Officiell resultatlista för Fyrklubbs
Tävlingens namn: Fyrklubbs
Arrangörsorganisation:
Härlövs IF
Datum: söndag 9 september 2018
Klasser: Visa alla | AHL | AHM | AHK | ADL | ADM | ADK | BHL | BHM | BHK | BDL | BDM | BDK | CHL | CHM | CHK | CDL | CDM | CDK | DHL | DHM | DHK | DDL | DDM | DDK | EHL | EHM | EHK | EDL | EDM | EDK | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM12
OK Tyringe
35 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
2 | Villyam Johansson | H14 Kort (3) | 35:27 | +2:04 | 11:35 |
3 | Hampus Andersson | D Herrar Mellan (34) | 34:34 | +4:09 | 8:30 |
4 | Nils Persson | H12 (9) | 40:33 | +12:49 | 13:15 |
5 | Per-Olof Andersson | D Herrar Lång (22) | 45:14 | +7:00 | 7:24 |
5 | Elna Mogensen | D Damer Lång (14) | 42:57 | +5:56 | 9:31 |
7 | William Tengstrand Nugent | D Herrar Kort (52) | 33:17 | +10:12 | 10:48 |
8 | Erland Martinsson | D Herrar Kort (52) | 33:35 | +10:30 | 10:54 |
10 | Ulla Karlsson | Öppen motion 3 (15) | 1:10:54 | +39:07 | 23:10 |
10 | Göran Johansson | D Herrar Kort (52) | 33:57 | +10:52 | 11:01 |
10 | Anne-Li Augustsson | D Damer Kort (32) | 32:50 | +7:15 | 13:01 |
11 | Linda Flygare | D Damer Mellan (22) | 41:29 | +8:47 | 11:47 |
11 | Alice Persson | D Damer Lång (14) | 58:44 | +21:43 | 13:01 |
11 | Stellan Martinsson | D Herrar Kort (52) | 35:49 | +12:44 | 11:37 |
13 | Joanna Persson | D Damer Mellan (22) | 41:52 | +9:10 | 11:53 |
13 | Jonas Jönsson | D Herrar Lång (22) | 52:39 | +14:25 | 8:37 |
13 | Kerstin Martinsson | D Damer Kort (32) | 35:27 | +9:52 | 14:04 |
15 | Ronnie Ljunggren | D Herrar Lång (22) | 54:39 | +16:25 | 8:56 |
15 | Barbro Martinsson | D Damer Kort (32) | 36:04 | +10:29 | 14:18 |
15 | Lucas Mogensen | U1 (17) | 36:19 | +11:48 | 15:47 |
16 | Elina Andersson | D Damer Mellan (22) | 44:04 | +11:22 | 12:31 |
16 | Kajsa Persson | D Damer Kort (32) | 36:27 | +10:52 | 14:27 |
19 | Lennart Martinsson | D Herrar Kort (52) | 38:49 | +15:44 | 12:36 |
20 | Tobias Persson | D Herrar Mellan (34) | 46:49 | +16:24 | 11:31 |
20 | Evelina Bengtsson | D Damer Mellan (22) | 48:33 | +15:51 | 13:47 |
21 | Per Gunnarsson | D Herrar Mellan (34) | 48:34 | +18:09 | 11:57 |
27 | Ingvar Persson | D Herrar Kort (52) | 46:31 | +23:26 | 15:06 |
28 | Ross Nugent | D Herrar Mellan (34) | 1:10:29 | +40:04 | 17:21 |
29 | Thomas Persson | D Herrar Mellan (34) | 1:16:58 | +46:33 | 18:57 |
30 | Mikael Nilsson | D Herrar Mellan (34) | 1:21:27 | +51:02 | 20:03 |
32 | Bengt Ivarsson | D Herrar Kort (52) | 50:43 | +27:38 | 16:27 |
34 | William Steffert | D Herrar Kort (52) | 51:39 | +28:34 | 16:46 |
35 | Per Kreutz | D Herrar Kort (52) | 52:00 | +28:55 | 16:52 |
39 | Marcus Bengtsson | D Herrar Kort (52) | 57:00 | +33:55 | 18:30 |
Rasmus Mogensen | Inskolning (15) | fullföljt | |||
Karin Persson | D Damer Lång (14) | ej godkänd | |||
Jonny Selander | D Herrar Lång (22) | ej start | |||
Carl Johansson | H12 (9) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!