Officiell resultatlista för SM, medel, final, publiktävling
Tävlingens namn: SM, medel, final, publiktävling
Arrangörsorganisation:
OK Tisaren
Datum: lördag 23 september 2017
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
KFUM Örebro OK
36 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Karin Lindgren | D14 | 30:21 | 9:22 | ||
1 | Oskar Arlebo | H21 | 28:41 | 6:16 | ||
1 | Julia Gustafsson | D12 | 24:00 | 9:33 | ||
2 | Jan Kalander | Öppen motion 8 | 33:49 | +0:56 | 7:32 | |
2 | Birgitta Arlebo | D70 | 36:01 | +0:50 | 15:31 | |
2 | Henrik Gustafsson | H40 | 42:09 | +8:23 | 10:12 | |
2 | Johanna Norström | D35 | 40:21 | +6:55 | 11:08 | |
3 | Johanna Berg | D12 | 25:55 | +1:55 | 10:19 | |
3 | Jenny Johansson | D40 | 40:42 | +3:44 | 11:16 | |
4 | Julia Berg | D14 | 31:39 | +1:18 | 9:46 | |
4 | Lovisa Gustafsson | D16 | 35:13 | +2:55 | 9:43 | |
4 | Linus Malm | H16 | 31:06 | +6:22 | 8:35 | |
5 | Albin Klasenius | H12 | 27:37 | +8:26 | 11:00 | |
5 | Marcus Klasenius | H16 | 32:46 | +8:02 | 9:03 | |
5 | Kristin Jacobson | D21 | 33:56 | +5:39 | 9:13 | |
5 | Ted Nilsson | H10 | 17:28 | +5:02 | 7:56 | |
5 | Alva Nilsson | U2 | 41:35 | +9:30 | 17:15 | |
6 | Marcus Halvarsson | H21 | 34:54 | +6:13 | 7:38 | |
6 | Catarina Cuibe | Öppen motion 5 | 44:50 | +13:18 | 12:39 | |
8 | Erik Harlén | H21 | 35:40 | +6:59 | 7:48 | |
10 | Sara Fredriksson | Öppen motion 5 | 47:33 | +16:01 | 13:25 | |
11 | Mats Gustafsson | Öppen motion 8 | 39:43 | +6:50 | 8:51 | |
11 | Malin Klasenius | Öppen motion 5 | 49:25 | +17:53 | 13:57 | |
13 | Weine Fredriksson | Öppen motion 5 | 52:37 | +21:05 | 14:51 | |
14 | Emma Sätterlund | Öppen motion 3 | 1:05:40 | +34:07 | 22:20 | |
15 | Elisabet Halvarsson | D21 | 39:04 | +10:47 | 10:36 | |
15 | Martin Sedström | H21 | 51:47 | +23:06 | 11:19 | |
21 | Eva Lindgren | Öppen motion 5 | 1:15:20 | +43:48 | 21:16 | |
24 | Bo Magnusson | Öppen motion 7 | 39:20 | +11:03 | 12:36 | |
27 | Leif Hörnell | Öppen motion 7 | 42:29 | +14:12 | 13:36 | |
38 | Anna Gustafsson | Öppen motion 7 | 48:58 | +20:41 | 15:41 | |
Erik Arlebo | Inskolning | fullföljt | ||||
Tove Gustafsson | Inskolning | fullföljt | ||||
Olle Malm | H12 | ej godkänd | ||||
Daniel Eriksson | Öppen motion 8 | ej godkänd | ||||
Ture Carlsson | U1 | ej godkänd | ||||
Anton Kruse | H14 | ej start | ||||
Emma Segura | D10 | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!