Officiell resultatlista för O-Ringen Skåne 2014, etapp 3
Tävlingens namn: O-Ringen Skåne 2014
Arrangörsorganisation:
O-Ringen
Datum: söndag 20 juli 2014 - fredag 25 juli 2014
Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21L | H21L | D21 | H21 | D21K | H21K | D20L | H20L | D20 | H20 | D18L | H18L | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | H40K1 | H40K2 | D45 | H45 1 | H45 2 | D45K | H45K1 | H45K2 | D50 | H50 1 | H50 2 | D50K | H50K | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | D21M | H21M | D35M | H35M | D40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Ch W10 | Ch M10 | Ch W5 | Ch M5 | 2-days Easy | 2-days Middle | 2-days Difficult | 2-days Women | 2-days Men | Pre-E | Pre-A | Pre-B | Pre-A Open | Pre-B Open | MTBD21 | MTBH21 | MTBD20 | MTBH20 | MTBD16 | MTBH16 | MTBD14 | MTBH14 | MTBD12 | MTBH12 | MTBD40 | MTBH40 | MTBD50 | MTBH50 | MTBD60 | MTBH60 | MTBÖK | MTBÖM | MTBÖL
OK Linné
137 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fredrika von Essen | D18 | 27:20 | 8:52 | |
1 | Elin Tögenmark | Open 1 | 16:48 | 6:56 | |
3 | Karl Grywenz | H12 | 16:45 | +1:24 | 5:47 |
4 | Sandra Boström | D15 | 25:08 | +1:45 | 7:41 |
5 | Matt Ogden | H21 Lång | 34:15 | +0:52 | 5:34 |
5 | Jörgen Ohlin | H35 | 30:18 | +1:38 | 6:07 |
7 | Marie Ohlin | D21 Kort | 26:32 | +4:21 | 8:41 |
7 | Daniel Carlson Bjernald | H18 Lång | 32:14 | +4:24 | 7:05 |
7 | Henrik Roos | H40 Kort-2 | 24:10 | +2:24 | 6:25 |
7 | Edvin Tögenmark | U1 | 14:49 | +1:40 | 6:28 |
7 | Erik Mandahl | Open 1 | 21:34 | +4:46 | 8:54 |
8 | Tommy Stenvi | H40 Motion | 22:20 | +4:10 | 7:00 |
8 | Albin Ridefelt | H21 Elit | 38:37 | +2:19 | 5:02 |
9 | Anna Linde | Challenge D 5 | 39:52 | +5:12 | 7:57 |
9 | Mattias Nilsson | H40 | 28:41 | +3:08 | 6:14 |
11 | Anna-Karin Åqvist | MTB-O öppen kort | 45:59 | +8:04 | 6:33 |
14 | Anders Boström | H40 | 29:38 | +4:05 | 6:26 |
15 | Andreas Hjertson | H55 | 29:34 | +4:22 | 7:34 |
17 | Tomas Axelsson | H55 Motion | 29:44 | +9:00 | 10:17 |
17 | Helene Nilsson | D35 | 33:26 | +5:28 | 8:46 |
17 | Rob Hart | H45 2 | 31:03 | +4:24 | 6:47 |
19 | Malva Möller | D12 Kort | 28:26 | +9:31 | 12:21 |
19 | Lars Magnusson | H40 | 30:13 | +4:40 | 6:34 |
20 | Ulrika Lindstam | MTB-O D21 | 2:17:57 | +46:40 | 6:35 |
21 | Pontus Johansson | H21 | 35:58 | +5:01 | 6:26 |
24 | Martin Fredholm | Pre-Elit | 1:23 | +1:23 | |
24 | Annika Billstam | D21 Elit | 37:27 | +7:18 | 6:26 |
25 | Henrik Bergman | H70 | 30:49 | +4:54 | 9:18 |
27 | Johanna Roos | D10 | 18:15 | +5:45 | 9:10 |
28 | Linda Lundberg | D35 Kort | 29:32 | +9:11 | 9:52 |
30 | Lars Mandahl | H50 Motion | 30:39 | +7:58 | 10:00 |
33 | Per-Erik Wåhlberg | H65 | 31:43 | +5:40 | 8:35 |
33 | Johanna von Essen | D16 Kort | 35:57 | +11:32 | 11:42 |
34 | Kurt Boström | H70 Kort | 43:29 | +13:00 | 15:38 |
35 | Martin Fredholm | Pre-A | 1:23 | +1:23 | |
35 | Joni Müller af Uhr | D11 | 22:45 | +5:52 | 8:39 |
