Officiell resultatlista för O-Ringen Skåne 2014, etapp 3
Tävlingens namn: O-Ringen Skåne 2014
Arrangörsorganisation:
O-Ringen
Datum: söndag 20 juli 2014 - fredag 25 juli 2014
Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21L | H21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20L | H20L | D20 | H20 | D18L | H18L | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | H40K1 | H40K2 | D45 | H45 1 | H45 2 | D45K | H45K1 | H45K2 | D50 | H50 1 | H50 2 | D50K | H50K | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | D21M | H21M | D35M | H35M | D40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Ch W10 | Ch M10 | Ch W5 | Ch M5 | 2-days Easy | 2-days Middle | 2-days Difficult | 2-days Women | 2-days Men | Pre-E | Pre-A | Pre-B | Pre-A Open | Pre-B Open | MTBD21 | MTBH21 | MTBD20 | MTBH20 | MTBD16 | MTBH16 | MTBD14 | MTBH14 | MTBD12 | MTBH12 | MTBD40 | MTBH40 | MTBD50 | MTBH50 | MTBD60 | MTBH60 | MTBÖK | MTBÖM | MTBÖL
Malungs OK Skogsmårdarna
25 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
2 | Jimmy Birklin | H40 Kort-2 | 21:59 | +0:13 | 5:50 |
3 | Johan Nordlund | H35 | 29:20 | +0:40 | 5:55 |
4 | Sofie Masapärs | D35 Motion | 26:55 | +1:40 | 8:40 |
6 | Elis Bengtsson | H50 2 | 27:37 | +3:24 | 6:46 |
6 | Håkan Eriksson | H40 | 28:05 | +2:32 | 6:06 |
6 | William Lind | H21 Elit | 37:47 | +1:29 | 4:55 |
7 | Torbjörn Lentz | Pre-Elit | 0:17 | +0:17 | |
8 | Thorbjörn Lentz | Pre-A | 0:17 | +0:17 | |
19 | Martin Hammarberg | H21 Lång | 35:52 | +2:29 | 5:49 |
19 | Jakob Lööf | H21 Elit | 40:08 | +3:50 | 5:13 |
22 | Sebastian Gunnarsson | U1 | 16:33 | +3:24 | 7:13 |
24 | Anna-Karin Nilsson | D21 Kort | 29:17 | +7:06 | 9:36 |
26 | Emilia Gunnarsson | D12 Kort | 35:26 | +16:31 | 15:24 |
30 | Anton Östlin | H21 Elit | 41:49 | +5:31 | 5:27 |
33 | Erik Rost | H21 Elit | 42:05 | +5:47 | 5:29 |
36 | Lars Åkerman | H40 | 32:35 | +7:02 | 7:05 |
49 | Stefan Jonsson | H21 | 38:26 | +7:29 | 6:53 |
52 | Jörgen Sigfrids | H35 Kort | 32:53 | +14:18 | 8:41 |
70 | Thomas Carlsson | H21 Elit | 51:56 | +15:38 | 6:46 |
77 | Julia Gunnarsson | D13 | 31:00 | +11:49 | 9:21 |
83 | Lars Gunnarsson | H45 Kort-2 | 37:32 | +13:31 | 10:08 |
109 | Lena Gustafsson | D50 | 39:35 | +19:04 | 12:13 |
132 | Joel Masapärs | U1 | 22:49 | +9:40 | 9:57 |
148 | Ingemar Kyhlberg | H60 Kort | 1:10:35 | +47:06 | 22:55 |
254 | Lova Masapärs | U1 | 30:15 | +17:06 | 13:12 |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!