Officiell resultatlista för Waxholms OK
Tävlingens namn: Waxholms OK
Arrangörsorganisation:
Waxholms OK
Datum: söndag 16 september 2018
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | U3 | U4
Täby OK
53 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jörgen Ekman | Öppen motion 5 (39) | 28:56 | 8:42 | |
2 | Per Ove Wallén | H60 (26) | 41:48 | +3:23 | 8:20 |
2 | Linnea Johansson | D18 (6) | 59:14 | +11:16 | 11:43 |
2 | Lars Grankvist | H65 (17) | 43:09 | +1:55 | 9:41 |
3 | Katrin Söderberg | D40 (11) | 47:52 | +6:10 | 9:28 |
3 | Anders Nilsson | Öppen motion 7 (63) | 29:55 | +1:04 | 9:10 |
4 | Alice Röken | D12 (21) | 26:26 | +3:27 | 8:14 |
4 | Ulla Westerlund | D60 (9) | 42:11 | +2:22 | 11:59 |
5 | Robert Johansson | H21 (17) | 1:13:22 | +7:01 | 7:00 |
5 | Martin Trossing | Öppen motion 8 (51) | 38:45 | +7:28 | 8:44 |
5 | Otto Balck | H16 (22) | 40:54 | +5:52 | 7:22 |
6 | Erik Balck | H10 (16) | 25:20 | +7:49 | 10:15 |
6 | Ida Hänström | D16 (23) | 45:05 | +7:59 | 9:57 |
6 | Gustav Psilander | U2 (27) | 26:28 | +3:42 | 10:37 |
6 | Johan Palmgren | H55 (24) | 46:14 | +5:51 | 8:19 |
6 | Freja Söderberg | U1 (23) | 25:22 | +6:33 | 13:33 |
7 | Lovisa Nederheim | D10 (20) | 28:29 | +8:00 | 11:40 |
8 | Emil Söderberg | U2 (27) | 30:06 | +7:20 | 12:05 |
10 | Carin Kihlström | D50 (15) | 1:01:00 | +15:23 | 14:11 |
11 | Emelie Holmström | D12 (21) | 35:16 | +12:17 | 10:59 |
11 | Åsa Bergström | D50 (15) | 1:01:45 | +16:08 | 14:21 |
13 | Erica Johansson | U1 (23) | 29:39 | +10:50 | 15:51 |
13 | Iris Ahlqvist | U2 (27) | 35:05 | +12:19 | 14:05 |
13 | Göran Andersson | H75 (19) | 1:07:51 | +21:30 | 17:54 |
13 | Eva Hagrot | Öppen motion 3 (26) | 58:13 | +19:33 | 17:58 |
14 | Sven Johansson | H45 (35) | 1:00:09 | +11:06 | 8:59 |
15 | Emelie Röken | D14 (24) | 47:07 | +14:01 | 11:26 |
15 | Dagny Iko | D10 (20) | 36:39 | +16:10 | 15:01 |
16 | Mats Ekman | H50 (36) | 51:31 | +11:54 | 8:15 |
16 | Lars Hagrot | H60 (26) | 1:02:38 | +24:13 | 12:30 |
16 | Ida Röken | D10 (20) | 36:40 | +16:11 | 15:01 |
16 | Noa Helgars | H14 (36) | 36:18 | +12:30 | 8:39 |
17 | Niclas Röken | Öppen motion 9 (22) | 1:25:20 | +32:35 | 11:23 |
17 | Moa Persson | D10 (20) | 38:08 | +17:39 | 15:37 |
17 | Marcus Ekman | H16 (22) | 51:53 | +16:51 | 9:20 |
17 | Robert Söderberg | H45 (35) | 1:00:46 | +11:43 | 9:04 |
17 | Ulf Carnby | Öppen motion 7 (63) | 41:15 | +12:24 | 12:39 |
19 | Göran Hansson | H60 (26) | 1:07:00 | +28:35 | 13:22 |
20 | Agnes Forsling | U2 (27) | 45:22 | +22:36 | 18:13 |
20 | Carina Nilsson | Öppen motion 8 (51) | 53:26 | +22:09 | 12:03 |
23 | Johan Balck | Öppen motion 8 (51) | 55:27 | +24:10 | 12:31 |
26 | Anne Wiman | Öppen motion 5 (39) | 1:04:35 | +35:39 | 19:27 |
27 | Helena Falk | Öppen motion 5 (39) | 1:05:46 | +36:50 | 19:48 |
27 | Mikael Nordquist | Öppen motion 8 (51) | 58:04 | +26:47 | 13:06 |
28 | Nicklas Bergström | H50 (36) | 1:08:05 | +28:28 | 10:54 |
29 | Inger Sörlen | Öppen motion 7 (63) | 50:22 | +21:31 | 15:26 |
29 | Anna Röken | Öppen motion 8 (51) | 59:54 | +28:37 | 13:31 |
29 | Axel Balck | H14 (36) | 54:02 | +30:14 | 12:53 |
34 | Oskar Nederheim | H50 (36) | 1:33:54 | +54:17 | 15:02 |
41 | Cecilia Nordquist | Öppen motion 7 (63) | 57:45 | +28:54 | 17:42 |
Wilmer Hagrot | H12 (16) | ej godkänd | |||
Johan Lindqvist | H21 (17) | ej godkänd | |||
Doris Iko | D14 (24) | ej godkänd | |||
Filip Lindqvist | H14 (36) | ej start | |||
Oliver Ericsson | H16 (22) | ej start | |||
Lovisa Nordquist | D12 (21) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!