Officiell resultatlista för NOK-träning
Tävlingens namn: NOK-träning
Arrangörsorganisation:
OK Kolmården
Datum: tisdag 8 augusti 2017
Klasser: Visa alla | Bana A | Bana B | Bana C | Bana D | Bana E | Bana F | Bana G
OK Kolmården
39 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Per Wirén | Bana G (20) | 34:00 | 12:35 | ||
1 | Britt-Marie Aldén | Bana E (15) | 35:25 | 11:48 | ||
2 | Johan Malm | Bana C (43) | 44:19 | +0:39 | 9:25 | |
2 | Ville Johansson | Bana A (5) | 1:09:30 | +4:55 | 7:53 | |
2 | Julia Eriksson | Bana G (20) | 35:42 | +1:42 | 13:13 | |
3 | Oskar Leinonen | Bana A (5) | 1:11:47 | +7:12 | 8:09 | |
3 | Bengt Schwartz | Bana C (43) | 44:47 | +1:07 | 9:31 | |
3 | Emma Eriksson | Bana G (20) | 36:45 | +2:45 | 13:36 | |
3 | Sanna Josefsson | Bana F (20) | 36:24 | +9:10 | 15:10 | |
4 | Kacper Kuca | Bana A (5) | 1:23:47 | +19:12 | 9:31 | |
4 | Yrsa Röjgård | Bana G (20) | 37:15 | +3:15 | 13:47 | |
4 | Kjell Josefsson | Bana F (20) | 37:14 | +10:00 | 15:30 | |
5 | Linus Josefsson | Bana F (20) | 37:40 | +10:26 | 15:41 | |
7 | Claes Jonsson | Bana E (15) | 42:33 | +7:08 | 14:11 | |
7 | Marie Håkansson | Bana G (20) | 45:09 | +11:09 | 16:43 | |
8 | Ove Johansson | Bana G (20) | 46:23 | +12:23 | 17:10 | |
9 | Ida Petersson | Bana F (20) | 41:36 | +14:22 | 17:20 | |
10 | Lars Hammarström | Bana G (20) | 49:48 | +15:48 | 18:26 | |
10 | Jonas Johnsson | Bana B (25) | 58:46 | +13:12 | 9:10 | |
11 | Magnus Hedegård | Bana D (21) | 57:25 | +8:21 | 15:31 | |
11 | Agneta Eriksson | Bana C (43) | 53:50 | +10:10 | 11:27 | |
12 | Johnny Wallinge | Bana G (20) | 54:15 | +20:15 | 20:05 | |
12 | Linda Almgren | Bana D (21) | 58:11 | +9:07 | 15:43 | |
13 | Manfred Rittwage | Bana F (20) | 48:52 | +21:38 | 20:21 | |
13 | Evert Elgefjord | Bana E (15) | 59:22 | +23:57 | 19:47 | |
13 | Jenny Röjgård | Bana C (43) | 54:41 | +11:01 | 11:38 | |
15 | Alf Mattsson | Bana G (20) | 59:09 | +25:09 | 21:54 | |
15 | Torbjörn Almgren | Bana C (43) | 56:09 | +12:29 | 11:56 | |
15 | Moa Petersson | Bana F (20) | 59:10 | +31:56 | 24:39 | |
16 | Annica Berggren | Bana C (43) | 57:17 | +13:37 | 12:11 | |
16 | Peter Berggren | Bana C (43) | 57:17 | +13:37 | 12:11 | |
16 | Viggo Petersson | Bana F (20) | 59:16 | +32:02 | 24:41 | |
17 | Carl Hedegård | Bana D (21) | 1:12:50 | +23:46 | 19:41 | |
24 | Hans Persson | Bana B (25) | 1:28:43 | +43:09 | 13:51 | |
25 | Esko Leinonen | Bana B (25) | 1:47:22 | +1:01:48 | 16:46 | |
27 | Krister Hultberg | Bana C (43) | 1:04:18 | +20:38 | 13:40 | |
34 | Robert Håkansson | Bana C (43) | 1:08:51 | +25:11 | 14:38 | |
36 | Ebba Hedegård | Bana C (43) | 1:12:38 | +28:58 | 15:27 | |
Christer Eriksson | Bana C (43) | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!