Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Småland
Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Småland
Arrangörsorganisation:
SOK Aneby
Datum: lördag 19 maj 2018
Nässjö OK
9 startandePlac | Namn | Klass | Strtid | Strpl | Strdiff | Tid | Vxlpl | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | Nässjö OK 1 | D45 | 35:12 | |||||||
1. Anna Nero Nordmark | 7:50 | 3 | +0:17 | 7:50 | 3 | |||||
2. Helena Karlsson | 9:39 | 3 | +2:12 | 17:29 | 3 | 0 | ||||
3. Anna Nero Nordmark | 8:20 | 2 | +0:10 | 25:49 | 3 | 0 | ||||
4. Helena Karlsson | 9:23 | 4 | +2:01 | 35:12 | 3 | 0 | ||||
6 | Nässjö OK 1 | D35 | 40:07 | |||||||
1. Anna Lennartsson | 8:48 | 5 | +0:43 | 8:48 | 5 | |||||
2. Åsa Flink-Svensson | 11:08 | 8 | +2:13 | 19:56 | 6 | +1 | ||||
3. Anna Lennartsson | 9:12 | 5 | +0:22 | 29:08 | 6 | 0 | ||||
4. Åsa Flink-Svensson | 10:59 | 9 | +2:21 | 40:07 | 6 | 0 | ||||
7 | Nässjö OK 1 | H21 | 46:18 | |||||||
1. Simon Lennermo | 7:36 | 6 | +0:40 | 7:36 | 6 | |||||
2. Måns Lennermo | 8:09 | 6 | +0:45 | 15:45 | 7 | +1 | ||||
3. Simon Lennermo | 8:33 | 7 | +1:09 | 24:18 | 7 | 0 | ||||
4. Måns Lennermo | 8:37 | 7 | +2:28 | 32:55 | 7 | 0 | ||||
5. Simon Lennermo | 6:43 | 5 | +0:51 | 39:38 | 7 | 0 | ||||
6. Måns Lennermo | 6:40 | 7 | +1:01 | 46:18 | 7 | 0 | ||||
7 | Nässjö OK 1 | D12 | 33:58 | |||||||
1. Tilde Lennartsson | 9:17 | 7 | +4:22 | 9:17 | 7 | |||||
2. Maja Lax | 12:03 | 10 | +6:36 | 21:20 | 9 | +2 | ||||
3. Tilde Lennartsson | 6:48 | 7 | +16:37 | 28:08 | 9 | 0 | ||||
4. Maja Lax | 5:50 | 3 | +0:34 | 33:58 | 7 | -2 | ||||
8 | Nässjö OK 2 | D12 | 34:18 | |||||||
1. Ebba Stenhag | 11:59 | 9 | +7:04 | 11:59 | 9 | |||||
2. Wilma Eriksson | 8:44 | 6 | +3:17 | 20:43 | 8 | -1 | ||||
3. Ebba Stenhag | 7:06 | 8 | +16:55 | 27:49 | 8 | 0 | ||||
4. Wilma Eriksson | 6:29 | 6 | +1:13 | 34:18 | 8 | 0 | ||||
8 | Nässjö OK 1 | H20 | 43:58 | |||||||
1. Rasmus Eriksson | 9:17 | 9 | +1:54 | 9:17 | 9 | |||||
2. David Nero | 12:30 | 8 | +4:57 | 21:47 | 8 | -1 | ||||
3. Rasmus Eriksson | 9:51 | 9 | +2:41 | 31:38 | 8 | 0 | ||||
4. David Nero | 12:20 | 9 | +4:40 | 43:58 | 8 | 0 | ||||
12 | Nässjö OK 2 | D14 | 35:50 | |||||||
1. Smilla Lennartsson | 8:23 | 10 | +1:54 | 8:23 | 10 | |||||
2. Linda Sahlin | 10:19 | 13 | +18:48 | 18:42 | 13 | +3 | ||||
3. Smilla Lennartsson | 8:15 | 10 | +15:39 | 26:57 | 12 | -1 | ||||
4. Linda Sahlin | 8:53 | 9 | +2:00 | 35:50 | 12 | 0 | ||||
13 | Nässjö OK 1 | D14 | 35:58 | |||||||
1. Tuva Johansson | 8:34 | 12 | +2:05 | 8:34 | 12 | |||||
2. Telina Tiare | 9:49 | 12 | +18:18 | 18:23 | 12 | 0 | ||||
3. Tuva Johansson | 8:41 | 11 | +16:05 | 27:04 | 13 | +1 | ||||
4. Telina Tiare | 8:54 | 10 | +2:01 | 35:58 | 13 | 0 | ||||
Nässjö OK 1 | D21 | ej godkänd | ||||||||
1. Moa Svensson | 7:38 | 6 | +0:23 | 7:38 | 6 | |||||
2. Frida Persson | 8:14 | 6 | +1:12 | 15:52 | 6 | 0 | ||||
3. Moa Svensson | 8:05 | 5 | +0:34 | 23:57 | 6 | 0 | ||||
4. Frida Persson | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
5. Moa Svensson | 6:02 | 5 | +0:20 | ej godkänd | ||||||
6. Frida Persson | 6:14 | 7 | +1:04 | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!