Officiell resultatlista för Jukolarodeo
Tävlingens namn: Jukolarodeo
Arrangörsorganisation:
Attunda OK
Datum: tisdag 12 juni 2018
Klasser: Visa alla | J | V | M | L | H
Attunda OK
59 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff |
---|---|---|---|---|
1 | Axel Wrådhe | Jukola (22) | 1:04:09 | |
1 | Viktor Sone | Venla (19) | 55:08 | |
1 | Elliot Jonsson | Mummin (9) | 52:00 | |
1 | Greta Sandvik | Lilla My (6) | 44:27 | |
2 | Marcus Stenebo | Jukola (22) | 1:09:28 | +5:19 |
2 | Anna Strand | Venla (19) | 1:01:36 | +6:28 |
2 | Lukas Sjöblom | Mummin (9) | 53:21 | +1:21 |
2 | Maximilian Mazya | Lilla My (6) | 52:06 | +7:39 |
3 | Johan Persson | Jukola (22) | 1:10:29 | +6:20 |
3 | Joel Wallner | Venla (19) | 1:02:46 | +7:38 |
3 | Joel Björklund | Mummin (9) | 1:00:13 | +8:13 |
3 | Hampus Runeborg Sjöblom | Lilla My (6) | 55:40 | +11:13 |
4 | Fredrik Sone | Jukola (22) | 1:15:01 | +10:52 |
4 | Laura Dangelo | Venla (19) | 1:03:08 | +8:00 |
4 | Sonny Anderdahl | Mummin (9) | 1:05:36 | +13:36 |
4 | Jonatan Buhre | Lilla My (6) | 59:24 | +14:57 |
5 | Thomas Pettersson | Jukola (22) | 1:15:23 | +11:14 |
5 | Elis Ivers | Venla (19) | 1:04:56 | +9:48 |
5 | Mose Grafström | Mummin (9) | 1:06:53 | +14:53 |
5 | Theodor Björknäs | Lilla My (6) | 3:46:42 | +3:02:15 |
6 | Ola Lagerström | Jukola (22) | 1:17:46 | +13:37 |
6 | Sofia Ivers | Venla (19) | 1:05:30 | +10:22 |
6 | Hailey Buhre | Mummin (9) | 1:11:21 | +19:21 |
7 | Tomas Henriksson | Jukola (22) | 1:17:50 | +13:41 |
7 | Erica Blyth | Venla (19) | 1:06:36 | +11:28 |
7 | Oliver Jonsson | Mummin (9) | 1:25:16 | +33:16 |
8 | Karl Enges | Jukola (22) | 1:18:35 | +14:26 |
8 | Ted Lagerström | Venla (19) | 1:08:25 | +13:17 |
9 | Niklas Henriksson | Jukola (22) | 1:19:15 | +15:06 |
9 | Svante Sandvik | Venla (19) | 1:08:40 | +13:32 |
10 | Samuel Lindén | Jukola (22) | 1:22:14 | +18:05 |
10 | Marcus Barboza | Venla (19) | 1:13:24 | +18:16 |
11 | Fredrik Stenebo | Jukola (22) | 1:22:23 | +18:14 |
11 | Emil Sone | Venla (19) | 1:13:52 | +18:44 |
12 | Roger Lindén | Jukola (22) | 1:26:11 | +22:02 |
12 | Marianne Henke | Venla (19) | 1:15:34 | +20:26 |
13 | Jörgen Karlsson | Jukola (22) | 1:29:01 | +24:52 |
13 | Madelene Barboza | Venla (19) | 1:24:38 | +29:30 |
14 | Björn-Ove Pettersson | Jukola (22) | 1:29:54 | +25:45 |
14 | Nina Ivers | Venla (19) | 1:24:44 | +29:36 |
15 | Ulrik Ivers | Jukola (22) | 1:31:00 | +26:51 |
15 | Maria Gelinder | Venla (19) | 1:28:07 | +32:59 |
16 | Maria Von Schmalensée | Jukola (22) | 1:37:56 | +33:47 |
16 | Marie Forshällen | Venla (19) | 1:50:01 | +54:53 |
17 | Anders Hallmén | Jukola (22) | 1:48:58 | +44:49 |
17 | Margareta Hallmén | Venla (19) | 2:03:21 | +1:08:13 |
18 | Magnus Forshällen | Jukola (22) | 1:52:50 | +48:41 |
18 | Monica Roos | Venla (19) | 4:21:59 | +3:26:51 |
Emeli Grafström | Mummin (9) | diskvalificerad | ||
Anton Daniels | Jukola (22) | ej godkänd | ||
Kent Härtsböle | Jukola (22) | ej godkänd | ||
Karin Stenebo | Venla (19) | ej godkänd | ||
Jenny Wallner | Mummin (9) | ej godkänd | ||
Tilda Johansson | Lilla My (6) | ej godkänd | ||
Sven-Anders Eriksson | Jukola (22) | ej godkänd | ||
Christian Redtzer | Jukola (22) | ej godkänd | ||
Sofia Johansson | Venla (19) | utgått | ||
Melker Johansson | Mummin (9) | utgått | ||
Jonathan Blyth | Lilla My (6) | utgått | ||
Erik Daniels | Jukola (22) | ej start | ||
Linnéa Daniels | Jukola (22) | ej start | ||
Jonas Kastenholm | Jukola (22) | ej start | ||
Johannes Knutas | Jukola (22) | ej start | ||
Christoffer Norrman | Jukola (22) | ej start | ||
Lars Håkan Sandvik | Jukola (22) | ej start | ||
Maja Sandvik | Venla (19) | ej start | ||
Edvin Wallner | Mummin (9) | ej start | ||
Andrew Blyth | Lilla My (6) | ej start | ||
Olivia Vänman | Lilla My (6) | ej start | ||
Lena Buhre | Hjälpreda | ej start | ||
Terese Herlin | Hjälpreda | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!