Officiell resultatlista för Torsås OK
Tävlingens namn: Torsås OK
Arrangörsorganisation:
Torsås OK
Datum: lördag 5 maj 2018
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Kalmar OK
61 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Samuel Hylander | Öppen motion 4 (3) | 58:28 | 12:23 | ||
1 | Edvin Strandberg | H18 (2) | 57:00 | 8:40 | ||
1 | Anne Lindell | D50 (6) | 42:20 | 10:07 | ||
1 | Selmer Månsson | H12 Kort (1) | 23:40 | 10:28 | ||
1 | Ove Lernå | H55 (5) | 42:04 | 7:25 | ||
1 | Alice Gleisner | D10 (3) | 22:01 | 9:44 | ||
1 | Annie Gleisner | Öppen motion 1 (4) | 24:02 | 10:38 | ||
1 | Malva Jönsson | D16 (3) | 39:30 | 8:46 | ||
1 | Lukas Hagberg | H14 (9) | 31:41 | 8:18 | ||
2 | Hugo Lundgren | H14 Kort (3) | 48:01 | +8:27 | 15:50 | |
2 | Kristina Johansson | D55 (5) | 46:26 | +5:36 | 11:22 | |
2 | Fredrik Ellin | Öppen motion 6 (11) | 51:31 | +5:05 | 8:51 | |
2 | Jan Andersson | H55 (5) | 49:58 | +7:54 | 8:49 | |
2 | Matilda Björneld | D10 (3) | 25:56 | +3:55 | 11:28 | |
3 | Margaretha Andersen | Öppen motion 4 (3) | 1:11:06 | +12:38 | 15:03 | |
3 | Roy Strandberg | Öppen motion 5 (13) | 46:39 | +13:22 | 13:36 | |
3 | Anna Malmqvist | D50 (6) | 47:55 | +5:35 | 11:27 | |
3 | Stefan Norman | H55 (5) | 1:01:19 | +19:15 | 10:50 | |
3 | Per-Markus Jönsson | H45 (20) | 46:50 | +7:24 | 7:07 | |
4 | Jesper Klingsell | Öppen motion 5 (13) | 47:31 | +14:14 | 13:51 | |
4 | Daniel Glatz | Öppen motion 3 (19) | 35:20 | +3:25 | 11:58 | |
4 | Jan Danielsson | H60 (16) | 47:09 | +7:05 | 9:26 | |
4 | Maria Arvidsson | D21 (9) | 1:02:15 | +11:03 | 8:53 | |
5 | Johan Glatz | Öppen motion 3 (19) | 35:54 | +3:59 | 12:10 | |
5 | Petra Lundgren | Öppen motion 5 (13) | 49:44 | +16:27 | 14:29 | |
5 | Heino Ots | H80 (6) | 52:29 | +7:24 | 17:15 | |
5 | Lova Jönsson | D12 (8) | 37:08 | +9:29 | 12:15 | |
5 | Lars-Åke Åberg | H70 (18) | 46:52 | +10:05 | 11:29 | |
5 | Anna Arvidsson | D21 (9) | 1:04:12 | +13:00 | 9:10 | |
5 | Sofie Malmquist | U2 (13) | 29:50 | +10:55 | 12:44 | |
6 | Olof Glatz | Öppen motion 3 (19) | 39:09 | +7:14 | 13:16 | |
6 | Anna Hagberg | Öppen motion 5 (13) | 50:00 | +16:43 | 14:34 | |
6 | Vendela Stighag | U2 (13) | 31:25 | +12:30 | 13:25 | |
6 | Bertil Ståhl | H80 (6) | 1:41:01 | +55:56 | 33:13 | |
6 | Annie Lennartsson | D21 (9) | 1:07:22 | +16:10 | 9:37 | |
7 | Jonathan Konradsson | H16 (8) | 1:04:07 | +24:21 | 11:22 | |
7 | Marcus Alexandersson | H45 (20) | 49:47 | +10:21 | 7:34 | |
7 | Linnea Skobe | D14 (8) | 52:12 | +22:45 | 13:46 | |
8 | Leif Widlund | Öppen motion 6 (11) | 1:06:43 | +20:17 | 11:27 | |
8 | Anders Mårtensson | H45 (20) | 50:17 | +10:51 | 7:39 | |
8 | Ville Lundgren | H14 (9) | 1:09:05 | +37:24 | 18:07 | |
9 | Anna Gustavsson | Öppen motion 3 (19) | 45:12 | +13:17 | 15:19 | |
9 | Mats Söderberg | H45 (20) | 50:25 | +10:59 | 7:40 | |
10 | Åke Karlsson | Öppen motion 3 (19) | 46:22 | +14:27 | 15:43 | |
10 | Per Christensen | Öppen motion 6 (11) | 1:15:32 | +29:06 | 12:58 | |
10 | Bo Salomonson | H60 (16) | 1:01:37 | +21:33 | 12:20 | |
11 | Anna Skobe | Öppen motion 6 (11) | 1:34:42 | +48:16 | 16:16 | |
11 | Adrian Skobe | H21 (16) | 1:22:27 | +29:29 | 8:15 | |
11 | Viktor Skobe | H45 (20) | 54:09 | +14:43 | 8:14 | |
12 | Olle Björneld | H45 (20) | 55:50 | +16:24 | 8:29 | |
14 | Jakob Ellin | Öppen motion 3 (19) | 48:51 | +16:56 | 16:33 | |
15 | Ann-Louise Klingsell | Öppen motion 3 (19) | 52:20 | +20:25 | 17:44 | |
19 | Håkan Johansson | Öppen motion 8 (27) | 48:18 | +14:18 | 10:39 | |
19 | Magnus Lindstrand | H45 (20) | 1:31:23 | +51:57 | 13:54 | |
23 | Jesper Danielsson | Öppen motion 8 (27) | 58:11 | +24:11 | 12:50 | |
Emelie Thore | Inskolning (7) | fullföljt | ||||
Hanna Klingsell | Öppen motion 1 (4) | ej godkänd | ||||
Anna Nyqvist | D50 (6) | ej godkänd | ||||
Rasmus Thore | H14 Kort (3) | ej godkänd | ||||
Elvira Skobe | D12 (8) | ej godkänd | ||||
Tobias Borger | H45 (20) | ej godkänd | ||||
Judith Lundqvist | D14 (8) | ej start | ||||
Olof Lundqvist | Öppen motion 3 (19) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!