Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: torsdag 8 september 2016

IFK Mora OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elsa HermanssonD14 (1)31:3010:15
1Alva ErssonD12 (2)16:416:31
1Berit GummusD45 (1)39:0410:21
1Rebecka ÅkärbjärD10 (2)16:228:47
1Anders ClaessonH65 (7)24:058:57
1Monica HolmD65 (1)30:0711:11
1Alfred DanielssonH10 (1)14:347:49
1Peter FredricsonH17-44 (7)34:356:46
1Marie RappD55 (2)42:5311:22
1Erik WadmanH55 (6)28:307:33
1Simon Karlsson HolmerH14 (3)28:389:19
1Sebastian ÅkärbjärH12 (1)20:328:01
1Evgeniya RyapolovaD17-44 (6)34:427:39
1Tony KarlssonH45 (4)33:287:23
1Emelie BrudinD16 (2)33:518:58
2Moa Sjösten AnderssonD16 (2)35:18+1:279:21
2Erik ErikssonH17-44 (7)38:02+3:277:26
2Erik LarssonH14 (3)35:59+7:2111:43
2Julia MeijerD12 (2)21:11+4:308:16
2Britt ClaessonD55 (2)45:48+2:5512:08
2Lena Karlsson HolmerD17-44 (6)36:15+1:338:00
2Karl-Erik AnderssonH65 (7)30:28+6:2311:19
2Bengt AnderssonH45 (4)35:16+1:487:47
2Anders DanielssonH55 (6)28:45+0:157:37
3Daniel DuhlboH17-44 (7)40:45+6:107:58
3Yngve KarlssonH65 (7)30:54+6:4911:29
3Thomas SparrH45 (4)36:33+3:058:04
3Lars AmbrosiussonH55 (6)32:22+3:528:35
4Klaus CsucsH17-44 (7)47:37+13:029:19
4Stanley HolmerH65 (7)35:49+11:4413:18
4Erika DuhlboD17-44 (6)44:14+9:329:45
4Mats BerghH55 (6)37:02+8:329:49
4Björn AlbinssonH45 (4)42:41+9:139:25
5Annelie HermanssonD17-44 (6)45:30+10:4810:02
5Peter HermanssonH17-44 (7)51:19+16:4410:02
5Lars-Erik TjäderH65 (7)38:29+14:2414:18
5Jan SvenssonH55 (6)38:13+9:4310:08
6Elisabeth ÅkärbjärD17-44 (6)1:16:41+41:5916:55
6Anders ThoméeH55 (6)47:37+19:0712:37
6Bengt HolmH65 (7)38:51+14:4614:26
6Edward LarssonH17-44 (7)53:53+19:1810:32
7Reine KarlssonH17-44 (7)55:31+20:5610:51
7Ingemar LindH65 (7)39:09+15:0414:33
Elin GezeliusD10 (2)ej godkänd
Thobias BrodinH14 (3)ej godkänd
Linnea HermanssonD10 (2)utgått
Kane AnderssonD55 (2)ej start
Adrian DahlströmH17-44 (7)ej start
Albin GezeliusH14 (3)ej start
Sofie Karlsson HolmerD12 (2)ej start
Anders ÖbergH55 (6)ej start
Anders HvittfeldtH45 (4)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser