Officiell resultatlista för Roslagshelg, medel
Tävlingens namn: Roslagshelg, medel
Arrangörsorganisation:
OK Roslagen
Datum: söndag 6 maj 2018
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | H85 | Insk | U1 | U2K | U3K | U4K | U5K | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
Täby OK
52 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Katrin Söderberg | D40 (12) | 29:01 | 8:30 | |
1 | Axel Målargård | H16 (13) | 24:41 | 7:39 | |
2 | Johan Näsman | H21 (48) | 28:40 | +0:31 | 6:13 |
2 | Joakim Backlund | H40 (14) | 39:04 | +1:22 | 9:01 |
3 | Tatiana Lindqvist | Öppen motion 1 (5) | 43:57 | +22:14 | 18:32 |
3 | Eva Hallsten | D40 (12) | 34:25 | +5:24 | 10:05 |
3 | Erik Ljungquist | U1 (12) | 10:47 | +0:44 | 7:45 |
3 | Alice Röken | D12 (13) | 29:07 | +3:54 | 12:14 |
3 | Julia Holmström | D10 (9) | 17:29 | +4:27 | 9:17 |
3 | Lars Grankvist | H65 (29) | 31:22 | +1:03 | 9:59 |
4 | Ulla Westerlund | D60 (9) | 43:29 | +10:20 | 18:02 |
4 | Ella Lindqvist | D12 (13) | 29:33 | +4:20 | 12:24 |
4 | Sigurd Wallén | H80 (10) | 1:00:45 | +23:23 | 25:12 |
4 | Per Ove Wallén | Öppen motion 7 (55) | 30:28 | +2:22 | 8:56 |
4 | Björn Ljungquist | H40 (14) | 40:17 | +2:35 | 9:18 |
4 | Johan Palmgren | H55 (30) | 28:44 | +2:04 | 8:25 |
5 | Alma Hallsten | D12 (13) | 29:49 | +4:36 | 12:31 |
5 | Helena Bachman | D60 (9) | 43:37 | +10:28 | 18:05 |
5 | Petter Ljungquist | H10 (13) | 14:55 | +2:03 | 7:56 |
5 | Johan Lindqvist | H45 (21) | 39:52 | +4:10 | 9:12 |
5 | Emelie Röken | D14 (14) | 51:18 | +13:56 | 17:16 |
6 | Ida Röken | D10 (9) | 19:57 | +6:55 | 10:36 |
7 | Mats Herbert | Öppen motion 7 (55) | 37:05 | +8:59 | 10:52 |
7 | Carina Nilsson | D50 (21) | 34:35 | +10:58 | 13:56 |
8 | Erik Nederheim | H14 (22) | 28:59 | +6:54 | 9:45 |
8 | Iris Ahlqvist | U2 Kort (8) | 58:04 | +34:11 | 24:30 |
9 | Villehart Frölid | H12 (20) | 30:52 | +13:39 | 12:58 |
9 | Mats Javehed | H55 (30) | 31:07 | +4:27 | 9:07 |
10 | Max Lindqvist | H10 (13) | 21:48 | +8:56 | 11:35 |
10 | Filip Lindqvist | H14 (22) | 29:52 | +7:47 | 10:03 |
11 | Per Göthsson | H40 (14) | 50:58 | +13:16 | 11:46 |
12 | Ella Hallsten | U1 (12) | 24:58 | +14:55 | 17:57 |
12 | Anders Edquist | H45 (21) | 44:22 | +8:40 | 10:14 |
12 | Eva Hagrot | Öppen motion 3 (19) | 52:41 | +28:08 | 20:11 |
14 | Mats Ajling | H50 (30) | 37:52 | +12:11 | 10:02 |
14 | Wilmer Hagrot | H12 (20) | 37:59 | +20:46 | 15:57 |
15 | Noa Berglund | H14 (22) | 33:15 | +11:10 | 11:11 |
15 | Emma Hagrot | D21 (37) | 39:57 | +7:11 | 9:13 |
17 | Lars Hagrot | H60 (28) | 37:23 | +14:06 | 11:54 |
19 | Ulf Carnby | Öppen motion 7 (55) | 52:54 | +24:48 | 15:30 |
19 | Göran Hansson | H60 (28) | 39:04 | +15:47 | 12:26 |
21 | Andrea Westerdahl | D21 (37) | 44:51 | +12:05 | 10:21 |
23 | Robert Johansson | H21 (48) | 36:59 | +8:50 | 8:01 |
23 | Nicklas Röken | Öppen motion 8 (51) | 58:34 | +26:02 | 12:42 |
26 | Lena Ljungquist | D21 (37) | 48:26 | +15:40 | 11:11 |
26 | Anna Röken | Öppen motion 8 (51) | 1:00:24 | +27:52 | 13:06 |
29 | Otto Balck | H21 (48) | 40:09 | +12:00 | 8:42 |
43 | Carin Kihlström | Öppen motion 8 (51) | 1:22:30 | +49:58 | 17:53 |
Freja Söderberg | Inskolning (12) | fullföljt | |||
Niina Frölid | D40 (12) | ej godkänd | |||
Axel Balck | H14 (22) | ej godkänd | |||
Johan Balck | H21 (48) | ej godkänd | |||
Emelie Holmström | D12 (13) | ej start | |||
Emilia Hagrot | D16 (12) | ej start | |||
Margareta Wallén | D75 (9) | ej start | |||
Philip Forngren | H16 (13) | ej start | |||
Edvin Nordström | H21 (48) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!