Officiell resultatlista för OK Ravinen, långdistans - Skärgårdsdubbeln
Tävlingens namn: OK Ravinen, långdistans - Skärgårdsdubbeln
Arrangörsorganisationer:
OK Ravinen / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 14 april 2012
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Järfälla OK
36 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sofia Edvardsson | D10 (4) | 31:50 | 13:07 | ||
1 | Birgitta Billstam | D65 (3) | 46:35 | 12:05 | ||
1 | Noel Waldenfjord | H12 (16) | 26:22 | 8:03 | ||
1 | Lars Palmqvist | H50 (20) | 43:22 | 7:30 | ||
1 | Johan Lundbäck | H10 (9) | 22:03 | 9:05 | ||
1 | Lars-Erik Norberg | H55 (7) | 54:55 | 9:45 | ||
2 | Isak Langerak | H16 (12) | 48:46 | +5:25 | 8:42 | |
3 | Johan Langerak | H12 (16) | 28:56 | +2:34 | 8:50 | |
3 | Karina Langerak | D50 (10) | 42:02 | +4:35 | 9:56 | |
3 | Ulf Nilsson | Öppen motion 8 (5) | 54:28 | +12:53 | 11:20 | |
3 | Rebecca Waldenfjord | D14 (19) | 42:22 | +1:10 | 10:12 | |
3 | Carin Runqvist | D65 (3) | 1:01:05 | +14:30 | 15:51 | |
4 | Isa Lundqvist | D12 (7) | 37:25 | +10:20 | 11:58 | |
4 | Erik Bovallius | H10 (9) | 26:09 | +4:06 | 10:47 | |
5 | Lars Jonasson | H65 (10) | 1:01:20 | +11:06 | 13:07 | |
5 | Jonna Lundbäck | D12 (7) | 41:01 | +13:56 | 13:07 | |
5 | Isak Södersten | H10 (9) | 54:36 | +32:33 | 22:30 | |
6 | Oskar Edvardsson | H14 (21) | 42:11 | +13:55 | 9:48 | |
6 | Eva Svanberg | D50 (10) | 53:03 | +15:36 | 12:33 | |
7 | Ann Roller | D40 (12) | 57:59 | +11:26 | 11:15 | |
7 | Johan Södersten | H40 (20) | 1:12:42 | +21:43 | 9:43 | |
7 | Stefan Sundélius | H50 (20) | 57:11 | +13:49 | 9:54 | |
8 | Agnes Lundqvist | D14 (19) | 50:14 | +9:02 | 12:06 | |
9 | Mats Lundbäck | H40 (20) | 1:14:02 | +23:03 | 9:54 | |
9 | Ola Bovallius | H45 (20) | 1:11:26 | +11:34 | 10:25 | |
10 | Maria Edvardsson | D40 (12) | 1:30:12 | +43:39 | 17:30 | |
10 | Benjamin Langerak | H14 (21) | 46:02 | +17:46 | 10:42 | |
13 | Emmy Albinsson | D14 (19) | 1:00:39 | +19:27 | 14:36 | |
14 | Gunnar Svanberg | H50 (20) | 1:06:48 | +23:26 | 11:34 | |
16 | Göran Lundqvist | H45 (20) | 1:31:03 | +31:11 | 13:17 | |
18 | Nils Edvardsson | H40 (20) | 1:34:52 | +43:53 | 12:41 | |
David Spetz | H21 Kort (5) | ej godkänd | ||||
Mårten Waldenfjord | H21 (18) | ej godkänd | ||||
Ludwig Bergfalk | H16 (12) | ej godkänd | ||||
Malin Albinsson | D40 (12) | ej godkänd | ||||
Linus Albinsson | H12 (16) | ej godkänd | ||||
Gunnar Eriksson | H65 (10) | ej start | ||||
Runar Forsström | H80 (3) | ej start | ||||
Anders Löfgren | H55 (7) | ej start | ||||
Susanne Bovallius | D45 (7) | ej start | ||||
Anne Lundmark | D60 (6) | ej start | ||||
Peter Lundberg | H50 (20) | ej start | ||||
Jennie Bergström | D12 (7) | ej start | ||||
Emil Nilsson | H12 (16) | ej start | ||||
Kenneth Pettersson | H55 (7) | ej start | ||||
Oskar Nilsson | H10 (9) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!