Officiell resultatlista för Ungdomsserien, regionsfinal, norr
Tävlingens namn: Ungdomsserien, regionsfinal, norr
Arrangörsorganisation:
Bromma-Vällingby SOK
Datum: onsdag 29 augusti 2018
Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | Insk | U1D | U1H | U2D | U2H | U3 | U4
Järfälla OK
85 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Norton Sundstén | U2 Pojkar (29) | 19:43 | 8:48 | |
1 | Moa Sundberg | Inskolning (8) | 16:41 | 10:37 | |
1 | Olivia Gold | U1 Flickor (23) | 15:59 | 7:50 | |
2 | Majken Hedin | U2 Flickor (20) | 22:17 | +1:17 | 9:56 |
2 | Frida Jonsson | Inskolning (8) | 16:44 | +0:03 | 10:39 |
2 | Max Boström | H10 (11) | 19:18 | +2:26 | 8:58 |
2 | Edith Kuosku | U3 (4) | 48:30 | +5:17 | 19:24 |
2 | Jesper Åkesson | H14 (36) | 23:16 | +1:54 | 7:06 |
2 | Hampus Siljekvist | U1 Pojkar (24) | 19:06 | +1:25 | 9:21 |
3 | John Nyman | H12 Kort (8) | 26:36 | +2:07 | 12:22 |
3 | Sofia Edvardsson | D16 (10) | 33:17 | +5:49 | 10:16 |
3 | Jonatan Anderson | H14 (36) | 25:00 | +3:38 | 7:38 |
3 | William Grunder | H16 (14) | 26:37 | +2:52 | 7:04 |
3 | Bella Pedersen | D14 (18) | 33:35 | +1:49 | 10:52 |
3 | Samuel Andersson | H10 (11) | 25:01 | +8:09 | 11:38 |
3 | Julia Pettersson | D12 Kort (4) | 39:37 | +13:22 | 17:55 |
4 | Oliver Binnberg | H12 Kort (8) | 29:34 | +5:05 | 13:45 |
4 | Miia Roller | D14 (18) | 33:40 | +1:54 | 10:53 |
4 | Sofia Sollenberg | D12 Kort (4) | 43:37 | +17:22 | 19:44 |
5 | Lorentz Kaikkonen | H12 Kort (8) | 29:43 | +5:14 | 13:49 |
5 | Julia E Pettersson | U2 Flickor (20) | 25:57 | +4:57 | 11:35 |
5 | Alexander Hagenstam | U2 Pojkar (29) | 23:04 | +3:21 | 10:17 |
5 | Erik Bovallius | H16 (14) | 29:40 | +5:55 | 7:53 |
5 | Mira Michelsen | U1 Flickor (23) | 19:21 | +3:22 | 9:29 |
6 | Anton Granholm | H12 Kort (8) | 41:48 | +17:19 | 19:26 |
6 | Nils Andersson Roll | U1 Pojkar (24) | 21:06 | +3:25 | 10:20 |
6 | Anton Ramsell | U2 Pojkar (29) | 23:59 | +4:16 | 10:42 |
7 | Folke Wällstedt | Inskolning (8) | 30:04 | +13:23 | 19:09 |
8 | Klara Loberg | U2 Flickor (20) | 32:15 | +11:15 | 14:23 |
8 | David Nyman | H10 (11) | 37:51 | +20:59 | 17:36 |
9 | Ellinor Hamberg | D16 (10) | 48:08 | +20:40 | 14:51 |
10 | Amanda Mörkfors | D10 (24) | 30:45 | +15:41 | 13:54 |
10 | Melker Palm | H14 (36) | 30:20 | +8:58 | 9:16 |
10 | Kasper Åberg Ekstrand | U2 Pojkar (29) | 27:34 | +7:51 | 12:18 |
11 | Hampus Sundberg | H12 (28) | 27:36 | +12:44 | 11:13 |
11 | Arvid Sollenberg | U1 Pojkar (24) | 23:53 | +6:12 | 11:42 |
11 | Ida Pettersson | D10 (24) | 31:37 | +16:33 | 14:18 |
11 | Theodor Karlsson Brabie | H16 (14) | 45:39 | +21:54 | 12:08 |
11 | Hugo Sundelin | U2 Pojkar (29) | 27:59 | +8:16 | 12:29 |
12 | Maria Kaikkonen | U2 Flickor (20) | 36:45 | +15:45 | 16:24 |
12 | Anton Mörkfors | H14 (36) | 31:49 | +10:27 | 9:43 |
12 | Jakob Eklund | U2 Pojkar (29) | 28:59 | +9:16 | 12:56 |
13 | Stella Östblom | D12 (22) | 39:51 | +18:01 | 15:23 |
