Officiell resultatlista för SM Sprintdistans, final
Tävlingens namn: SM Sprintdistans
Arrangörsorganisation:
Gästriklands OF
Datum: lördag 25 augusti 2012 - söndag 26 augusti 2012
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 heat A | D21 heat B | D21 heat C | D21 heat D | H21 heat A | H21 heat B | H21 heat C | H21 heat D | H21 heat E | D20 heat A | D20 heat B | D20 heat C | D20 heat D | H20 heat A | H20 heat B | H20 heat C | H20 heat D | D18 heat A | D18 heat B | D18 heat C | D18 heat D | H18 heat A | H18 heat B | H18 heat C | H18 heat D | D21 A-final | D21 B-final | D21 C-final | D21 D-final | H21 A-final | H21 B-final | H21 C-final | H21 D-final | H21 E-final | D20 A-final | D20 B-final | D20 C-final | D20 D-final | H20 A-final | H20 B-final | H20 C-final | H20 D-final | D18 A-final | D18 B-final | D18 C-final | D18 D-final | H18 A-final | H18 B-final | H18 C-final | H18 D-final
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
D21 B-final
2 500 m, 28 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Beatrice Gustavsson | Eksjö SOK | 14:09 | 5:39 | |
2 | Sofia Törnqvist | IFK Lidingös Skid o OK | 14:27 | +0:18 | 5:46 |
3 | Lisa Rönnols | OK Linné | 14:30 | +0:21 | 5:48 |
4 | Elin Karlsson | OK Linné | 14:43 | +0:34 | 5:53 |
5 | Karolin Ohlsson | Järla Orientering | 14:45 | +0:36 | 5:54 |
6 | Réka Tóth | OK Skogsfalken | 14:50 | +0:41 | 5:56 |
7 | Elin Ström | IFK Lidingös Skid o OK | 14:51 | +0:42 | 5:56 |
8 | Josefin Aronsson | OK Tisaren | 14:57 | +0:48 | 5:58 |
9 | Viktoria Ernstsson | Göteborg-Majorna OK | 14:58 | +0:49 | 5:59 |
10 | Rebecka Nylin | OK Tisaren | 14:59 | +0:50 | 5:59 |
10 | Kajsa Nilsson | FK Göingarna | 14:59 | +0:50 | 5:59 |
12 | Josefin Persson | Tullinge SK | 15:01 | +0:52 | 6:00 |
13 | Cajsa Maria Grape | IFK Moras OK | 15:13 | +1:04 | 6:05 |
14 | Louise Markstedt | OK Södertörn | 15:20 | +1:11 | 6:08 |
14 | Kristin Hylander | Nyköpings OK | 15:20 | +1:11 | 6:08 |
16 | Linn Grälls | OK Kåre | 15:22 | +1:13 | 6:08 |
17 | Johanna Bergman | Sundsvalls OK | 15:23 | +1:14 | 6:09 |
18 | Rebecka Lindberg | OK Linné | 15:29 | +1:20 | 6:11 |
19 | Frida Forsberg | OK Ravinen | 15:34 | +1:25 | 6:13 |
20 | Ida Forsén | Tullinge SK | 15:35 | +1:26 | 6:14 |
21 | Elin Dahlin | Domnarvets GOIF | 15:38 | +1:29 | 6:15 |
22 | Amy Rankka | Linköpings OK | 15:45 | +1:36 | 6:18 |
23 | Frida Andersson | Falkenbergs OK | 15:52 | +1:43 | 6:20 |
24 | Jolanta Kolosinska | OK Skogsfalken | 15:56 | +1:47 | 6:22 |
25 | Karin Persson | Hagaby GOIF | 16:04 | +1:55 | 6:25 |
26 | Johanna Lindberg | Domnarvets GOIF | 16:06 | +1:57 | 6:26 |
27 | My Westlund | OK Tyr | 16:11 | +2:02 | 6:28 |
28 | Annika Ridell | IF Thor | 16:25 | +2:16 | 6:34 |
Elisa Elstner | OK Linné | ej start | |||
Felicity Brown | Malungs OK Skogsmårdarna | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!