Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint CUP #5
Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint CUP #5
Arrangörsorganisation:
IK Standard
Datum: tisdag 5 juni 2018
Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM10 | ÖM11
OK Tor
42 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Josefine Jonsson | D16 (2) | 17:13 | 7:14 | |
1 | Ella Jacobson | D12 (9) | 13:45 | 8:48 | |
1 | Viktor Fröberg | H14 (6) | 15:23 | 7:58 | |
1 | Calle Lindell | H16 (4) | 17:47 | 7:28 | |
1 | Joel Aristondo Magnusson | H16 (4) | 17:47 | 7:28 | |
1 | Astrid Jacobson | D10 (2) | 14:28 | 11:02 | |
1 | Catharina Andersson | Öppen motion 2 (1) | 17:30 | 11:13 | |
2 | Rasmus Hedar | H14 (6) | 17:16 | +1:53 | 8:56 |
2 | Emil Lindgren | H10 (12) | 10:57 | +2:21 | 8:21 |
2 | Malkom Malmquist | U1 (27) | 13:29 | +0:39 | 10:17 |
2 | Lina Holmqvist | D14 (3) | 23:19 | +0:11 | 12:04 |
2 | Armida Malmqvist | D10 (2) | 22:30 | +8:02 | 17:10 |
2 | Alf Lundkvist | Öppen motion 10 (5) | 24:31 | +0:49 | 12:42 |
3 | Elsa Verner | D12 (9) | 18:42 | +4:57 | 11:59 |
3 | Jonatan Wickström | H14 (6) | 18:15 | +2:52 | 9:27 |
3 | Eva Lind | Öppen motion 10 (5) | 43:40 | +19:58 | 22:37 |
4 | Pablo Aristondo Magnusson | H14 (6) | 18:57 | +3:34 | 9:49 |
4 | Melker Verner | H10 (12) | 11:20 | +2:44 | 8:39 |
5 | Oscar Landstorp | H14 (6) | 24:11 | +8:48 | 12:31 |
5 | Olle Landstorp | U1 (27) | 14:41 | +1:51 | 11:12 |
6 | Rasmus Salo | H14 (6) | 30:55 | +15:32 | 16:01 |
6 | Sigge Rinaldo | H10 (12) | 13:25 | +4:49 | 10:14 |
6 | Casper Hedar | Öppen motion 11 (45) | 14:40 | +1:47 | 6:09 |
7 | Nike Rinaldo | D12 (9) | 33:01 | +19:16 | 21:09 |
7 | André Öhling | U1 (27) | 15:30 | +2:40 | 11:49 |
7 | Jörgen Jonsson | Öppen motion 11 (45) | 15:31 | +2:38 | 6:31 |
8 | Arvid Rinaldo | Öppen motion 11 (45) | 15:52 | +2:59 | 6:40 |
12 | Magnus Öhling | Öppen motion 11 (45) | 16:29 | +3:36 | 6:55 |
14 | Adam Lindgren | U1 (27) | 18:17 | +5:27 | 13:57 |
16 | Olle Jacobson | U1 (27) | 18:49 | +5:59 | 14:21 |
17 | Niclas Bjällhage | Öppen motion 11 (45) | 18:13 | +5:20 | 7:39 |
18 | Roger Haapaniemi | Öppen motion 11 (45) | 18:19 | +5:26 | 7:41 |
20 | Stefan Vikström | Öppen motion 11 (45) | 19:02 | +6:09 | 7:59 |
21 | Stella Salo | U1 (27) | 22:13 | +9:23 | 16:57 |
21 | Per Verner | Öppen motion 11 (45) | 19:07 | +6:14 | 8:01 |
24 | Marie Hedar | Öppen motion 11 (45) | 19:29 | +6:36 | 8:11 |
27 | Helen Magnusson | Öppen motion 11 (45) | 21:32 | +8:39 | 9:02 |
32 | Anna Wennberg | Öppen motion 11 (45) | 23:58 | +11:05 | 10:04 |
32 | Tomas Andersson | Öppen motion 11 (45) | 23:58 | +11:05 | 10:04 |
41 | Karin Lindgren | Öppen motion 11 (45) | 27:15 | +14:22 | 11:26 |
42 | Thomas Lindgren | Öppen motion 11 (45) | 29:03 | +16:10 | 12:12 |
Klara Bjällhage | D12 (9) | ej godkänd | |||
Hugo Elf | H14 (6) | ej start | |||
Arvid Fröberg | H12 (3) | ej start | |||
Joel Larsson | U1 (27) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!