13 | Kajsa Jonsson | U1 Flickor (23) | 24:54 | +8:55 | 12:12 |
13 | Björn Edemyr | U2 Pojkar (29) | 31:16 | +11:33 | 13:57 |
13 | Simon Anderson | H12 (28) | 29:14 | +14:22 | 11:53 |
13 | Anton Wällstedt | H16 (14) | 1:08:56 | +45:11 | 18:20 |
13 | Marcus Grunder | H14 (36) | 32:02 | +10:40 | 9:47 |
14 | Emma Alm | D14 (18) | 1:01:20 | +29:34 | 19:50 |
14 | Livia Palo-hedendahl | U2 Flickor (20) | 38:19 | +17:19 | 17:06 |
14 | Arvid Enbom | U1 Pojkar (24) | 28:31 | +10:50 | 13:58 |
14 | Isak Anderson | U2 Pojkar (29) | 32:08 | +12:25 | 14:20 |
15 | Astrid Roll | D10 (24) | 33:59 | +18:55 | 15:22 |
15 | Tilde Ejlestam | U2 Flickor (20) | 38:35 | +17:35 | 17:13 |
15 | Leo Uvhagen | H12 (28) | 33:38 | +18:46 | 13:40 |
16 | Max Hedin | U2 Pojkar (29) | 34:41 | +14:58 | 15:29 |
16 | Ebba Westring | D12 (22) | 43:34 | +21:44 | 16:49 |
16 | Carl Örnebrand | H12 (28) | 34:26 | +19:34 | 13:59 |
16 | Elvis Nykvist Gunnarsson | U1 Pojkar (24) | 30:57 | +13:16 | 15:10 |
17 | Elsa Forsberg | D12 (22) | 44:38 | +22:48 | 17:13 |
17 | Sigrid Alm | U1 Flickor (23) | 28:14 | +12:15 | 13:50 |
18 | Noah Mehreteab | H12 (28) | 35:43 | +20:51 | 14:31 |
18 | Mindra Filipson | U1 Flickor (23) | 28:39 | +12:40 | 14:02 |
18 | Sofia El Hajji | D10 (24) | 40:35 | +25:31 | 18:21 |
19 | Love Åberg Ekstrand | U1 Pojkar (24) | 33:11 | +15:30 | 16:15 |
20 | Malte Forsberg | U1 Pojkar (24) | 33:21 | +15:40 | 16:20 |
20 | Tuva Broms | U1 Flickor (23) | 32:35 | +16:36 | 15:58 |
21 | Meja Michelsen | D10 (24) | 48:11 | +33:07 | 21:48 |
21 | Erik Pinner | U1 Pojkar (24) | 34:42 | +17:01 | 17:00 |
22 | Valle Sundstén | U2 Pojkar (29) | 39:23 | +19:40 | 17:34 |
22 | Elias Pettersson | H12 (28) | 41:20 | +26:28 | 16:48 |
22 | Emil Tofte | U1 Pojkar (24) | 35:22 | +17:41 | 17:20 |
23 | Erik Wällstedt | H14 (36) | 41:09 | +19:47 | 12:35 |
23 | Vera Enbom | D10 (24) | 1:07:59 | +52:55 | 30:45 |
24 | Justus Hedin | U2 Pojkar (29) | 46:37 | +26:54 | 20:48 |
25 | Loke Hultqvist | U2 Pojkar (29) | 52:50 | +33:07 | 23:35 |
26 | Hannes Broms | U2 Pojkar (29) | 53:23 | +33:40 | 23:49 |
27 | Arvid Söderlund | U2 Pojkar (29) | 1:01:17 | +41:34 | 27:21 |
27 | Jannick Karlsson Brabie | H14 (36) | 44:25 | +23:03 | 13:34 |
28 | Bror Söderlund | U2 Pojkar (29) | 1:01:23 | +41:40 | 27:24 |
Benjamin Hjertén | H10 (11) | ej godkänd | |||
Wilhelm Larsson | H14 Kort (5) | ej godkänd | |||
Moa Roll | D12 (22) | ej godkänd | |||
Sara Granholm | D14 Kort (3) | ej godkänd | |||
Viktor Tofte | H12 (28) | ej godkänd | |||
Stina Pedersen | D12 (22) | ej start | |||
Edith Lindén | U1 Flickor (23) | ej start | |||
Sophia Örnebrand | U2 Flickor (20) | ej start | |||
Marcus Edemyr | U1 Pojkar (24) | ej start | |||
Victor Ljungström | H14 Kort (5) | ej start | |||
Melker Lundqvist | H14 Kort (5) | ej start | |||
Alva Lind Sundin | U1 Flickor (23) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!