Officiell resultatlista för KM dag
Tävlingens namn: KM dag
Arrangörsorganisation:
OK Kontinent
Datum: söndag 12 juni 2016
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D75
D21
4 400 m, 3 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anna Möller | OK Kontinent | 50:25 | 11:27 | ||
2 | Kajsa Karlsson | OK Kontinent | 55:53 | +5:28 | 12:42 | |
3 | Sandra Sörensen | OK Kontinent | 56:48 | +6:23 | 12:54 |
H21
7 900 m, 5 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Johan Aspegren | OK Kontinent | 46:20 | 5:51 | ||
2 | Per Aspegren | OK Kontinent | 48:21 | +2:01 | 6:07 | |
3 | Robin Westesson | OK Kontinent | 55:01 | +8:41 | 6:57 | |
4 | Magnus Jönsson | OK Kontinent | 56:48 | +10:28 | 7:11 | |
5 | Simon Larsson | OK Kontinent | 1:21:03 | +34:43 | 10:15 |
H16
4 400 m, 2 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oliver Schmidt | OK Kontinent | 43:49 | 9:57 | ||
2 | Elemina Rasmusson | OK Kontinent | 58:00 | +14:11 | 13:10 |
D14
3 100 m, 1 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cornelia Möller | OK Kontinent | 48:04 | 15:30 | ||
Saga Schmidt | OK Kontinent | ej start |
D12
2 200 m, 3 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maja Sörensen | OK Kontinent | 28:55 | 13:08 | ||
2 | Märta Havenberg | OK Kontinent | 39:54 | +10:59 | 18:08 | |
3 | Klara Möller | OK Kontinent | 43:11 | +14:16 | 19:37 | |
Wilda Schmidt | OK Kontinent | ej start |
H12
2 200 m, 3 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Isak Thysell | OK Kontinent | 24:56 | 11:19 | ||
2 | Samuel Rasmussen | OK Kontinent | 28:43 | +3:47 | 13:03 | |
3 | Emil Brunnberg | OK Kontinent | 33:59 | +9:03 | 15:26 |
H35
7 900 m, 3 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Urban Schmidt | OK Kontinent | 1:01:55 | 7:50 | ||
2 | Björn Möller | OK Kontinent | 1:11:04 | +9:09 | 8:59 | |
3 | Peter Rasmussen | OK Kontinent | 1:12:43 | +10:48 | 9:12 |
D45
4 400 m, 2 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Susanne Wallenborg | OK Kontinent | 42:41 | 9:42 | ||
2 | Ingrid Jensen | OK Kontinent | 52:53 | +10:12 | 12:01 | |
Lollo Nyberg | OK Kontinent | ej start |
H55
5 800 m, 6 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Leif Karlsson | OK Kontinent | 56:05 | 9:40 | ||
2 | Anders Hansson | OK Kontinent | 1:04:54 | +8:49 | 11:11 | |
3 | Håkan Nyberg | OK Kontinent | 1:07:28 | +11:23 | 11:37 | |
4 | Håkan Jönsson | OK Kontinent | 1:09:39 | +13:34 | 12:00 | |
5 | Alf Westesson | OK Kontinent | 1:11:42 | +15:37 | 12:21 | |
6 | Stefan Nilsson | OK Kontinent | 1:29:30 | +33:25 | 15:25 |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!