Officiell resultatlista för Gripträffen
Tävlingens namn: Gripträffen
Arrangörsorganisation:
OK Grip
Datum: söndag 2 september 2018
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM10
Nyköpings OK
56 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | oliver johansson | Inskolning (12) | 28:16 | 15:21 | |
1 | Theo Alenius | U1 (10) | 27:11 | 13:07 | |
1 | Odin Ek | H14 (18) | 25:58 | 8:22 | |
1 | Elvira Lindsten | D10 (5) | 24:11 | 10:28 | |
1 | Emil Clashammar | H12 (9) | 26:56 | 11:24 | |
1 | Axel Gustafsson | Inskolning (12) | 24:52 | 13:30 | |
1 | Albin Falk | H18 (10) | 25:37 | 6:50 | |
1 | Peter Rasmussen | H65 (12) | 35:07 | 11:06 | |
1 | Algot Lindsten | Inskolning (12) | 27:47 | 15:05 | |
1 | Cajsa Alenius | D12 (7) | 27:33 | 11:40 | |
1 | Hans-Ove Eriksson | H70 (12) | 31:06 | 10:17 | |
2 | Kent Bergendahl | H65 (12) | 35:38 | +0:31 | 11:16 |
2 | Anders Petersson | H12 (9) | 27:12 | +0:16 | 11:31 |
2 | Inga Johansson | D70 (9) | 50:42 | +0:47 | 20:26 |
2 | Mats Gustafsson | H40 (5) | 52:04 | +13:18 | 12:03 |
2 | Nadja Dixon Kassman | D18 (3) | 1:24:30 | +48:00 | 23:28 |
2 | Vilgot Hellsten | H10 (7) | 23:37 | +3:15 | 10:13 |
3 | Thomas Petersson | Öppen motion 5 (13) | 1:04:24 | +7:18 | 17:10 |
3 | Mona Forsberg | D65 (7) | 50:43 | +16:30 | 20:27 |
3 | Magnus Johansson | Öppen motion 8 (18) | 43:21 | +5:08 | 8:46 |
3 | Niclas Clashammar | H40 (5) | 52:53 | +14:07 | 12:14 |
3 | Per Carlsson | H55 (6) | 36:22 | +6:49 | 10:06 |
3 | Meja Alenius | D14 (10) | 40:55 | +8:46 | 13:11 |
3 | Jessika Petersson | Öppen motion 3 (11) | 53:29 | +12:09 | 22:39 |
4 | Per Ek | Öppen motion 8 (18) | 45:41 | +7:28 | 9:14 |
4 | Carl Carlsson | H21 (16) | 41:33 | +5:45 | 7:41 |
4 | Per Berggren | H40 (5) | 55:33 | +16:47 | 12:51 |
4 | Katja Gustafsson | D14 (10) | 41:29 | +9:20 | 13:22 |
5 | Camilla Alenius | Öppen motion 3 (11) | 1:05:48 | +24:28 | 27:52 |
5 | Ove Eriksson | H60 (5) | 1:07:49 | +29:37 | 20:48 |
5 | Fredrik Ekenborg | H40 (5) | 59:29 | +20:43 | 13:46 |
5 | Lovis Hellsten | D14 (10) | 52:24 | +20:15 | 16:54 |
5 | Tage Lindsten | H10 (7) | 42:32 | +22:10 | 18:24 |
5 | Miriam Gustafsson | D12 (7) | 40:33 | +13:00 | 17:10 |
6 | Signe Nilsson | D21 (9) | 45:33 | +13:27 | 12:04 |
6 | Eva-Lena Nilsson | D50 (8) | 41:33 | +10:43 | 13:08 |
6 | Magnus Fredriksson | Öppen motion 7 (43) | 42:16 | +15:28 | 13:59 |
6 | Algot Stensson | U1 (10) | 37:47 | +10:36 | 18:15 |
6 | Jonathan Petersson | H10 (7) | 46:30 | +26:08 | 20:07 |
6 | Filippa Guttke | D14 (10) | 54:17 | +22:08 | 17:30 |
6 | Evelina Petersson | D12 (7) | 52:07 | +24:34 | 22:05 |
8 | Neo Berg | H12 (9) | 1:26:10 | +59:14 | 36:30 |
8 | Göran Forsberg | H70 (12) | 42:41 | +11:35 | 14:08 |
9 | Mikael Guttke | H45 (10) | 50:04 | +19:09 | 13:16 |
9 | Oscar Ekenborg | H14 (18) | 56:22 | +30:24 | 18:10 |
11 | Isak Söderblom | H14 (18) | 1:05:16 | +39:18 | 21:03 |
12 | Olle Arman | H65 (12) | 56:17 | +21:10 | 17:48 |
14 | Erik Hellsten | H21 (16) | 1:16:44 | +40:56 | 14:12 |
14 | Emanuel Eriksson | H14 (18) | 1:15:48 | +49:50 | 24:27 |
26 | Maria Fredriksson | Öppen motion 7 (43) | 1:06:23 | +39:35 | 21:58 |
William Nilsson | H18 (10) | ej godkänd | |||
Melker Berggren | H14 (18) | ej godkänd | |||
Anders Johansson | H75 (11) | ej godkänd | |||
Anna Gustafsson | Öppen motion 5 (13) | utgått | |||
Albin Stensson | H14 (18) | utgått | |||
Mikael Alenius | Öppen motion 7 (43) | utgått | |||
Emil Brunberg | H14 (18) | ej start | |||
Elsa Brunberg | D12 (7) | ej start | |||
Melker Clashammar | H10 (7) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!