Officiell resultatlista för Mastloppet
Tävlingens namn: Mastloppet
Arrangörsorganisation:
Hellas Orientering
Datum: tisdag 17 juli 2012
Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4 | Bana 5 | Bana 6 | Bana 7 | Bana 8 | Bana 9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
Bana 8
7 530 m, 30 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dan Giberg | Tumba-Mälarhöjden OK | 1:01:17 | 8:08 | |
2 | Emil Lauri | IFK Lidingös Skid o OK | 1:01:46 | +0:29 | 8:12 |
3 | Erik Boström | Järla Orientering | 1:02:16 | +0:59 | 8:16 |
4 | Anders Karlsson | Snättringe SK | 1:05:15 | +3:58 | 8:39 |
5 | Mats Åhman | OK Klemmingen | 1:05:30 | +4:13 | 8:41 |
6 | David Mellin | Sundbybergs IK | 1:05:34 | +4:17 | 8:42 |
7 | Håkan Melin | Bromma-Vällingby SOK | 1:06:38 | +5:21 | 8:50 |
8 | Pelle Forsberg | IFK Enskede | 1:07:15 | +5:58 | 8:55 |
9 | Ingemar Gard | Söders-Tyresö | 1:08:36 | +7:19 | 9:06 |
10 | André Sahlsten | OK Ravinen | 1:08:51 | +7:34 | 9:08 |
11 | Rebecka Heinrup | Tullinge SK | 1:09:21 | +8:04 | 9:12 |
12 | Anders Mattsson | OK Älvsjö-Örby | 1:11:06 | +9:49 | 9:26 |
13 | Kenneth Lantz | OK Österåker | 1:13:47 | +12:30 | 9:47 |
14 | Jan Carlsson | Söders-Tyresö | 1:14:40 | +13:23 | 9:54 |
15 | Claes Andersson | Tullinge SK | 1:15:34 | +14:17 | 10:02 |
16 | Bengt-Arne Franksson | Eskilstuna OL | 1:17:29 | +16:12 | 10:17 |
17 | Stefan Nordström | OK Älvsjö-Örby | 1:20:29 | +19:12 | 10:41 |
18 | Jens Wicksén | Centrum OK | 1:20:35 | +19:18 | 10:42 |
19 | Björn Bängtsson | Centrum OK | 1:21:18 | +20:01 | 10:47 |
20 | Pierre Schoanberger | Centrum OK | 1:21:44 | +20:27 | 10:51 |
21 | Martin Grankvist | FK Göingarna | 1:22:39 | +21:22 | 10:58 |
22 | Lars Greilert | Haninge SOK | 1:24:11 | +22:54 | 11:10 |
23 | Malin Annegård | Centrum OK | 1:25:24 | +24:07 | 11:20 |
24 | Peter Lundberg | Järfälla OK | 1:26:39 | +25:22 | 11:30 |
25 | Thomas Eriksson | Tumba-Mälarhöjden OK | 1:32:17 | +31:00 | 12:15 |
26 | Lars Segerman | Skarpnäcks OL | 1:34:31 | +33:14 | 12:33 |
27 | Torbjörn Johansson | OK Södertörn | 1:36:05 | +34:48 | 12:45 |
28 | Olle Källbäck | Hammarby IF OF | 3:10:04 | +2:08:47 | 25:14 |
Kenneth Jönsson | Tullinge SK | ej godkänd | |||
Tomas Holmberg | Tumba-Mälarhöjden OK | utgått |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!