35 | Peter Ridefelt | H55 Kort | 29:54 | +8:29 | 9:27 |
36 | Johannes Ridefelt | H18 Elit | 37:26 | +6:30 | 6:20 |
37 | Tuve Möller | H16 | 29:48 | +6:39 | 7:11 |
37 | Karna Thorsson | D21 Kort | 30:33 | +8:22 | 10:00 |
39 | Bo Strand | H50 2 | 34:19 | +10:06 | 8:24 |
39 | Petter Lindberg | Open 9 | 55:54 | +15:45 | 7:28 |
40 | Elliot Angelsiöö | H11 | 23:14 | +9:30 | 8:14 |
42 | Pelle Nilsson | H11 | 23:26 | +9:42 | 8:18 |
42 | Viktor Boström | H10 | 17:57 | +4:38 | 8:37 |
44 | Anna-Karin Åqvist | Open 4 | 1:00:46 | +21:49 | 12:00 |
45 | Silvia Nyholm | Open 3 | 30:40 | +10:07 | 9:53 |
45 | Christina Hjertson | D60 | 32:22 | +13:28 | 12:29 |
45 | Amanda Thellsén | D21 Lång | 39:39 | +8:01 | 8:52 |
48 | Olle Grywenz | H15 | 29:02 | +8:14 | 7:47 |
48 | Roger Nilsson | H40 Kort-2 | 33:13 | +11:27 | 8:50 |
49 | Karin Skoglund | D50 Motion | 38:08 | +17:17 | 15:30 |
50 | Anna Gillman | D40 | 35:31 | +12:14 | 10:57 |
51 | Anders Lagerwall | H35 | 43:46 | +15:06 | 8:50 |
52 | Pär Tögenmark | H45 2 | 36:07 | +9:28 | 7:54 |
54 | Dan Hörnell | H40 | 34:27 | +8:54 | 7:29 |
54 | Niklas Aldén | H21 Elit | 44:59 | +8:41 | 5:51 |
55 | Eva Fredholm | Pre-Elit | 2:35 | +2:35 | |
56 | Lars Erik Hermansson | H60 | 40:08 | +13:56 | 10:33 |
57 | Owe Fredholm | Pre-Elit | 2:38 | +2:38 | |
58 | Emil Boström | H12 | 21:33 | +6:12 | 7:27 |
59 | Johan Möller | H45 2 | 37:05 | +10:26 | 8:06 |
59 | Rassmus Andersson | H21 Elit | 46:47 | +10:29 | 6:05 |
60 | Per Grywenz | H50 Kort | 29:25 | +7:52 | 9:18 |
66 | Sara Johansson | D21 | 33:59 | +9:10 | 9:24 |
66 | Lena Nilsson | D50 | 32:43 | +12:12 | 10:05 |
66 | Stig Andersson | H60 | 41:50 | +15:38 | 11:00 |
67 | Måna Bertilsson Skog | D10 | 21:26 | +8:56 | 10:46 |
74 | Daniel Rönnqvist | H15 | 31:17 | +10:29 | 8:23 |
75 | Rebecka Olsson | D21 Elit | 1:00:47 | +30:38 | 10:26 |
76 | Andreas Olsson | H35 Kort | 38:58 | +20:23 | 10:18 |
77 | Anna Karlström | D16 | 36:59 | +12:32 | 10:21 |
78 | Anders Eriksson | H45 2 | 38:32 | +11:53 | 8:25 |
78 | Stefan Nilsson | H50 2 | 41:52 | +17:39 | 10:15 |
79 | Olle Nilsson | H18 Lång | 49:15 | +21:25 | 10:49 |
80 | Märit Gunneriusson Karlström | Open 6 | 1:36:48 | +52:13 | 14:53 |
83 | Rolf Larsson | H50 2 | 42:50 | +18:37 | 10:29 |
86 | Eva Fredholm | Pre-A | 2:35 | +2:35 | |
86 | Tryggve Rönnqvist | H50 Kort | 31:47 | +10:14 | 10:03 |
88 | Owe Fredholm | Pre-A | 2:38 | +2:38 | |
88 | Arvid Roos | H13 | 27:35 | +10:28 | 8:23 |
89 | Leif Nyholm | H50 2 | 45:45 | +21:32 | 11:12 |
89 | Viktor Nilsson | U1 | 20:45 | +7:36 | 9:03 |
90 | Nils Flemström | Open 7 | 31:17 | +13:15 | 9:34 |
94 | Simon Eklöv | H21 Lång | 42:29 | +9:06 | 6:54 |
96 | Anders Karlsson | H60 | 45:46 | +19:34 | 12:02 |
99 | Linda Wåhlström | Open 4 | 1:21:32 | +42:35 | 16:06 |
109 | Gölin Wikstrand | D45 Motion | 46:06 | +22:12 | 16:42 |
110 | Per Andersson | H40 Kort-2 | 52:29 | +30:43 | 13:57 |
