Officiell resultatlista för SM Sprintdistans, kval
Tävlingens namn: SM Sprintdistans
Arrangörsorganisation:
Gästriklands OF
Datum: lördag 25 augusti 2012 - söndag 26 augusti 2012
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 heat A | D21 heat B | D21 heat C | D21 heat D | H21 heat A | H21 heat B | H21 heat C | H21 heat D | H21 heat E | D20 heat A | D20 heat B | D20 heat C | D20 heat D | H20 heat A | H20 heat B | H20 heat C | H20 heat D | D18 heat A | D18 heat B | D18 heat C | D18 heat D | H18 heat A | H18 heat B | H18 heat C | H18 heat D | D21 A-final | D21 B-final | D21 C-final | D21 D-final | H21 A-final | H21 B-final | H21 C-final | H21 D-final | H21 E-final | D20 A-final | D20 B-final | D20 C-final | D20 D-final | H20 A-final | H20 B-final | H20 C-final | H20 D-final | D18 A-final | D18 B-final | D18 C-final | D18 D-final | H18 A-final | H18 B-final | H18 C-final | H18 D-final
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
H21 heat B
3 280 m, 31 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Øystein Kvaal Østerbø | IFK Lidingös Skid o OK | 14:40 | 4:28 | |
2 | Erik Liljequist | Södertälje-Nykvarn OF | 14:53 | +0:13 | 4:32 |
3 | Anders Kleist | OK Denseln | 14:59 | +0:19 | 4:34 |
4 | Olle Kalered | OK Denseln | 15:06 | +0:26 | 4:36 |
5 | Rickard Ohlsson | Södertälje-Nykvarn OF | 15:10 | +0:30 | 4:37 |
6 | Martin Härberg | Järla Orientering | 15:18 | +0:38 | 4:39 |
6 | Daniel Attås | OK Tisaren | 15:18 | +0:38 | 4:39 |
8 | Jonas Leandersson | Södertälje-Nykvarn OF | 15:20 | +0:40 | 4:40 |
9 | Henrik Löfås | OK Linné | 15:26 | +0:46 | 4:42 |
10 | Erik Holmberg | IK Hakarpspojkarna | 15:27 | +0:47 | 4:42 |
11 | William Lind | Malungs OK Skogsmårdarna | 15:35 | +0:55 | 4:45 |
12 | Julian Dent | Malungs OK Skogsmårdarna | 15:37 | +0:57 | 4:45 |
13 | Jesper Lysell | Rehns BK | 15:48 | +1:08 | 4:49 |
14 | David Lingfors | OK Linné | 15:52 | +1:12 | 4:50 |
15 | Jonas Merz | OK Tisaren | 16:09 | +1:29 | 4:55 |
16 | Albin Pettersson | OK Tisaren | 16:20 | +1:40 | 4:58 |
17 | Mattias Johansson | IFK Lidingös Skid o OK | 16:46 | +2:06 | 5:06 |
18 | Oskar Ljungqvist | IK Hakarpspojkarna | 17:01 | +2:21 | 5:11 |
19 | Jonas Nordström | Tullinge SK | 17:02 | +2:22 | 5:11 |
20 | Jesper Nelsén | Falkenbergs OK | 17:08 | +2:28 | 5:13 |
21 | Oskar Daniels | Attunda OK | 17:18 | +2:38 | 5:16 |
22 | Andreas Leandersson | OK Tyr | 17:31 | +2:51 | 5:20 |
23 | Johan Wikström | OK Tyr | 17:36 | +2:56 | 5:21 |
24 | Nick Barrable | OK Ravinen | 17:39 | +2:59 | 5:22 |
25 | Jacob Westerberg | Finspångs SOK | 17:52 | +3:12 | 5:26 |
26 | Thomas Pettersson | IF Thor | 18:40 | +4:00 | 5:41 |
27 | Kent Lundvall | Täby OK | 18:43 | +4:03 | 5:42 |
28 | Jon Marsden | OK Ravinen | 20:31 | +5:51 | 6:15 |
29 | Joel Käll-Karlsson | Linköpings OK | 21:12 | +6:32 | 6:27 |
30 | Örjan Tingström | OK Klemmingen | 25:34 | +10:54 | 7:47 |
Thomas Åberg | Gävle OK | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!