Officiell resultatlista för DM, medel, Södermanland
Tävlingens namn: DM, medel, Södermanland
Arrangörsorganisationer:
IK Standard / OK Tjärnen
Datum: lördag 22 september 2018
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8
OK Hällen
54 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tobias Kjell | H35 (9) | 30:09 | 7:22 | |
1 | Melker Backlund | U2 (19) | 18:19 | 8:24 | |
1 | Erik Svedlind | H14 Kort (2) | 22:15 | 10:12 | |
1 | Melker Lundin | H16 (13) | 20:46 | 6:07 | |
2 | Olle Svensson | U2 (19) | 19:56 | +1:37 | 9:08 |
2 | Arvid Linder | H20 (2) | 26:53 | +0:39 | 6:34 |
2 | Jonah Stenils | H12 Kort (2) | 17:37 | +4:04 | 11:26 |
2 | Peter Öberg | H21 (22) | 26:30 | +0:20 | 5:27 |
3 | Johanna Engström | D21 (13) | 25:13 | +1:16 | 7:22 |
3 | Göran Karlsson | Öppen 8 (18) | 42:56 | +7:30 | 10:29 |
3 | Hugo Kindborn | H16 (13) | 23:10 | +2:24 | 6:50 |
3 | Daniel Haglund | Öppen 5 (23) | 34:51 | +2:02 | 10:51 |
4 | Sixten Nordin | U2 (19) | 23:28 | +5:09 | 10:45 |
4 | Johanna Öberg | D21 (13) | 26:06 | +2:09 | 7:37 |
4 | Sune Lindell | H75 (14) | 32:10 | +3:00 | 12:42 |
4 | Sara Öberg | D35 (7) | 38:38 | +6:47 | 11:19 |
4 | Linnéa Gustafsson | D18 (6) | 40:17 | +8:55 | 11:32 |
4 | Martin Nettelbladt | Öppen 5 (23) | 34:53 | +2:04 | 10:52 |
5 | Jan Sundbüe | H55 (14) | 29:45 | +3:04 | 8:31 |
5 | Rasmus Öberg | H12 (11) | 16:00 | +2:42 | 7:20 |
5 | Stefan Gustafsson | H60 (9) | 33:41 | +5:28 | 9:52 |
5 | Ellen Stålberg | D18 (6) | 50:40 | +19:18 | 14:31 |
5 | Emil Öberg | H10 (18) | 12:59 | +2:21 | 8:25 |
5 | Elsa Linder | D16 (11) | 31:41 | +5:27 | 9:46 |
6 | Karl Lundin | H16 (13) | 24:33 | +3:47 | 7:14 |
6 | Felix Haglind | U2 (19) | 25:00 | +6:41 | 11:28 |
6 | Samuel Swing | U1 (16) | 23:24 | +8:40 | 15:11 |
6 | Jonas Engström | H21 (22) | 28:18 | +2:08 | 5:50 |
6 | Björn Wistrand | Öppen 8 (18) | 45:18 | +9:52 | 11:04 |
7 | Tomas Öberg | H35 (9) | 50:59 | +20:50 | 12:27 |
7 | Mikael Kindborn | H55 (14) | 32:37 | +5:56 | 9:20 |
7 | Ulla Lindell | D70 (11) | 42:36 | +11:19 | 16:50 |
8 | Elsa Haglund | U2 (19) | 27:33 | +9:14 | 12:38 |
8 | Gustaf Sundbüe | H21 (22) | 29:28 | +3:18 | 6:04 |
9 | Björn Carlsson | H50 (19) | 32:52 | +8:15 | 9:36 |
10 | Nora Stålberg | Öppen 7 (20) | 54:46 | +24:24 | 18:11 |
10 | Alfons Stenils | U2 (19) | 28:10 | +9:51 | 12:55 |
11 | Ester Björklund | U2 (19) | 30:35 | +12:16 | 14:01 |
12 | Agnes Björklund | U2 (19) | 30:38 | +12:19 | 14:03 |
13 | Karin Linder | Öppen 7 (20) | 57:18 | +26:56 | 19:02 |
14 | Mikael Larsson | Öppen 8 (18) | 1:09:08 | +33:42 | 16:54 |
15 | Björn Vallin | H65 (15) | 55:23 | +29:22 | 18:31 |
15 | Tommy Söderberg | H21 (22) | 32:18 | +6:08 | 6:39 |
16 | Damian Shewket Tofiq Kareliusson | U2 (19) | 40:06 | +21:47 | 18:23 |
19 | Åsa Carlsson | Öppen 5 (23) | 1:17:46 | +44:57 | 24:13 |
Elin Beijar | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Nelly Haglund | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Hanna Karlsson | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Ellie Nettelbladt | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Linnéa Swing | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Elias Öberg | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Ingalisa Öberg | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Lukas Öberg | Inskolning (13) | fullföljt | |||
Camilla Larsson | Öppen 8 (18) | ej godkänd | |||
Gustav Norberg | H16 (13) | ej start | |||
Linnéa Carlsson | D20 | ej start | |||
Birgitta Torstensson | D60 (8) | ej start | |||
Nils Linder | H50 (19) | ej start | |||
Beatrice Eriksson | D18 (6) | ej start | |||
Linnea Björklund | Inskolning (13) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!