113 | Klara Möller | D14 | 33:56 | +13:53 | 10:02 |
114 | Axel Gidlund | H10 | 23:19 | +10:00 | 11:12 |
115 | Klara Mandahl | D16 | 44:56 | +20:29 | 12:35 |
116 | Ulf Angelsiöö | H45 2 | 48:28 | +21:49 | 10:36 |
117 | Ulrika Meyerson | D50 | 40:44 | +20:13 | 12:34 |
118 | Bertil Karlsson | H75 | 2:01:51 | +1:36:43 | 40:04 |
118 | Ian von Essen | H45 2 | 49:11 | +22:32 | 10:45 |
119 | Lisa Nilsson | D10 | 25:22 | +12:52 | 12:44 |
121 | Evonne Strand | D45 | 39:44 | +18:31 | 11:27 |
126 | Nils Strand | H14 | 30:01 | +12:33 | 8:18 |
128 | Klara Strand | D11 | 34:07 | +17:14 | 12:58 |
135 | Lena Kask | Open 8 | 47:52 | +19:43 | 10:03 |
142 | Peter Eklöv | H50 2 | 1:04:18 | +40:05 | 15:45 |
145 | Anna Lithell | D13 | 46:52 | +27:41 | 14:09 |
146 | William Ernlund | H15 | 45:05 | +24:17 | 12:05 |
146 | Astri Lindgren-Mandahl | Open 3 | 37:47 | +17:14 | 12:11 |
149 | Gustav Nyholm | H16 | 44:25 | +21:16 | 10:43 |
152 | Sara Nyholm | D12 | 35:24 | +20:12 | 13:27 |
154 | Oliver Angelsiöö | H15 | 47:49 | +27:01 | 12:49 |
156 | Mats Wickbom | Open 7 | 34:49 | +16:47 | 10:38 |
157 | Oskar Stenvi | H13 | 39:24 | +22:17 | 11:58 |
160 | Maria von Essen | U2 | 35:59 | +17:44 | 14:20 |
161 | Ida Pihl Skoog | D21 | 43:51 | +19:02 | 12:08 |
163 | Maria Hart | D45 | 51:24 | +30:11 | 14:48 |
163 | Kate Morrison | D21 Kort | 50:05 | +27:54 | 16:25 |
166 | Henrik Åberg | H21 | 49:28 | +18:31 | 8:51 |
172 | Pia Gustås | D45 | 55:31 | +34:18 | 15:59 |
172 | Håkan Hellström | H55 | 58:20 | +33:08 | 14:57 |
174 | Anette Nilsson | Open 3 | 39:40 | +19:07 | 12:47 |
184 | Isak Eklöv | H21 | 52:03 | +21:06 | 9:19 |
185 | Oskar Andersson | H16 | 1:01:22 | +38:13 | 14:49 |
190 | Klara Hart | U2 | 38:53 | +20:38 | 15:29 |
191 | Frida Öhlund | D21 Kort | 1:04:23 | +42:12 | 21:06 |
191 | Mats Laurell | H50 Kort | 47:01 | +25:28 | 14:52 |
192 | Ulf Skogtjärn | H65 | 52:24 | +26:21 | 14:12 |
193 | Arvid Tögenmark | U1 | 26:09 | +13:00 | 11:25 |
201 | Mats Linde | H55 | 1:24:15 | +59:03 | 21:36 |
231 | Viktor Strand | Open 8 | 59:11 | +31:02 | 12:26 |
235 | Katarina Laurell | D45 Kort | 59:07 | +37:11 | 22:18 |
253 | Lotta Möller | D45 Kort | 1:21:09 | +59:13 | 30:37 |
256 | Victoria Cantar | Open 3 | 44:58 | +24:25 | 14:30 |
263 | Julia Angelsiöö | Open 8 | 1:06:29 | +38:20 | 13:58 |
318 | Henrik Wåhlström | Open 7 | 47:09 | +29:07 | 14:25 |
Olga Bertilsson Skog | Inskolning | fullföljt | |||
Sigrid Gillman-Wikstrand | Inskolning | fullföljt | |||
Malin Nilsson | D10 | ej godkänd | |||
Sara Lundsten | D21 Lång | ej godkänd | |||
Malin von Essen | D45 Kort | ej godkänd | |||
Filip Axelsson Meyerson | H20 Elit | ej start | |||
Maria Jansson | D15 | ej start | |||
Mikael Anttila-Eriksson | H21 Kort | ej start | |||
Annette Roos | D35 Kort | ej start | |||
Anna Westerbergh | D50 Kort | ej start | |||
Linda Wåhlström | D21 Motion | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!