4) | 30:04 | 10:41 | |
2 | Ylva Carlborg | D10 (3) | 23:07 | +1:19 | 13:40 |
2 | Aron Broman | H12 (6) | 21:55 | +5:10 | 10:26 |
2 | Mya Berglund | D12 (4) | 28:21 | +3:55 | 13:30 |
2 | Henry Björklin | U2 (19) | 23:20 | +2:47 | 13:48 |
3 | Alma Wessel | D10 (3) | 35:49 | +14:01 | 21:11 |
3 | Rufus Butler | U2 (19) | 23:41 | +3:08 | 14:00 |
3 | Claes Hammarling | MF14 (6) | 38:47 | +9:18 | 13:48 |
4 | Sheldon Nealis | U3 (4) | 40:17 | +5:10 | 19:10 |
4 | Ture Björklin | H12 (6) | 24:37 | +7:52 | 11:43 |
5 | Alve Berglund | H10 (7) | 20:46 | +6:59 | 12:17 |
5 | Marie Wadstedt | MF14 (6) | 59:19 | +29:50 | 21:06 |
6 | Anton Karlsson | H14 (10) | 49:33 | +19:32 | 17:38 |
6 | Åke Carlborg | H12 (6) | 40:30 | +23:45 | 19:17 |
6 | Jelmer Selling | H10 (7) | 21:37 | +7:50 | 12:47 |
6 | Margaretha Nyström | MF14 (6) | 1:00:21 | +30:52 | 21:28 |
6 | Karolina Andersson | MF16 (7) | 54:01 | +22:00 | 13:38 |
7 | Erik Wadstedt | H10 (7) | 23:58 | +10:11 | 14:10 |
7 | Hillevi Palmqvist | MF16 (7) | 1:13:01 | +41:00 | 18:26 |
9 | Gabriel Östlund | H14 (10) | 54:11 | +24:10 | 19:16 |
9 | Theodore Butler | U2 (19) | 26:26 | +5:53 | 15:38 |
11 | Agnes Bergvall | U2 (19) | 29:12 | +8:39 | 17:16 |
13 | Lukas Cnattingius | U2 (19) | 32:12 | +11:39 | 19:03 |
15 | Kerstin Björklin | U2 (19) | 33:28 | +12:55 | 19:48 |
16 | Pelle Elgebrant | U2 (19) | 33:30 | +12:57 | 19:49 |
17 | Henrik Jansson | U2 (19) | 37:31 | +16:58 | 22:11 |
Ide Berglund | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Walter Berglund | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Melker Kvarnström Norell | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Filip Mattsson | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Antero Selling | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Erik Cnattingius | H14 (10) | ej godkänd | |||
Kalle Ejderfelt | U4 (2) | ej godkänd | |||
Eleanore Nealis | D16 (1) | ej godkänd | |||
Alfred Wessel | U2 (19) | ej godkänd | |||
Isabella Forssell | D12 (4) | ej godkänd | |||
Maximilian Berglund | H16 (1) | ej start | |||
Louise Jansson | D10 (3) | ej start | |||
Edvard Wadstedt | U2 (19) | ej start | |||
Erik Ejderfelt | U4 (2) | ej start | |||
Per Wadstedt | MF14 (6) | ej start | |||
Jonathan Nealis | MF16 (7) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!