Officiell resultatlista för Suderträffen
Tävlingens namn: Suderträffen
Arrangörsorganisation:
IF Hansa-Hoburg
Datum: söndag 22 april 2012
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8
Svaide Roma SOK
41 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anders Persson | Öppen motion 1 (1) | 43:13 | 20:58 | ||
1 | Edvin Johnsson | H12 (9) | 17:20 | 8:24 | ||
1 | Allan Olofsson | H70 (6) | 26:44 | 11:31 | ||
1 | David Levin | H14 (3) | 21:47 | 9:18 | ||
1 | Fredrik Levin | H16 (6) | 23:42 | 7:35 | ||
1 | Anne-Marie Karlsson | D45 (6) | 35:05 | 10:53 | ||
1 | Tuva Nikolausson | D12 (4) | 17:06 | 8:18 | ||
1 | Karolina Sundblad | Öppen motion 3 (3) | 21:52 | 10:36 | ||
1 | Frida Ansin | D21 (6) | 46:38 | 10:55 | ||
2 | Fabian Mellberg | H10 (4) | 25:08 | +6:58 | 12:12 | |
2 | Axel Lindberg | H16 (6) | 31:23 | +7:41 | 10:03 | |
2 | Berit Ahlsten | Öppen motion 3 (3) | 36:37 | +14:45 | 17:46 | |
3 | Elvira Mellberg | D16 (3) | 49:26 | +21:14 | 15:50 | |
3 | Ture Loré | H10 (4) | 29:21 | +11:11 | 14:14 | |
3 | Frej Hegg | H16 (6) | 31:24 | +7:42 | 10:03 | |
3 | Rogert Hägg | H70 (6) | 36:20 | +9:36 | 15:39 | |
3 | Nina Bjersander | D21 (6) | 52:55 | +6:17 | 12:23 | |
4 | Marie-Louise Karlqvist | Öppen motion 7 (8) | 38:13 | +7:31 | 16:28 | |
4 | Christina Mellberg | D45 (6) | 47:04 | +11:59 | 14:37 | |
4 | Ulrika Nikolausson | D21 (6) | 54:44 | +8:06 | 12:49 | |
5 | Estrid Loré | U1 (7) | 56:12 | +34:53 | 25:39 | |
5 | Harriet Loré | U1 (7) | 56:12 | +34:53 | 25:39 | |
5 | Rolf Andersson | Öppen motion 8 (8) | 1:17:00 | +31:19 | 15:25 | |
5 | Björn Karlsson | H21 (10) | 36:07 | +5:27 | 7:14 | |
5 | Pontus Gustafsson | H35 (8) | 45:01 | +7:56 | 10:32 | |
5 | Monika Jonsson | D45 (6) | 48:45 | +13:40 | 15:08 | |
5 | Nils-Erik Åkesson | H65 (8) | 43:39 | +9:04 | 13:33 | |
6 | Mattias Levin | H12 (9) | 24:40 | +7:20 | 11:58 | |
6 | Cecilia Westberg-Bladh | Öppen motion 5 (20) | 36:25 | +8:13 | 11:56 | |
6 | Olof Persson | H21 (10) | 38:27 | +7:47 | 7:42 | |
6 | Alexander Bladh | H16 (6) | 51:34 | +27:52 | 16:31 | |
7 | Anders Eklund | H35 (8) | 46:48 | +9:43 | 10:57 | |
7 | Anders Levin | H45 (11) | 39:34 | +14:54 | 11:28 | |
8 | Duncan Robertson | H12 (9) | 34:32 | +17:12 | 16:45 | |
8 | Stefan Molin | H45 (11) | 54:13 | +29:33 | 15:42 | |
8 | Anna Levin | Öppen motion 7 (8) | 55:39 | +24:57 | 23:59 | |
17 | Elisabeth Andersson | Öppen motion 5 (20) | 58:21 | +30:09 | 19:07 | |
20 | Margareta Reihs | Öppen motion 5 (20) | 1:40:59 | +1:12:47 | 33:06 | |
Olof Levin | Inskolning (7) | fullföljt | ||||
Anki Hallström | Öppen motion 8 (8) | ej godkänd | ||||
Jerker Loré | Öppen motion 8 (8) | ej godkänd | ||||
Niklas Westberg | H12 (9) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!