Officiell resultatlista för Tjustalliansens ungdomsserie del1
Tävlingens namn: Tjustalliansens ungdomsserie del1
Arrangörsorganisation:
Gamleby OK
Datum: torsdag 17 maj 2018
Klasser: Visa alla | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Inskolning | Nybörjare | Korta | Mellan | Långa | HD16
D14
2 880 m, 3 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tuva Östangård | Gamleby OK | 30:57 | 10:44 | |
2 | Meja Berger | Ankarsrums OK | 47:27 | +16:30 | 16:28 |
3 | Anja Svensson | Gamleby OK | 49:09 | +18:12 | 17:03 |
Mikaela Johansson | Västerviks OK | ej start |
H14
2 880 m, 2 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Caspin Sinai | Västerviks OK | 51:57 | 18:02 | |
2 | Sylvester Rydén | Gamleby OK | 59:51 | +7:54 | 20:46 |
D12
2 160 m, 5 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tyra Stalebrant | Gamleby OK | 23:19 | 10:47 | |
2 | Märta Holmgren | Gamleby OK | 41:32 | +18:13 | 19:13 |
3 | Lava-Li Sinai | Västerviks OK | 46:23 | +23:04 | 21:28 |
4 | Alice Degerman | Gamleby OK | 48:41 | +25:22 | 22:32 |
5 | Agnes Olofsson | Gamleby OK | 54:55 | +31:36 | 25:25 |
H12
2 160 m, 4 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vidar Pihl | Gamleby OK | 25:24 | 11:45 | |
2 | Emil Nilsson | Gamleby OK | 27:20 | +1:56 | 12:39 |
Carl Öberg | Gamleby OK | ej godkänd | |||
Erik Liljedahl | Västerviks OK | utgått |
D10
1 760 m, 2 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sigrid Holmgren | Gamleby OK | 24:28 | 13:54 | |
2 | Maja Glinge | Ankarsrums OK | 39:04 | +14:36 | 22:11 |
H10
1 760 m, 5 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | David Matanovic | Västerviks OK | 22:31 | 12:47 | |
2 | Mattias Strandberg | Gamleby OK | 31:20 | +8:49 | 17:48 |
Oskar Hertzog | Gamleby OK | ej godkänd | |||
Casper Björklund | Gamleby OK | ej godkänd | |||
Arvid Stark | Västerviks OK | ej godkänd |
Inskolning
1 570 m, 13 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
John Berger | Ankarsrums OK | fullföljt | |||
Alvar Hertzog | Gamleby OK | fullföljt | |||
Anna Johansson | Ankarsrums OK | fullföljt | |||
Ruben Llanita | Gamleby OK | fullföljt | |||
Alice Matanovic | Västerviks OK | fullföljt | |||
Liam Pettersson | Gamleby OK | fullföljt | |||
Signe Pihl | Gamleby OK | fullföljt | |||
Elgot Sinai | Västerviks OK | fullföljt | |||
Nora Stark | Västerviks OK | fullföljt | |||
Erin Stolth | Västerviks OK | fullföljt | |||
Molly Vallerius | Gamleby OK | fullföljt | |||
Vidar Vallerius | Gamleby OK | fullföljt | |||
Theo Zaninotti | Gamleby OK | fullföljt | |||
Vendel Hajba | Västerviks OK | ej start |
Nybörjare
1 760 m, 1 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
Carolina Lijedal | Västerviks OK | 32:09 | 18:16 |
Korta
2 370 m, 12 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Christophe Zaninotti | Gamleby OK | 29:18 | 12:21 | |
2 | Hans-Åke Christiansson | Gamleby OK | 32:45 | +3:27 | 13:49 |
3 | Lars Holmgren | Gamleby OK | 34:53 | +5:35 | 14:43 |
4 | Roger Stranberg | Gamleby OK | 38:56 | +9:38 | 16:25 |
5 | Margareta Svensson | Ankarsrums OK | 43:15 | +13:57 | 18:14 |
6 | Eva Degerman | Gamleby OK | 43:45 | +14:27 | 18:27 |
7 | Annika Söderholm | Ankarsrums OK | 47:54 | +18:36 | 20:12 |
8 | Ann Samulelsson | Ankarsrums OK | 47:56 | +18:38 | 20:13 |
9 | Inger Fjelstrenius | Västerviks OK | 50:52 | +21:34 | 21:27 |
10 | Christer Pihl | Gamleby OK | 56:00 | +26:42 | 23:37 |
11 | Ulla-Karin Johansson | Ankarsrums OK | 57:19 | +28:01 | 24:11 |
Ulrika Strömbäck | Ankarsrums OK | ej godkänd |
Mellan
3 500 m, 13 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Mathias Nilsson | Gamleby OK | 37:05 | 10:35 | |
2 | Andreas Björklund | Gamleby OK | 45:03 | +7:58 | 12:52 |
3 | Kjell Johansson | Ankarsrums OK | 45:14 | +8:09 | 12:55 |
4 | Lena Persson | Gamleby OK | 48:53 | +11:48 | 13:58 |
5 | Fredrik Johansson | Ankarsrums OK | 50:29 | +13:24 | 14:25 |
6 | Johnny Gustafsson | Gamleby OK | 54:45 | +17:40 | 15:38 |
7 | Johan Stark | Västerviks OK | 54:49 | +17:44 | 15:39 |
8 | Ingrid Johansson | Gamleby OK | 1:03:52 | +26:47 | 18:14 |
9 | Pia Östangård | Gamleby OK | 1:07:07 | +30:02 | 19:10 |
10 | Cave Siani | Västerviks OK | 1:09:04 | +31:59 | 19:44 |
11 | Styefan Fjelstrenius | Västerviks OK | 1:12:23 | +35:18 | 20:40 |
Ingrid Holm | Opsal | ej godkänd | |||
Anders Svensson | Ankarsrums OK | ej godkänd |
Långa
5 240 m, 10 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Erik Persson | Opsal | 36:20 | 6:56 | |
2 | Jakob Lööf | Malungs OK Skogsmårdarna | 37:35 | +1:15 | 7:10 |
3 | Rolf E Johansson | Västerviks OK | 50:29 | +14:09 | 9:38 |
4 | Richard Olovsson | Gamleby OK | 50:32 | +14:12 | 9:38 |
5 | Christer Öberg | Gamleby OK | 1:02:49 | +26:29 | 11:59 |
6 | Nicklas Enlund | Gamleby OK | 1:03:15 | +26:55 | 12:04 |
7 | Per Svensson | Gamleby OK | 2:11:05 | +1:34:45 | 25:00 |
Anders Strömbäck | Ankarsrums OK | ej godkänd | |||
Ingemar Persson | Gamleby OK | ej godkänd | |||
Petter Vallerius | Gamleby OK | utgått |
HD16
3 960 m, 4 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fabian Vallerius | Gamleby OK | 29:35 | 7:28 | |
2 | Aron Östangård | Gamleby OK | 29:36 | +0:01 | 7:28 |
3 | Hannes Degerman | Gamleby OK | 51:34 | +21:59 | 13:01 |
4 | Ellen Olovsson | Gamleby OK | 56:01 | +26:26 | 14:08 |
Isak Liljeholm | Gamleby OK | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!