Officiell resultatlista för Kretssprint västra skaraborgskretsen
TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut
Tävlingens namn: Kretssprint västra skaraborgskretsen
Arrangörsorganisation:
OK Klyftamo
Datum: tisdag 28 augusti 2018
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
3 | Jesper Lindström | H21 (6) | 19:29 | +0:47 | 6:30 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
1 | Molly Alm | D10 (2) | 28:58 | | 16:16 |
1 | Magnus Södervall | H40 (8) | 18:48 | | 6:17 |
1 | Elsa Södervall | D14 (5) | 21:08 | | 8:39 |
1 | Helena Södervall | D40 (4) | 22:44 | | 8:32 |
2 | Martin Andersson | H50 (3) | 26:35 | +2:09 | 9:59 |
2 | Johan Andersson | H14 (4) | 24:25 | +2:36 | 10:00 |
2 | Anna Andersson | D20 (2) | 27:38 | +1:10 | 10:23 |
2 | Lova Lindqvist | D10 (2) | 48:34 | +19:36 | 27:17 |
5 | Johani Karonen | H40 (8) | 23:32 | +4:44 | 7:52 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
1 | Björn-Olof Petré | H60 (1) | 1:02:57 | | 24:01 |
1 | Emil Josefsson | H12 (3) | 19:54 | | 10:06 |
1 | Mirjam Inemyr | D16 (1) | 19:46 | | 7:32 |
1 | Kalle Inemyr | H16 (3) | 18:08 | | 6:55 |
1 | Malin Sörstrand | D21 (2) | 20:23 | | 7:39 |
2 | Anders Påhlman | H40 (8) | 19:14 | +0:26 | 6:25 |
2 | Fritiof Lomander | H12 (3) | 21:35 | +1:41 | 10:57 |
2 | Erik Grändinger | H16 (3) | 23:48 | +5:40 | 9:05 |
2 | Elin Danielsson | D14 (5) | 24:35 | +3:27 | 10:04 |
3 | Carina Wallgren | D40 (4) | 30:03 | +7:19 | 11:17 |
3 | Oskar Josefsson | H16 (3) | 31:03 | +12:55 | 11:51 |
3 | Oskar Von Rosen | H12 (3) | 22:00 | +2:06 | 11:10 |
3 | Lasse Karlsson-Lod | H40 (8) | 19:42 | +0:54 | 6:35 |
4 | Tomas Bergsten | H40 (8) | 21:15 | +2:27 | 7:06 |
7 | Stefan Andersson | H40 (8) | 25:04 | +6:16 | 8:23 |
| Alma Ander | D14 (5) | ej godkänd | | |
| Viola Berger | D20 (2) | ej start | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
1 | Lars Melander | H50 (3) | 24:26 | | 9:11 |
1 | Alice Hult | D12 (2) | 17:52 | | 9:04 |
2 | Frida Kjellman | D21 (2) | 23:44 | +3:21 | 8:55 |
2 | Emilia Mellegård | D12 (2) | 18:30 | +0:38 | 9:23 |
2 | Johanna Johnsson | D40 (4) | 27:54 | +5:10 | 10:29 |
2 | Mikael Mellegård | H21 (6) | 19:17 | +0:35 | 6:26 |
3 | Holger Blom | H14 (4) | 34:48 | +12:59 | 14:15 |
3 | Anders Swedin | H50 (3) | 32:51 | +8:25 | 12:20 |
4 | Emma Hult | D40 (4) | 35:15 | +12:31 | 13:15 |
6 | Anders Franzén | H40 (8) | 23:50 | +5:02 | 7:58 |
6 | Mattias Färdig | H21 (6) | 23:37 | +4:55 | 7:53 |
| Alfred Färdig | H10 | ej start | | |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
1 | Knut Höök | H70 (2) | 30:41 | | 12:34 |
1 | Ulla Höök | D70 (2) | 33:09 | | 13:35 |
1 | Julia Markendahl | D20 (2) | 26:28 | | 9:56 |
1 | Lena Markendahl | D50 (1) | 32:10 | | 12:16 |
1 | Oscar Nystrand | H14 (4) | 21:49 | | 8:56 |
1 | Felix Lugn | U1 (5) | 15:40 | | 13:37 |
2 | Anita Nordberg | D70 (2) | 34:51 | +1:42 | 14:16 |
2 | Åke Nordberg | H70 (2) | 32:05 | +1:24 | 13:08 |
2 | Malma Eriksson | U1 (5) | 16:49 | +1:09 | 14:37 |
3 | Tilde Österberg | U1 (5) | 21:27 | +5:47 | 18:39 |
3 | Louise Sköld | D14 (5) | 27:15 | +6:07 | 11:10 |
4 | Sara Sjöblom | D14 (5) | 40:40 | +19:32 | 16:40 |
4 | Elisa Lugn | U1 (5) | 23:12 | +7:32 | 20:10 |
5 | Lian Lugn | U1 (5) | 23:24 | +7:44 | 20:20 |
8 | Torbjörn Peter Vikstrand | H40 (8) | 26:08 | +7:20 | 8:44 |
Plac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
1 | Philip Viberg | H21 (6) | 18:42 | | 6:15 |
4 | Tommy Stenkvist | H21 (6) | 19:36 | +0:54 | 6:33 |
5 | Daniel Johansson | H21 (6) | 20:44 | +2:02 | 6:56 |
| Axel Viberg | H14 (4) | ej godkänd | | |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!